Тегло и пропорции

  • 5 061
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 280
И аз се меря на такъв във фитнеса,сигурна съм ,4е е абсолютно точен! То там всичко им е точно и под контрол...Та исках да кажа,че като започнах средата на януари бях с 29% мазнини...  #Crazy ,сега съм с 24%,килата са само 5  надолу...но тренирам,храня се здравословно,от тренировките и тонуса ми е съвсем друг,чувствам се много по-добре,въпреки,че имам да свалям още много,да стягам-още много...но съм много мотивирана и то по една много странна причина : не заради някой,не зради работата ми,просто за да бъда здрава,по-издръжлива на ежедневното напрежение,да се чувствам добре. Казах странна причина,защото обикновенно правим нещата не заради това,което всъщност трябва.Успех на всички !

# 16
  • Мнения: 1 339
ерор изписва ако си с чорапи  Grinning
настроила ли си ръст/години/пол?
какъв процент е нормално май трудно може да се каже.. според мен между .. 12 и 20-22.. като под 12 е много малко за жена и на границата да има проблем с м.ц.

Да, оказа се, че проблема е в това, че не бях въвела разни данни. Имаше някво човече, което не знаех какво е. Оказа се, че е пола Wink Ама хич не ми приличаха на мъж и жена ама айде. И просто с моите пропорции явно не е нормално за мъж и за това е давало еррор.
Сега се измерих и мазнините са ми 20,8% 

Ще помоля zizi top да напише нормалните стойности. Интересно би ми било тъй като на моя кантар явно сме изхвърлили книжките  Tired

# 17
  • Мнения: X
Публикувам само за жени, ако някой мъж се вдигне на бой, ще намеря и теxните критерии Wink
Под нормата                  <10
Слаба                               10-19,9
Нормална                         20-29,9
Наднормено тегло           30-34,9
Затлъстяла     
               >35

# 18
  • Мнения: 4 473
Леле, как ме зарибихте Whistling Благодаря на авторката за информацията Wink

# 19
  • Мнения: 337
и аз имам отскоро такова кантарче. Честно казано това с мазнини, вода и т.н. още не съм го разбрала но вие много помагате Simple Smile
иначе от кантара съм изклучително доволна, супер точен е и можеш истински да си следиш теглото, а не онова механично чудо да ти дава 3-4 кила отклонение  Confused

p.s. моя струваше 56 лева а за марката ще кажа по-късно, че не помна но беше нещо с B ...

# 20
  • Мнения: 1 339
Публикувам само за жени, ако някой мъж се вдигне на бой, ще намеря и теxните критерии Wink
Под нормата                  <10
Слаба                               10-19,9
Нормална                         20-29,9
Наднормено тегло           30-34,9
Затлъстяла     
               >35

По твоите данни аз съм си нормална  Mr. Green Което ми харесва. Обаче в интернет намерих една статия в която става ясно съвсем друго. Ето откъсче:

Общо казано тялото е съставено от кости, мускули, органи и мазнини. Мускулите, органите и костите са активна маса, докато мазнините са пасивни. Малко количество мазнини (3% от теглото при мъжете и 11% при жените) са необходими за физиологичните процеси. Останалите служат за резерв от гориво, термо-изолатор и като щит срещу наранявания. За оптимални може да се считат стойности за мъжете 5-9% и 12-16% за жените. Стойности над тези говорят за наличие на излишни мазнини.

Та от инфото от статия следва, че имам наличие на излишни мазнини  Thinking Чудя се къде ли е истината....

Ето линк към статията: http://spidersport.com/lean-body-mass.php

# 21
  • Мнения: X
Истината е някъде там.... Flutter
Моите данни са от инструкциите на кантара и на едно малко уредче за измерване на мазнини. Peace

# 22
  • Мнения: 1 418
Айде сложете и по една снимчица на въпросните
кантари,да видя какво точно да търся.Да не ми
набутат някой боклук.

# 23
  • Мнения: 1 339
Айде сложете и по една снимчица на въпросните
кантари,да видя какво точно да търся.Да не ми
набутат някой боклук.








Тук можеш да видиш моделите на Terraillon. Те са доста добри и мерят всичко.
http://www.terraillon.com/category.asp?idcategory=1

Като си купуваш кантара питай какви функции има и да ти покажат как се борави с тях.

# 24
  • Мнения: 1 418
Много благодаря.А ориентировъчни цени?

# 25
  • Мнения: X
Их, Сисинче, ама много си бърза  LaughingHug
Цени от 30 до 100 - тина лева Peace

# 26
  • Мнения: 1 339
Много благодаря.А ориентировъчни цени?

Ами моя го взех към 50 лв от Метро и е на Terraillon. Има и по-скъпички - 60-80 лв... ест и по-скъпи, но горе долу 50-60 лв е добър кантар  Peace Има и по 30 но....  Whistling

# 27
  • Мнения: 1 418
Значи да търся от "Метро" на Terraillon?Тъй ли?

# 28
  • Мнения: 91
Моите данни са от инструкциите на кантара и на едно малко уредче за измерване на мазнини. Peace
zizi top, а какво е това уредче- да не би да имаш калипер? ако е така, съвпада ли резултата с кантара?
моят го взех от метро за ..45 лв. май беше (имаше промоция). не мога да кажа марка, защото сега не я пише никъде по кантара  newsm78 сякаш беше производство на метро..  прилича на първия от снимката  Simple Smile

# 29

Общи условия

Активация на акаунт