Защо искате деца ?

  • 58 834
  • 2 566
  •   1
Отговори
# 1 845
  • София
  • Мнения: 13 153
Повечето без амбиции и кариеризъм не раждаме от първия срещнат или мъж, който не може да издържа семейството.
Издържането на семейството от мъжа се оказа недостатъчно условие от тази тема за да поиска жената да има деца. Очаква се и сериозно негово участие във всичко останало, а и да осигури заплата/стаж на съпругата. Никога не е ставало въпрос за първия срещнат, а мъж който не може да издържа семейство явно не е готов още за семейство.

И това явно е голям проблем за много мъже. Всъщност ти поне си по-откровен от Крис. Искаш да осигуриш парите и да не се занимаваш с другото. Да разбирам, че за теб не е нормално жената да има амбиции извън това да е майка и домакиня, или ако има такива, да не очаква подкрепа от мъжа?

Иначе цялото това как жената очаквала мъжът да я подсигури във всичко, беше условие в случай че мъжът очаква жената да е домакиня и да няма свой доход. Удобно се извъртя, разбира се. А е напълно нормално една жена, отказвайки се това, да иска някаква сигурност, че ако мъжът се откаже от нея един ден, няма да остане без нищо. Ако жената иска мъжът да помага в домакинството, е нормално тя да участва в бюджета. Но явно това също е неизгодна сделка за много мъже. Те искат да оставят парите на масата, а жената да обслужва всичко останало. И съответно започват едни акробатики.

# 1 846
  • Мнения: 696
Около мен пък е пълно със семейства с обратния стил на "поделяне" на семейните задължения. Чак съм се срамувала заради тях и не мога да им се начудя на мъжете, как търпят да бъдат третирани като роби, слуги и т.н. от съпругите си. От близкото ми обкръжение има семейства с над 30 г. брак и млади семейства с по 2-5 годишен. Мъжете им работят сериозни професии, след работа хвърчат по задачите, спуснати от жените им, прибират, водят на тренировки децата, пазаруват, като се приберат запретват ръкави и чистят, готвят, приспиват децата, докато цариците, работещи на 4-часа /уж, заради децата/ винаги с прически, нагласени и отпочинали /от какво ли да се изморят/ и все недоволни, изискващи още и още. Та, всеки с опита си.

# 1 847
  • Мнения: 19 058
Няма правила, понякога и да има червени светофари, те се появяват след години. Това как на минутката оценяваш правилно някого завинаги - не е така.
maiathebee, един развод може хич да не ти е урока на живота, а и още да предстоят. Аз не се заричам за нищо вече Simple Smile
герани, много хубаво, браво на тези жени Simple Smile

# 1 848
  • France
  • Мнения: 13 444
Не знам как стана такъв голям подвиг да издържаш дете + възрастен? Хайде, разбирам, че в България стандартът е нисък, ама дори и пишещите в чужбина го изкарват някакво голямо геройство. А не е.

Съвсем нормално е след работния ден бащите също да имат задължения към семейството. Нещо повече, има голяма част, които ИСКАТ да е така. За да участват повече, да имат връзка с децата си, за да любимата им половинка да има време за себе си...

# 1 849
  • София
  • Мнения: 13 153
Около мен пък е пълно със семейства с обратния стил на "поделяне" на семейните задължения. Чак съм се срамувала заради тях и не мога да им се начудя на мъжете, как търпят да бъдат третирани като роби, слуги и т.н. от съпругите си. От близкото ми обкръжение има семейства с над 30 г. брак и млади семейства с по 2-5 годишен. Мъжете им работят сериозни професии, след работа хвърчат по задачите, спуснати от жените им, прибират, водят на тренировки децата, пазаруват, като се приберат запретват ръкави и чистят, готвят, приспиват децата, докато цариците, работещи на 4-часа /уж, заради децата/ винаги с прически, нагласени и отпочинали /от какво ли да се изморят/ и все недоволни, изискващи още и още. Та, всеки с опита си.

Като е за мъж звучи като робство, ама като прави жената... Защото по дефоулт се приема, че жената това трябва да го прави, и ако иска екстри, като... собствени средства, например, това не трябва да е за сметка на другите й "задължения", но пък щом изкарва собствена заплата, не трябва да има очаквания към мъжа. Абе, много удобно Joy

Иначе за мен, независимо дали мъж или жена, описаната ситуация е безумна и изключително нечестна. Но факт, че много жени се тръшкат, мрънкат, и го получават. Много мъже пък си натискат за същото. Гледат си хората интереса и не им пука.

