Мамо, вече ритам с ръчички и крака, но до ДЕКЕМВРИ вътре ще стоя - ТЕМА 4 (2023)

  • 18 984
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Охо кафе си пия, сутрин това ми е първата работа. Пия си го с мляко, че чисто не мога.
С първата бременност го спрях, тогава исках да съм стриктна и всяко нещо, което сметна, че вреди дори малко, да го спра.
Успех на всички с феталните. Hug Моята е чак на 13.06 Expressionless

Болничен ще взимам, само не знам кога да е така, че да ми стигнат тези 180 дни до 45 дневения? Някой ако знае, ще съм благодарна да сподели Blush

# 46
  • Мнения: 496
Аз вече съм казала на работа да си търсят друг човек , защото карам 12 часови смени , както и нощни и просто физически не издържам , заспивам на стола . В момента в който намерят човек изчезвам . Надявам се да е скоро ,че наистина ми идва в повече и едно друго малко човече вкъщи ,което иска внимание и домашни задължения 🤯🤯🤯

# 47
  • Мнения: 309
Момичета благодаря за коментарите! Аз също съм на вашето мнение и си пия си фолиевата киселина ...не съм искала да плаща никой с вредата от нея, а по-скоро да споделите дали вие или някои около вас има опит с малиновите листа, защото ми стана интересно. Покрай бременността в търсене на алтернативни варианти на лекарства за различни болежки стигнах до въпросната жена, която обаче е много крайна!

Относно кафето...АГ каза до 2 на ден е ок, но аз не мога да го понасям вече ...

# 48
  • София
  • Мнения: 1 718
Момичета, изобщо не се чувствайте “егоистки”, защото сте решили да не работите. Ако работата ви напряга или е свързана със стрес/физическо натоварване, решението е ясно.
Аз имам разбрана шефка и си тръгвам, когато се почувствам уморена. Никой не ми държи сметка за работно време. Когато почувствам нужда да мина на целодневна почивка, ще го направя без угризения. Но мен лично ходенето на работното място и срещата с колеги ме разнообразява.
Смятам преди да почна дългите болнични, да си ползвам лятната отпуска, защото все пак там се плаща 100%, а при болничките е 80%.
Purple_peanut, тези 180 дни са точно 6 месеца. За това написах, че от третия месец, спокойно може да сте на болнични до отпуската по майчинство.
За малиновите листа наистина внимавайте! Както писа една по - опитна в бременностите съфорумка, дават ги за предизвикване на раждане. Преценете сами какво може да предизвикат на този етап и струва ли си експериментът.

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 16:30 от ЛейдиРоуз

# 49
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Purple_peanut, тези 180 дни са точно 6 месеца. За това написах, че от третия месец, спокойно може да сте на болнични до отпуската по майчинство.

Охо, значи вече мога да взимам. Излиза, че ако е от 24 Май до 20 ноември са 180 дни. А 45 дневния ми започва някъде на 7-8 ноември. Супер, благодаря!

# 50
  • Мнения: 183
Аз не знам дали тези 180 дни влизат и 45 които са преди раждане.Аз вече съм болничен 34 дни,ллк 20 и от АГ 14,сега съм вече 13 и 4 дни.Ако е от третия месец няма да ми стигнат ще питам Аг и ще си пусна някой ден отпуска нещо защото няма как да работя поне на този етап АГ не дава

# 51
  • Мнения: 46
Момичета, пиете ли кафе? На мен така ми се пие, но си вземем
Само мляко с нес кафе, че е по- слабо?

Аз пак от бременоста спрях доста неща да пия а и просто глътка от тях и обратно се връщат

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 18:44 от Karamelevabarby

# 52
  • София
  • Мнения: 11 755
Аз докато не мине ФМ не мога да мисля за излизане в нищо. За сега работата ме спасява от изтрерясване, даже си ходя до офиса, в момента колко по заета съм толкова по добре ми е. Обаче ще се наложи да кажа на шефката в петък, исках след ФМ ама гласи се да ми дава още работа и не върви един ден да приемам, след два дни да отказвам ако дай Боже всичко е наред. Със сина ми исках и в 9я да работя, изобщо не ми се спираше, ама съдбата си знаеше друго и в 26та рязко спрях. Та ще видим, нищо не планирам сега.

