Един парично-любовен въпрос

  • 3 379
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 758
Ми аз не работя от 3г.Мъжо така искаше.Но съм сигурна, че ако го нямаше, щях да се справя и сама.Преди да се е появил той, да не би някой друг да ме е гледал, а?Сама съм се оправяла винаги.

# 16
  • Мнения: 238
Абсолютно независима съм. И двамата имаме приблизително еднакъв достатъчно висок доход, но аз имам и доста движимо и недвижимо имущество от преди брака.

# 17
  • Мнения: 2 700
Зависима съм дотолкова, доколкото две е повече от едно. Бих могла да се справя и сама, ако опре ножът до кокъла.

# 18
  • Мнения: 6 993
Сега да, защото само аз работя. Laughing
После няма да е така - той ще взима доста повече от мен и предполагам, че каквато съм глезла, ще изпадна в зависимост.Мога да работя, мога и да не работя. Ако се налага - ще работя. Ако не се налага - предпочитам да не работя. Sunglasses
За собствения фонд - не. Както не е противоестествено и мъжът да има такъв. Даже е по-добре така, вместо да харчат за глупости от общите пари, които са за дома.  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 10 758
А противоестествено ли е според вас жената да има смой личен и таен паричен фонд?
Не разбира се.Аз си заделям винаги, когато мога.Но не ги къткам у дюшека за старини, а след 1-2 седмици си купувам нещо.

# 20
  • Мнения: 15 619
Взаимно зависим един от друг /с кредит/, но не това е причината да сме заедно.
Пък и финансовата зависимост, доколкото я има, не може да бъде пречка за моята горделива особа, ако реша да си отида... Mr. Green
Д..е знае две и двеста. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 21
  • Мнения: 4 733
Не в симсъл да се заделят джобните за някакви лични покупки, а да има солидни спестявания зад гърба на партньора...Нещо като " бели пари за черни дни "

# 22
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
От 18-годишна сама се грижа за стандарта си.
Хич не ми е било лесно, и сега не ми е, но пък другото - да изпадна в тотална финансова зависимост винаги ме е ужасявало Confused.
Така съм научена, така и свикнах.
Сама се справям, сама с дете - също бих могла, но определено ще ми е доста по-трудно; най-вече откъм време, защото не мога да си позволя да спра работа, това би означавало край на справянето.
В това отношение съм зависима само от здравето и силите си, дано ги имам по-дълго време Praynig.

На финансите на скъпия гледам да не разчитам; естествено, че имаме общи разходи и т.н., но както издръжката на бившата му жена и децата са си изцяло негова грижа, така и разходите по поддръжката на имотите ми си е изцяло моя (примерно).

Но
...любовно-емоционално-сексуално сме ужасно зависими...
Peace

# 23
# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм финансово зависима. По едно време взимах само майчинство и беше ужасно, тогава и неговите доходи бяха по-малки... но да не повтарям това за дупето Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
А противоестествено ли е според вас жената да има смой личен и таен паричен фонд?

нищо противоестествено не виждам в личния фонд, но защо трябва да е таен?

# 26
  • Мнения: 1 893
На този етап мога да си позволя доста добър стандарт дори и ако остана сама с детето, защото имам добри доходи+ имущество.
Имам си личен фонд, но не е таен. Мъжът ми обаче не знае с какви пари разполагам, защото не знае и колко печеля. Не че аз крия, той не пита.

# 27
  • Мнения: 2 891
Не съм зависима, но не бих могла да направя какъвто и да е фонд. Пръстите ми са толкова широки, че ако не беше неговото умение да бюджетира, щяхме през първата седмица след заплата да ядем сьомга, а после само боб и кренвирши Simple Smile

# 28
  • Мнения: 10 758
Не в симсъл да се заделят джобните за някакви лични покупки, а да има солидни спестявания зад гърба на партньора...Нещо като " бели пари за черни дни "
Ми и така става...нищо не се знае след години кво ще ти се случи.Затова трябва да имаш нещо спестено.

# 29
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
Сама мога да се издържам, но с двете дребни май не...

Общи условия

Активация на акаунт