Американски колеж - двадесет и осма тема

  • 64 268
  • 744
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 160
Почивните (неучебни) дни и ваканциите в колежа са много по-адекватни от тези, спуснати от МОН.
А решението учебната година да започва на 11.09 (за сметка на по-дълги уикенди един път месечно) е едно от най-смислените, които АК е взимал откакто следя училището.

# 106
  • София
  • Мнения: 2 780
Не, аз питам от любопитство, породено от по-предния пост.  Може и да са по-адекватни, но ако човек има повече от едно дете и то не е в колежа, сигурно наистина създава неудобство. Thinking

# 107
  • Мнения: 7 160
Аз имам три деца и не бих се съобразявала с несъществени неща и разлики като няколко почивни( неучебни ) дни при избор на гимназия.

# 108
  • Мнения: 816
Колежът се съобразява с неучебните дни определни от МОН, единствено с тези за матурите не се. Останалите са в бонус. Не ни създава неудобство, напротив, за семейни екскурзии освобождавам другото дете от училище, защото е с по-малкото ваканции.

# 109
  • софия
  • Мнения: 25 478
Кои са официално определените от МОН неучебни дни, с които Колежът не се съобразява?
Сещам се единствено за дните след избори и дните за провеждане на НВО, които като брой са?
За сметка на това имат най-малкото по-адекватни зимна и пролетна ваканции.

# 110
  • София
  • Мнения: 2 780
С изборите не се съобразява никое ЧУ, както и училища, в които няма изборни секции така или иначе. Същото се отнася и за тези за матурите. Ако няма гимназиален курс са си учебни дни  Значи остават само дните за  НВО7?
А кога са зимната и пролетна ваканция в АК?

# 111
  • Мнения: 816
Като монските, само че зимната е с 4-5 дни по-дълга

# 112
  • Мнения: 71
А мислите ли, че някой от Колежа ще прочете отговорите от пуснатата вчера до родителите анкета?

# 113
  • софия
  • Мнения: 4 985
А мислите ли, че някой от Колежа ще прочете отговорите от пуснатата вчера до родителите анкета?
Какво имате предвид “някой от колежа”?
Дали изобщо обръщат внимание на отговорите или дали е достатъчно конфедициално да се отговаря честно на анкетата?
от личен опит - според мен да. Освен това, анкетта не е ли анонимна?

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 17:12 от Амели

# 114
  • Мнения: 607
Mila07,
Искрено се надявам. Аз направо избухнах вчера. Започнах от липсата на синхронизация между учители за тестове и проекти, минах през тази глупост с домашните с 0% тежест, които идват на камари и приключих с тъпотията с файнъла по История за 10 клас.
Заради нечия небрежност между 2 матури 10 клас ще ходят на файнъл по История, който трябваше да е проект…

Относно повечето ваканции в АК: като гледам на какъв гърч за подложени децата и тези ваканции са им малко. Те така или иначе през 90% от ваканциите пишат домашни или проекти.

quote author=mila07 link=topic=1556454.msg46536371#msg46536371 date=1686056815]
А мислите ли, че някой от Колежа ще прочете отговорите от пуснатата вчера до родителите анкета?
[/quote]

# 115
  • София
  • Мнения: 1 361
А мислите ли, че някой от Колежа ще прочете отговорите от пуснатата вчера до родителите анкета?
Какво имате предвид “някой от колежа”?
Дали изобщо обръщат внимание на отговорите или дали е достатъчно конфедициално да се отговаря честно на анкетата?
От личен опит-да

Наистина ли е достатъчно конфиденциално, за да се отговаря честно без да се отрази на учениците?

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 16:28 от Сойка Присмехулка

# 116
  • Мнения: 71
Аз писах каквото си мисля, но точно това се чудих - дали въобще ще го вземат предвид от една страна и от друга - дали ще се натрупа критична маса родители, които да отговорят честно. Дори съмнението, което виждаме и тук дали е достатъчно конфиденциално, за да се отговори честно, показва до каква степен прокламираните ценности в колежа, неговият правилник и всичките представяния и реалността съвпадат. Всеки път се опитвам максимално детайлно да отговоря, но нещо ми се изчерпва вярата, че действително ги интересува. Та така...

# 117
  • софия
  • Мнения: 25 478
Моят опит показва, че (аргументирано) споделяне на негативни впечатления не се отразява на ученика. Изобщо не съм се притеснила вчера с анкетата. Като чета, явно сме писали за едни и същи неща.

Чух уверение, че след края на годината щели да направят анализ на нововъведението със само шестте оценки за срока и да преценят. Надявам се.

Някой има ли пример, впечатление за негативно отразяване върху ученика след споделени отзиви или са просто лични притеснения?

# 118
  • София
  • Мнения: 1 361
Аз писах каквото си мисля, но точно това се чудих - дали въобще ще го вземат предвид от една страна и от друга - дали ще се натрупа критична маса родители, които да отговорят честно. Дори съмнението, което виждаме и тук дали е достатъчно конфиденциално, за да се отговори честно, показва до каква степен прокламираните ценности в колежа, неговият правилник и всичките представяния и реалността съвпадат. Всеки път се опитвам максимално детайлно да отговоря, но нещо ми се изчерпва вярата, че действително ги интересува. Та така...

Моето питане е защото в нашата БГ реалност ми е насадено съмнението, че все някой познава някого и професионалната етика някак прелива в лични разговори и шушукане.

Аз също отговорих съвсем честно,  защото имам доверие в коректността на ръководството на училището,
но сега като се замислих и започнах да се чудя, дали трябваше.

# 119
  • София
  • Мнения: 9
Ge-S, защо питате тук в темата? Защо не попитате директно ръководството на АК?

опитвам се да питам - според една госпожа "вероятно имаме разрешение от МОН, иначе не бихме взели такова решение"

а и се надявах да има развитие (отговор от РУО), които са вече запитани по темата

Общи условия

Активация на акаунт