# 53
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Аз не знам дали тези 180 дни влизат и 45 които са преди раждане.Аз вече съм болничен 34 дни,ллк 20 и от АГ 14,сега съм вече 13 и 4 дни.Ако е от третия месец няма да ми стигнат ще питам Аг и ще си пусна някой ден отпуска нещо защото няма как да работя поне на този етап АГ не дава

Това го знам - не влизат Grinning 45 дневния си е отделно от 180-те дни.

# 54
  • Мнения: 8 868
Имам почти 20 г трудов стаж с осигуровки на реален доход, както и доста години на максимален праг. Нямам ни най-малко притеснение  или угризение да изляза в болничен - инвестирала съм предостатъчно в държавната система.

Ще изчакам да мине ФМ, резултати от БХС и пренатален тест, което е около средата и втората половина на юни. Междувременно имам за приключване един започнат по-мащабен работен проект. Ако всичко е наред, от средата на юли може и да се замисля за излизане в болничен. Или поне взимане на някакви отделни периоди. Работата ми е свързана с доста стрес, различни часови зони и командировки в чужбина. Не виждам защо да си го причинявам.
Преди няколко години може би щях да бъда на друг акъл, но вече толкова са ми дотегнали корпоративните глупости, че нямам против да си почина известно време.

# 55
  • Мнения: 95
Момичета знам, че е по-добре да си пиете нормални кафета пред нескафе. И за теИ с отлепванията е противопоказно да пият кафе, особено на гладно.

Аз обаче забравих да ви питам най-важното. Сега пия перорално 3х2 утрогестан. Спря кървенето и трябва да мина вагинално. Но не знам същата доза ли? На 3х1 ли да намалям? Или на 2х2?
Не мога и с АГ да се свържа. Някоя да почни или някакъв съвет да даде? Много ви благодаря предварително.

ПП Благодаря за гавискона, ей сега взех и ще пробвам

# 56
  • София
  • Мнения: 11 755
Смоуки ще се окажем в някоя подобна индустрия май 😁. И аз до тук само тази година три командировки, едната до Азия... Ама сега пък хич не се впечатлявам на истерясването на работа, едно такова над нещата съм и ми е интересно, иначе в живота съм била поне два пъти годишно или в Бърн аут или на ръба на бърн аут. Ама мен шефката ми е злато, та това ме движи напред.

Китен мини на същата доза вагинално докато се свържеш с АГ

# 57
  • Мнения: 85
Аз съм болничен още от 6та седмица и няколко дни, защото лежах в болницата и взех пълния болничен, който изтича във вторник. Работя  в производство и на смени и сега да се връщам в 10+ седмица .... Не. Уведомила съм моята шефка, за да знае да си обучават човек и тя също ме посъветва да не се връщам. Няма да ми стигнат болничните, но ще запълвам с колкото отпуска имам.

# 58
  • София, България
  • Мнения: 3 585
То мисля, че в счетоводната тема тук обсъждаха, че може да се удължи и над 180 дни, просто се минавало ТЕЛК комисия, а не лекарска. И предполагам, че при напреднала бременност няма причина да откажат да го удължат.

# 59
  • Мнения: 8 868
Смоуки ще се окажем в някоя подобна индустрия май 😁. И аз до тук само тази година три командировки, едната до Азия... Ама сега пък хич не се впечатлявам на истерясването на работа, едно такова над нещата съм и ми е интересно, иначе в живота съм била поне два пъти годишно или в Бърн аут или на ръба на бърн аут. Ама мен шефката ми е злато, та това ме движи напред.

Като нищо Laughing
До преди две-три години и аз бях така с бърнаутите годишно, направо за нищо ги нямах. Но после почнах да си развивам мое хоби и насочих енергията си в обучения, сертификация и т.н. Та спрях да инвестирам толкова енергия в редовната ми работа и планът ми е до 2-3 години да я напусна окончателно. Просто загубих интерес след толкова години и нямам същото удовлетворение.
Може би много активният ми професионален живот е в основата все още да не мога да осмисля тази бременност и промяната, която идва след това. Признавам, че при мен не беше целенасочено усилие и ако мъжът ми е истински щастлив, аз съм с доста смесени чувства. Просто си повтарям, че трябва да се доверя на процеса и че всяко ново нещо изисква време за адаптация.

Извинявам се за оффтопика Relaxed Не е по основната тема и може да се премахне, ако е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт