Американски колеж - двадесет и осма тема

  • 64 720
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 121
Не мога да се стърпя и да не споделя. Много се радвам и се гордея с успеха на младежа. От випуска, който завършва Йейл тази година, на страницата на университета са избрани и представени 14 "exceptional" алумнита. Един от тях е българин и възпитаник на колежа.
https://news.yale.edu/2023/05/18/yale-college-2023-meet-some-graduates

Супер новина. Познавам лично момчето - страхотен Калоян Колев! Браво на него! Той и в Колежа беше неповторим... Само така, момче!

# 76
  • Мнения: 72
Благодаря ти, Prizma, че споделяш тук такива новини. Много се развълнувах, докато четох за Калоян. Браво на момчето! Скоро да четем и за твоя син Simple Smile

# 77
  • Мнения: 110
Въпрос към майките-ветерани: получихме бланка за избор на избираем предмет 1 час седмично в 10 клас. При избран профил Природни науки, в който е предвидено в 11ти и 12ти клас да се учи по 6 часа седмично химия и 6 часа седмично биология, дали да изберем за 10 клас 1 час повече физика, защото в профил Природни науки няма нито един час физика или да изберем между биология и химия.
Останалите задължително избираеми часове са определени от колежа - английски, БЕЛ и Математика.
Отбелязвам, че детето още не е избрало конкретна специалност и университет. За сега говорим, че няма да е медицина.
Благодаря предварително.

# 78
  • София
  • Мнения: 5 069
Моето мнение е да се избере предмет, който ще бъде най-лесен и приятен. 10-ти клас и без това е труден, един час повече физика или каквото и да било друго няма да повлияе на нищо.

# 79
  • софия
  • Мнения: 25 976
Подкрепям призма. Какъв предмет ще избере в 10-ти клас няма значение за следващите. А 10-ти клас е от-вра-ти-те-лен. Радвам се, че почти свърши.

# 80
  • Мнения: 110
Prizma, zvanche, много благодаря!

# 81
  • софия
  • Мнения: 5 012
Аз подсказвам опцията втори чужд език.
Точно защото е малко, но достатъчно за да увеличи занятията по вторият език и да даде време за упражнение с учител.

# 82
  • Мнения: 818
Да, втория чужд език е добра опция, моята това избра.

# 83
  • софия
  • Мнения: 25 976


С нетърпение очаквам да видя какъв клип ще сглобят.

# 84
  • Мнения: 110
Заповядайте на Фестивала на изкуствата на 10 юни!
https://acs.bg/campus-life/arts-fest-2023/

# 85
  • София
  • Мнения: 16 218
Родителите ще имате ли щанд?

# 86
  • Мнения: 110
Родителите ще имате ли щанд?
Да, повече от един.

# 87
  • софия
  • Мнения: 5 012
Родителите ще имате ли щанд?
Да, повече от един.
2021, може ли да ни разкажете за начина, по който сте въвлечени в училището? Интересно ми е как става връзката помежду ви, изобщо наична на работа, на съгласуване на идеи, развиване на предложения и т.н. Има ли активно общуване, желаещи родители, включващи се семейства?
Много ми е инетересно и предварително съм много благодарна Simple Smile

# 88
  • Мнения: 110
Родителите ще имате ли щанд?
Да, повече от един.
2021, може ли да ни разкажете за начина, по който сте въвлечени в училището? Интересно ми е как става връзката помежду ви, изобщо наична на работа, на съгласуване на идеи, развиване на предложения и т.н. Има ли активно общуване, желаещи родители, включващи се семейства?
Много ми е инетересно и предварително съм много благодарна Simple Smile
В началото на годината директорката покани на онлайн презентация всички родители. Сподели стратегическите цели на колежа, годишнината, идеите за засилване на връзките родител - училище и накрая имаше анкета онлайн, в която всеки родител  можеше да посочи иска ли да се включи в дейностите на родителите и по какъв начин е готов да участва. След това бяха поканени няколко родители на среща с директорката, зам.-директорката, ръководителите на отдели. След това имаше една среща с повече родители - около 20 -30. Обсъждаше се подобряване на комуникацията, арт феста, по-добро презентиране и позициониране на колежа. На втората среща (в по-широк формат) имаше и няколко учители. След тази среща имаше съобщение за нея в нюзлетъра. След това имаше разпределяне по групи - едни родители се включиха в подготовка за арт феста, други помагаха за намиране на спонсори, трети се включиха в подобряване на комуникацията - социални мрежи, имейли до родителите, актуализация на календара със събитията, среща с родителите (на 17ти май беше мисля), предстои да бъде изпратена анкета до родителите. За всички тези неща се погрижиха хората от администрацията, но ние помагаме с идеи. Сега тече организация за арт феста. Това е за тази първа за новата директорка година. Догодина, вероятно ще има още.
Желаещи родители - около 30 максимум. Семейства - 2-3 съм видяла аз. Все пак имайте предвид, че не съм имала възможност да се включа във всички срещи.

# 89
  • софия
  • Мнения: 5 012
Много, много благодаря, 2021! Дано станат повече активните родители, ще бъде ценно за всички. Поздравявам ви за енергията Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт