Забавя ли прохождането проходилката?

  • 1 703
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 897
Нямам опит с проходилките,защото не сме ползвали такава.
Обаче едно е сигурно-няма непроходило дете,така че не се притеснявай,ако имате-ползвайте я Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 2 967


Не, сложих Коси на 6м. в проходилката и 1 ден след рожденния му ден проходи. Отдавам го на факта, че всичките деца бяха по-големи и ходеха и това го окуражи.

# 32
  • Мнения: 4 621
Не мисля Naughty

# 33
  • Мнения: 8 505
Не го забавя,нито го ускорява.Едно дете прогожда тогава,когато се почувства стабилно и готово за това.
А за ранното прохождане е вярно-не се препоръчва.

# 34
  • Мнения: 5 026
Едно дете прогожда тогава,когато се почувства стабилно и готово за това.

И аз така мисля, но при толкова противоречиви мнения , реших да питам.

# 35
  • Мнения: 2 309
Принципно бях и все още съм на мнение, че забавя развитието, обаче се имам за всички друго но не и мързелива майка...в нашия случай Алис не иска да пълзи, не иска да ходи, но пък иска да докопа всичко в къщи, значи трябва нон-стоп да я нося на ръце, е айде стига вече, досега все на ръце е била и все още така заспива, но си е 10 кила, та има си проходилка от 8 месец и няма по-щастлива от нея, а аз само тичам след нея, но по-добре така...

# 36
  • София
  • Мнения: 2 161
Ей мами, аз не съм казала ,че който слага детето си в проходилка е мързелив Stop. Просто си позволих да цитирам думите на ортопеда при който ходих. Не го приемайте лично. Peace

# 37
  • Мнения: 1 030
Дъщеря ми от месец е с проходилка, много се радва в нея, обикаля цялата стая, пипа всичко...Не знам как би било, ако нямаше проходилка, защото упорито не иска да пълзи, а като е на ръце се сърди, дето е на 1 място.

# 38
  • Мнения: 24 467
Не го забавя,нито го ускорява.Едно дете прогожда тогава,когато се почувства стабилно и готово за това.
А за ранното прохождане е вярно-не се препоръчва.
Абсолютно съм съгласна. Аз ползвах проходилката за първия си син от 7-месечната му възраст, но не за да проходи по- рано, което не намирам също за правилно, а за да се разнообрази детето. Никоя нормална майка няма да понесе да държи право 10 кг. и горница дете /сина ми беше много едър и тежък/ 15 минути по 3-4 пъти дневно и да обикаля из стаята с него. Лесно се дават съвети, като тези на въпросния педиатър и не смятам изобщо, че тук пръст има мързелът и работливостта.  Детето ми проходи на 10,5 месеца и не нито го дължа на "паяка", нито пък това го е забавило. Сега втория ми син също ходи с проходилка от 7 месеца и му е много интересно и забавно, че е самостоятелен и може да подтичва из хола и трапезарията свободно /освободила съм място в тази "голяма всекидневно", тъй като в спалните само спим/.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 035
MadGirl,мисля,че този ортопед е д-р Драганов,ако се лъжа съжалявам,но специално той има еднакъв репертоар - проходилките и бънджитата са за мързеливи майки,а бебетата не трябва да се слагат да сядат преди 8 месеца, с редки изключения и само ако е гениално и доктора позволи може и на 7, но докато не ги навърши-йок Twisted EvilМойто лично мнение е,че проходилката е улеснение,което аз вече позлвам,защото Ина се изправи много рано и другия вариант е да е на ръце.Сложила съм я там след консултация с няколко лекари и пълната гаранция,че щом едно дете си стои стабилно на краката,значи е готово за такова нещо.Не
я държа по повече от час на ден.Дълбоко съм убедена,че ако едно дете не иска да проходи не можеш да го накараш насила,та ако ще и турбо перка да му сложиш,и обратното ако иска да щъка варианта май е да го вържеш с тиксо за матрака,за да го спреш Mr. Green

# 40
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
За забавяне и на мен ми говори ортопеда  Thinking, но понеже нямам опит не мога да кажа  Rolling Eyes
Слушала съм само, че проходилките изкривявали крачетата, но дали е вярно  newsm78 Аз съм била с проходилка, а краката ми са прави  Twisted Evil
Но мисля детето ми да проходи без проходилка  Mr. Green и за това не съм му купила  Wink

# 41
  • Мнения: 3 456
Според мен да

# 42
  • Мнения: 801
според мен е индивидуално; ето други майки са споделили, че въпреки мнението, че проходилката спомага за изкривяването на крачетата - повечето от нас, които сме израстнали в проходилки, сме си с красиви и прави бедъри....Аз лично слагам Радост на проходилка от 7-мия месец...в момента е на 9 и половина месеца и от една седмица иска да ходи сама (за ръчички естествено) без да съм я карала насила......

# 43
  • Мнения: 409
Според мен - не! д-р Алексиев от Горна Баня, каза че няма никакъв проблем да я слагаме, гледах на сайта му и сина му има снимки с проходилка Mr. Green
Бебка вече обикаля къщата с проходилка за нея това супер емоционално изживяване, за сметка на това изобщо не може да пълзи и мрази да я разнасяме на ръце.

То ако слушаш д-р Драганов  Naughty ... дъщеря ми се опитваше да се надига да сяда от 5-ти месец, той ми каза да я "натискам" и да не и позволявам, единствения изход май беше да я вържа Laughing
За това отидахме и при д-р Алексиев, който ми каза че детето като е готово за нещо само си го прави и да престана да се "връзвам" на изказвания за последици Peace

# 44
  • Мнения: 294
да определено!
те улесняват детето - може да се придвижва от едно място на друго седейки си, а това само спира желанието му да се научи да ходи. в проходилката развива само долните мускули на краката,но не и горните!
 
Бебка вече обикаля къщата с проходилка за нея това супер емоционално изживяване, за сметка на това изобщо не може да пълзи
с проходилката няма да й помогнеш да се научи да пълзи,а това е важна част от моторното развитие на детето

Общи условия

Активация на акаунт