Предстои ми лапароскопия

  • 79 763
  • 545
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
Дали има овулация се вижда с фоликулометрия.А с лапароскопията се вижда цялата репродуктивна система отвътре. Прави се преди овулация, защото лигавицата е по-тънка тогава, а и за да няма евентуално бременност.
Звездика, определено се пазете в цикъла на лапарото, щом ще е чак на 20-ти ден!

# 16
  • Мнения: 28
здравейте момичета!аз искам да ви попитам първо знаете ли дали лапароскопията се поема от здравната каса?и по-точно се обръщам към Илакана,защото и аз съм от Плевен-мина ли операцията и доволна ли си от АВис Медика?защото аз ходих при д-р Пенков,предписа ми противозачатачъни и ми каза да ги пия 6 мес,след което на първата опаковка м/у 7-14 ден на хапчета отидох на преглед с вагинален УЗ и той категорично ми каза,че след като приключа с 6 месечния прием на хапчетата ще трябва да ми направи лапароскопия,но той не работи със здравната каса и в клиника Св МАрина щяла да ми я направи той и изилизало 700лв./пропуснах да кажа,че са ми правени хормонални изследвания и всичко е наред/не знам дали да не се допитам до друг лекар,дали няма друг вариант преди да се пристъпи към операция Confused

# 17
  • Мнения: 812
Да може да мине и през здравната каса! Ти кисти ли имаш,аз  също пиех противозачарачни но не ми помогнаха.Сега  не пия нищо и само наблюдавам кистата си дали расте.Не бързам да се  оперирам,може да се махне и сама.Непременно потърси и друго мноние,защоте мене щяха набързо да ме резнат и като отидох за 2ро мнение ми казаха да не бързам,особенно ако не съм раждала,е зависи колко ти е голяма кистата де  Peace

# 18
  • Мнения: 107
kia - мерси за отговора! в крайна сметка лекаря си знае!
стискай палци - в петьк ще е лапарото ми!!!

# 19
  • Мнения: 28
Да, и аз вече поразпитах и разбрах,че напълно се поема от здравната каса,но този лекара при когото ходя,понеже той не работел и за това ми иска пари!!!и от тук нататък как да му вярвам.и аз така реших да отида при още един лекар за да чуя и второ мнение.при мен проблема не е в една киста и дали расте.при мен проблема е "дифузни поликистозни яйчници"-поне този лекар така ми каза,за което и аз съм почти сигурна.на мен не ми идва с месеци,ако аз не го предизвикам.Благодаря за отговора Нади666 Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 2 381
kia - мерси за отговора! в крайна сметка лекаря си знае!
стискай палци - в петьк ще е лапарото ми!!!
Стискам палци, разбира се! И моето лапаро беше в ден петък и в неделя сутринта ме изписаха. Само бъди спокойна, това е най-важното!  bouquet

# 21
  • Мнения: 812
Стискам палци и аз ,че моето лапаро е планирано за лятото и да кажеш после как е минало всичко.Успех

# 22
  • Мнения: 21
Момичета и на мен ми предстои лапаро и чакам да ми дойде за да може да е след това - док каза че се прави в 1-та половина на цикъла.
Доколкото разбирам здравната каса го поема.
Аз се чудя дали да не мина през джипи-то за направление, з-то по принцип ходя в частна клиника, но това значи да сменя и доктора.
Бихте ли ми препоръчали лекар в Сф моля ви?

# 23
  • Мнения: 142
Здравейте момичета. На мен също ми предстои лапароскопия. Все още не съм решила къде ще я направя . Прочетох в две или три от мненията , че лапарото се поема от здравната каса. Доколкото знам , от септември 2006г няма клинична пътека за лапароскопия. Ако нещо бъркам , моля ви кажете.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 381
...Прочетох в две или три от мненията , че лапарото се поема от здравната каса. Доколкото знам , от септември 2006г няма клинична пътека за лапароскопия. Ако нещо бъркам , моля ви кажете.
Лапароскопията все още се поема от НЗОК, иначе досега щеше да има пропищели. През септември влезе в сила нов лекарствен списък и имаше намаляване на цените на част от клиничните пътеки. Май, още новият Национарен рамков договор между касата и Българския лекарски съюз не е подписан и догато това не стане си действа старият.

# 25
  • Мнения: 107
здравейте моми4ета! лапарото ми мина! жива сьм  Laughing шегувам се
наистина няма нищо страшно!!!

# 26
  • Мнения: 1 329
Звездичка, брабо за резултата! Смело напред

# 27
  • Мнения: 5 140
Момичета и на мен ми предстои лапаро и чакам да ми дойде за да може да е след това - док каза че се прави в 1-та половина на цикъла.
Доколкото разбирам здравната каса го поема.
Аз се чудя дали да не мина през джипи-то за направление, з-то по принцип ходя в частна клиника, но това значи да сменя и доктора.
Бихте ли ми препоръчали лекар в Сф моля ви?


Д-р Попов от Шейново.

Моето лапаро го правиха преди цикъла ми.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 381
здравейте моми4ета! лапарото ми мина! жива сьм  Laughing шегувам се
наистина няма нищо страшно!!!
Сега ти пожелавам бързо възстановяване!   bouquet

# 29
От Илкана
Лапароскопията ми беше сега на 13 февруари, Всичко мина добре и се чувствам добре. В Авис Медика работят само на частен кабинет т.е. лараскопията си я плащам. Правих я при д-р Бързашки и съм много доволна, засега. Всичко с тръбите ми е наред, няма запушване, срастване и т.н. само удебеляване на стената на левия яйчник, което той е отстранил като възможен проблем. Лапароскията ми струваше 550 лв. Влязах в операционната в 8.30 часа сутринта, следобяд в 15 часа бях в къщи и пие кафе.

Общи условия

Активация на акаунт