Децата и кражбата

  • 1 764
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 685
Биляна 69 Simple Smileнаправо ме разби с този детективски метод Sunglasses
Бих повишила вниманието си и към своето дете обаче...  Peace
В смисъл?Изключено е сина ми да си ги е взел.Това са си негови пари, които той харчи както намери за добре.Сега събира за скутер например, но изведнъж решава, че ще си купи количка с дистанционно или някаква друга глупост, която имаме в къщи, но точно такава (според него) нямаме.Решава и си купува.Оставили сме го сам да си разпределя спестяванията.Изключено е да открадне от себе си.
Момичета аз също няма да кажа на майката, особено при колебания дали това е така.Пуснах темата, за да разбера правилно ли е да си замълчиш или трябва да кажеш на родителите.

# 16
  • Мнения: 1 069
В случай, че имаш безспорни доказателства, трябва да им кажеш. Иначе си отваряй очите и това е.

# 17
  • Мнения: 1 581
След като сте имали след това на гости повече деца, никога не може да си сигурна кой какво. Аз не бих бързала да говоря с родителите, просто наистина не бих могла да съм сигурна.
Освен това - основното, което бих направила, е да обясня на сина си, че пари така не се развяват, не се броят и прочие с другите деца, пазят се на определено място, където другите деца и гости нямат достъп - нормални предпазни мерки, не чак мания, но все пак да знае, че някои деца може да нямат толкова пари, да му завидят или много да искат нещо да си купят и да не осъзнават, че да се краде е лошо.
Не бих залагала капани и не бих се вживявала в детективски дейности, а бих учила детето си на предпазливост.

# 18
  • Мнения: 15 619
Спомням си времето когато ходехме на детска градина с по-малката си сестра.
Веднъж тя беше болна и си остана в къщи , а аз отидох в детската градина.
На 5 години бях и с детския си акъл реших спонтанно да взема играчка за сестра ми за да я зарадвам. Помня много добре - беше някакъв детайл от конструктор. Бях го стиснала в ръчичката и много гордо го поднесох на сестра си в присъствието на майка.
Последва разпит, обяснения и майка ми заключи: "Утре отиваш при госпожата /другарката беше тогава/ и връщаш играчката! Тя не е твоя."
Какво да Ви кажа, през живота си не съм и помисляла да взема нещо чуждо. Не знам, този разговор ли само повлия, ако и да не е, със сигурност майчето ми даде правилната посока.
Споделям този случай, надявайки се да е от полза за майките на по-малки деца. И сега се сещам какъв срам изпитах след този разговор.
По конкретната тема, мисля, че не може да бъдеш сигурна, кое точно дете е взело парите.
Имай едно наум и говори със сина си.
 Hug

# 19
  • Мнения: 891
Аз бих направила опит да поканя детето отново и да има някаква дребна сума наоколо. Ако нещо изчезне отново, тогава вече да говоря с родителите!

Абсолютно същото бих направила и аз  Peace
При положение, че не съм сигурна, бих заложила "капан", за да се уверя, и чак тогава бих говорила с родителите му

# 20
  • Мнения: 1 685
Ето, че случката се повтори.
Изваждах си рестото от джобовете и парите -12 лв. на банкноти и др. монети, ги оставих на бара.Излизахме малко по-късно и аз прибрах само монетите за вафли от магазина и други такива дребни неща.След това момченцето дойде да си играят със сина ми, а аз с малкия излязохме навън.Сетих се за парите едва на другия ден, когато пак бях тръгнала до магазина.Разпитах домашните дали някой не ги е взел, обаче  -  ъ-ъ.
И това е то.Не съм си поставяла за цел да следя, даже ги бях забравила парите, че са там.Прерових и джобовете на дрехите си, обаче няма нищо.Какво да правя сега?Толкова ми е неудобно да разговарям с майката.Сигурно няма да мога.Да пробвам ли пак?Този път умишлено да сложа 2 лева примерно и да видя дали ще изчезнат.

# 21
  • Мнения: 1 069
 Направи експеримента, за да си напълно сигурна! Ако се потвърди, мисля че трябва да говориш с родителите, за да се вземат навреме мерки. Сигурно ще ти бъде трудно, има шанс да си развалите отношенията, но...Успех!

# 22
  • Мнения: 2 700
Да пробвам ли пак?Този път умишлено да сложа 2 лева примерно и да видя дали ще изчезнат.

Ако нямаш намерение да говориш с майката на детето, повече експерименти не са ти нужни. Просто внимавай кое къде държиш и в непринуден разговор пред съответното дете спомени, че от къщата изчезват неща (само ще се сети, че вече знаеш и вероятно няма да повтори у вас).
Ако ще говориш (вече май го бях писала от личен опит) подчертай, че не желаеш да ти се връщат парите и не желаеш темата да се обсъжда пред детето, но сигнализираш, за да може родителите сами да проверят има или не подобни прояви. Действително има шанс на първо време да си поразвалиш отношенията с родителите, но ако са достатъчно интелигенти  нещата ще се оправят от само себе си. Все пак никому не би било приятно да обвиняват детето му в кражба.

# 23
  • Мнения: 3 323
Моя син е на 7 години. Редовно си взима от касичката си пари за неща които си е харесал, но отвреме на време има "Имах си тука едни 2 лева нацялоооо!". Той просто е забравил че вече ги е взел. Не казвам че случая е такъв, но го имай предвид. Става дума за доста по голяма сума. Увери се първо в кого е вината, и след това говори с родителите.

# 24
  • Мнения: 656
Моя дядо лека му пръст постоянно повтаряше "пари на видно място не се държат".
Така че ако не смяташ да говориш с майката, просто си променете навиците у вас. Ако не това дете, то за бъдеще някой друг ще направи същото. Добре е и да научиш децата ти в къщи, че не е добре да се хвалят колко пари имат и къде ги държат. И не само за парите. Има много хора, на които това им е занаята - да гледат и да слухтят.
Така че ако не си загрижена за детето, поговори с децата си и си промени навиците. Ако искаш де, парите са си твои...

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз бих направила опит да поканя детето отново и да има някаква дребна сума наоколо. Ако нещо изчезне отново, тогава вече да говоря с родителите!

Да и аз бих постъпила така, но имай в предвид, че не винаги родителите са добронамерени. На моите родители им се беше случило нещо подобно, само че въпросните деца бяха дъщерите на сестрата на баща ми, родителите ми имаха голяма сума пари прибрана за черни дни, никой не беше идвал тия дни освен тях (а те имаха навик да ровят из шкафовете на хората) Shocked, 2 дена след тяхното гостуване, им потрябваха пари, и се оказа, че са изчезнали (бяха обърнали цялата къща но уви), така и не се намериха. Родителите ми не посмяха да говорят със родата (за да не си развалят взаимоотношенията), но така или иначе тя знаеше, не веднъж са крали от портмонето на родителите ми (майка ми дори няколко пъти ги е хващала на местопрестъплението), а и не само от тях крадяха, а където и да отидоха, майка им дори не се заинтересува от къде идват всички тези пари и как така ги събират тези големи суми.  #Crazy Та не винаги родителите са невинни и нищо не подозиращи. Всяка монета има 2 страни. Но така или иначе, на никой няма да му стане приятено ако обвинят децата им в кражба.  Пък и дори и от хорски срам ще се очуждите с въпросните родители.

# 26
  • Мнения: 2 556
Докога мислиш да спонсорираш тези дечица? Аз ако съм твърдо убедена, че приятелчета на сина ми крадат, ще спрат да бъдат канени у нас и това е.

# 27
  • Мнения: 1 685
Ами аз с майката не съм в кой знае какви отношения.Само се поздравяваме когато се засечем на стълбите.Не знам обаче какво се е случило с бащата, защото те дойдоха преди около година и живеят под наем в нашата кооперация.Вижда се, че им е трудно на хората.Затова и ми е така притеснено да говоря с нея.Ще пробвам вече умишлено с дребна сума и ако пак изчезна, тогава ще уведомя майката.
Но то и аз съм една овца...Никак не съм конфликтна личност.Миналата година (понеже те живеят над нас), вече съвсем ми кипна и отидох да им направя забележка, че си мият терасата по всяко едно време, а имат котка и куче, а аз точно преди това бях проснала дрехите на бебето.Та това се случва постоянно, но един път само ходих да им направя забележка.Такава съм - кукувица Rolling Eyes
Тес, искам да съм сигурна и тогава наистина ще забраня да идва в нас.

# 28
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Мисля , че сина ти не бива да дружи с такова дете , и ако искаш да потдържаш горе долу добри отношения с комшито пропусни разговора си с нея , защото по вероятното е тя да помисли теб за ку-ку. 99 процента от майките не биха повярвали  такова нещо за децата си и биха упрекнали теб -може би аз също незная , и бих заложила и аз капан незная.... но е трудно да проумееш това за детето си.Но недавай на детето ти да играе с това дете че те може и да вземат да обменят опит, а в някои случаи това е болест.

# 29
  • Мнения: 2 700
карамелена, както описваш съседката си и при положение, че не сте достатъчно близки, аз лично бих ограничила достъпа да дома и парите си, без да се впускам в обяснения пред майката. Струва ми се малко вероятно непознат човек  да приеме думите ти като опит за помощ, а не за заяждане. А ако искаш все пак детето да осмисли постъпката си и да се засрами, пак ти казвам - предизвикай уж непринуден рязговор по темата в негово присъствие, без да го обвиняваш директно.

Общи условия

Активация на акаунт