бихте ли пренебрегнали здравето си заради кърменето

  • 1 095
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
Аз страдам от същата болест, хиперфункция. Само да поясня, че има много различни заболявания на щитовидната жлеза и медикамнтите са различни. Спецялно за хиперфункцията, хапчетата са несъвместими с кърмене и бременност, ако се вземат в голяма доза. Аз сега ги вземам в много малко количество и няма проблем, но хормоните често се менят. Много бързо може да изпадна в същата ситуация и аз. Скоро не съм си пускала изследвания, а нещо не се чувствам добре ,притеснявам се от резултатите Confused и все отлагам изследването. Последствията съм ги изпитвала и за това знам че е много сериозно. Според мен започването на лечение може да се отложи малко, направи си изследвания отново и ако нещата са сериозни, ще се наложи отбиване. Само не знам как то става с пристрастено кърмаче, каквото имам и аз ooooh! За това ще ми е интересно и ще следя темата.
 Пожелавам ти успех и хормони в границите Praynig

# 16
  • Мнения: 5 391
Аз бях от тези, които пренебрегнаха здравето си, заради кърменето.

Трябваше още веднага след като родих да се опрерирам заради фиброаденом на гърдата.
Но аз предпочетох да кърмя възможно най-дълго въпреки това.
Когато синът ми беше на 6 месеца ми казаха, че се налага операция по спешност вече, щото фиброаденома се трансформирал в нещо по-страшно.Слава богу не беше.
Но тогава се уплаших и се простих с кърменето.
Вярно е, че през всичките месеци имах болки и постоянно се притеснявах, но ако сега пак трябва да го изживея отново бих постъпила така и бих загърбила здравето си заради кърменето.

# 17
  • Мнения: 3 423
мерси на всички за милите думи Hug
явно не съм единствената която прави този избор-радвам се,че има хора които ме разбират Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 289
Когато чета такива теми неволно се сещам за майките, които правят избор да не кърмят без да има някаква сериозна причина - здравословна или някаква друга... решават, че много ще се "вържат", че е трудно, че не е полезно, че АМ е по-добро.. от друга страна има такива като теб, които пък рискуват здравето си, за да кърмят... толкова сме различни - и всеки смята, че прави най-доброто за детето си.
Искам да те подкрепя, каквото и да решиш да направиш - ако се наложи да спреш да кърмиш, не забравяй, че вече 10 месеца даваш най-доброто на детето си, така че, независимо дали ще спреш сега, или след половин  година, то вече не е така беззащитно, както в първите месеци, получило е страхотен старт, и ще се справи отлично с новата ситуация  Peace
Наслаждавайте се на всички моменти, защото отминават неусетно, и бъдете здрави, и двамата  Hug

# 19
  • Мнения: 9 481
И пред мен стоеше същата дилема, но нещата се наредиха и успях да съчетая лечението си и кърменето..е верно костваше ми повече пари и нерви..
В твоя случай обаче явно нещата не могат, а и не трябва да се съчетават, колкото и да не ти се иска-но с това не се чувствай като едва ли не "предател".
Ти ще си нужна на детето си за напред все повече и повече, най-вече ЗДРАВА, за да отговориш на всичките му нужди, да реализираш тепърва мечти...
Десет месеца са чудесен старт!
Сега е време да се погрижиш и за себе си Hug
Желая ти бързо оздравяване и мнооого усмивки  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт