Зимен студ макар да вее, ЮЛСКО слънце в мене грее

  • 14 084
  • 301
  •   1
Отговори
# 225
Здравейте отново на всички! Искам да ви питам през тези 3-4 месеца от вашата бременност по колко килца сте качили?
Аз бях качила 2кг. , но мисля че не е много за 4 месец да си качила 4кг. , само трябва да се следиш през цялата бременност да не качваш повече от 12-14кг. Но то не зависи изцяло от теб...

# 226
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 387
Искам да ви питам за доц.Томова нещо. Аз мисля да се запиша при нея в Педиатрията. Знаете ли там какви са цените? Там може и през здравна каса, но така трябва да се запише час 1-2мес. предварително.

# 227
  • Мнения: 1 098
Stephanie, благодаря за отговора. Имам още един въпрос БХС заплаща ли се и колко?  Hug

# 228
  • София
  • Мнения: 568
Искам да ви питам за доц.Томова нещо. Аз мисля да се запиша при нея в Педиатрията. Знаете ли там какви са цените? Там може и през здравна каса, но така трябва да се запише час 1-2мес. предварително.
Защо не й се обадиш направо по телефона и не я попиташ дали може и как става? Аз като говорих с нея ми се стори много мила. Самата тя ме попита дали да ми записва час на съответната цена, за да си преценя. Мисля, че няма да има никакъв проблем да я попиташ. Телефонът й е: 0887 606830

# 229
  • София
  • Мнения: 7 242
Sofi Bo, а дали Томова преви запис /снимка, филмче/ на бебето и какъв? Включва ли се в цената или изрично трябва да го поискаш?

# 230
  • Мнения: 26
Добро утро на всички мами и коремчета. Желая ви лека седмица.

Добре дошли на всички нови мами и леко бременеене.

Аз да ви се оплача каква глупост направих. Миналия понеделник ми правиха замервания и ми пуснаха талон за БХС. На мен обаче не ми се ставаше, защото ходя да давам кръв рано преди работа. И до сега още не съм дала кръв, а се сещам, че май замерванията трябва да са най-много до 3 дни нали така. Сега сигуно трябва да ходя пак на ехограф.Голяма шматка съм нали  Laughing

Засега това е от мен!

# 231
  • Мнения: 4 300
Лекси,
Аз си записах час при Томова за фетална ехография на този GSM в четвъртък ( на 18.01)- открих я след второто позвъняване.
Даде ми час за 14.02.2007 , когато ще съм в 20-та седмциа ( изрично ме пита в коя седмица съм) за МЦ София на бул Цар Борис 3, където прегледът бил 70 лв. Доколкото знам в Св.Лазар ( другото място, където преглежда ) е повече. За запис не съм питала изрично.

# 232
  • София
  • Мнения: 568
Sofi Bo, а дали Томова преви запис /снимка, филмче/ на бебето и какъв? Включва ли се в цената или изрично трябва да го поискаш?
Доколкото знам - да. Миналата година една приятелка ходи при нея в МЦ Св. София. Бяха й казали, че може да си носи СД и да й направят запис. Тя обачи забравила да го даде предварително. А аз пък като си записвах час забравих да я питам  Sad. Освен да намеря телефона на този център и да ги питам. Или да си нося всякакви "такъми" за записване... Съжалявам, че не можах да ти дам инфо, ако разбера нещо ще пиша.   

# 233
  • Sofia
  • Мнения: 523
здравейте мами и бебковци!
виждам вече сте си запазили часове за ФМ. аз нали съм си разсеяна - забравих да кажа на моята лекарка да ми запазят час и тези дни ще ходя пак да се уговарям.
нали ФМ се правеше 18-20 седмица - гледам че повечето тогава ще ходите.

# 234
  • София
  • Мнения: 568
здравейте мами и бебковци!
виждам вече сте си запазили часове за ФМ. аз нали съм си разсеяна - забравих да кажа на моята лекарка да ми запазят час и тези дни ще ходя пак да се уговарям.
нали ФМ се правеше 18-20 седмица - гледам че повечето тогава ще ходите.
Да, така разбрах. Аз ще бъда в 19. Не може ли да си уговориш час по телефона?

# 235
  • Sofia
  • Мнения: 523
телефона - да това ще направя - но при мен е малко по-особенно - при мен от клиниката където ме наблюдават ми дават автоматичен час, а и самият преглед е покрит до известна степен от месечните ми вноски. въпросът е, че забравих да кажа на регистратурата ... ooooh!

# 236
  • София
  • Мнения: 3 524
Добро утро и от мен!
Привет и от мен на новите мамчета, лека бременност!  Peace
Честита годишнина на патерица на Бубончето, много любов и много малко сладки бебчета  Mr. Green

При нас нищо ново засега, туй че ви желаем лек ден и успешна нова седмица!   bouquet

# 237
  • София
  • Мнения: 7 242
Записах си час за 26-ти фврураи Grinning, но и аз не попитах за запис Confused. За всеки случай ще си нося ДВД или ще чакам, тези от вас, които са преди мен, да кажат как е било.
arksi_ , там някъде се прави. Някъде четох, че 21-ва г.с. е най-подходяща.

# 238
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Здравейте!
Добре добре дошли на новите мамчета! Надявам се да съм добавила всички в списъка и да няма грешки.
Ние все още сме болни. Малката ми е с Т, хрема и кашлица. Вече трети ден е на антибиотик, но пак вдига Т.
Аз съм с дълбока и задушаваща суха кашлица, главоболие, Т, запушен нос, червено гърло и болки в ушите. Надявам се не направя нещо сериозно за да не пия антибиотик.
Бъдете здрави!

# 239
  • Мнения: 133
Stephanie, благодаря за отговора. Имам още един въпрос БХС заплаща ли се и колко?  Hug
Да, заплаща се БХС, защото това изследване нямало нищо общо със здравната каса. Цената е 22 лв. Ако нямаш снимка от ехограф от последните 3 дни, те изпращат на ехограф и него го заплащаш отделно, мисля, че ехографа е около 25лв.

Общи условия

Активация на акаунт