# 1 850
  • Мнения: 6 917
Няма правила, понякога и да има червени светофари, те се появяват след години. Това как на минутката оценяваш правилно някого завинаги - не е така.
maiathebee, един развод може хич да не ти е урока на живота, а и още да предстоят. Аз не се заричам за нищо вече Simple Smile
герани, много хубаво, браво на тези жени Simple Smile
Оо, вЕрвай ми, това ми е урока в тоя живот. Да ценя себе си на първо място, да си имам доверие и пр.
Аа и нямам развод, защото не съм била омъжена. Противник съм на брака по принцип. То и добре, че нямах брак, че.....

# 1 851
  • Мнения: 4 581
Още по-жалко за такива мъже. Връзване вече няма. За щастие не сме в миналия век, когато е било срамно да си самотна майка или разводите са били табу. За тези цел обаче жената трябва да си има професия, а не да се блазни от идеята някой друг да я издържа и тя само да ражда. Още от баба ми знам - прави си сметката като ги раждаш, да можеш и сама и да ги гледаш, всичко се случва.
Аз пък изпитвам известно облекчение от мисълта, че почти винаги при раздяла детето остава при майката. Не е хубаво за самото дете да се стига до там, но мъжете трябва да внимават с поведението си да не се превърнат само в осеменители. А жените съответно сами да не се насадят на пачи яйца от голяма хитрост. Имам една приятелка, която така реши, че след като е родила едно дете спира да работи, че къде ще се връща на работа за 1-2г пък после пак ще отсъства да ражда второ. Не знам какво толкова и пречеше, понеже е маникюристка и не е като да не може и по 4-5 часа на ден да си работи. Сега се оплаква как чака на мъжа и да и даде да си купи нова рокля или кога ще се съгласи пак да идат до Дубай. Не знам как не се замисля, че няма да е вечно млада и хубава и не трябва да се оставя така в чужди ръце, ама на. Примери всякакви.

# 1 852
  • Мнения: 379
Почвам да се чувствам много тъпа, че просто искам дете от човек, когото обичам и който е отговорен да помага, без да очаквам да ме издържа, да му легна на врата или да му натяквам как правя великата жертва за него и ми се спъва кариерата.
Да никой няма да ти даде гаранция какъв ще излезе човека, ами мили жени и доза не доза а повече играе и късмета. Така че тук 100 теории да развиваме все тая. Повече хора в началото имат идеалната представа за нещата, ей ние искахме само апартамент да сме заедно, имахме и определен бюджет и преди 10 години отговаряше на изискванията, разбира се след време не оценяваш вече, че го имаш, а започваш, амааа квартала не ми допада, тая стена ми пречи и т.н и т.н.

# 1 853
  • Мнения: 3 978
Важното е че има дискусия в бг-мамма, току-виж някоя девойка и светне нещо.
Освен пеперуди. Може и нещо да и влезе в главата.

# 1 854
  • Мнения: 3 597
Важното е че има дискусия в бг-мамма, току-виж някоя девойка и светне нещо.
Освен пеперуди. Може и нещо да и влезе в главата.

Винаги ми е правило впечатление как когато мъжа си крие парите е нещо нормално, но когато жената не иска да се разори като влага всичко, то тогава й се лепва етикет "меркантилна". Много удобно.

# 1 855
  • Мнения: 508
Е ако се е хванала с муньо, трябва да си прави сметката. Ама все пак вие си ги избирате, не някой друг, като сте си избрали муньовци не е проблем на друг. Да не казвам моята как дойде с два сака дрехи незавършила студентка и кво има сега след 15 години
Това става като с политиците - все се надяваме да уцелим честен Joy
А това не е правилният подход - правилно е да създадеш обстоятелства, в които дори и човекът да не е най-правилният, то той да трябва да има правилното поведение, или ако го няма да можеш да продължиш и без него.
На другата стратегия всеки ден й гледаме резултатите.

# 1 856
  • Мнения: 638
Аз пред варианта да живея и да имам дете от някой с който постоянно да се надлъгваме и да внимаваме да не се прецакаме, хиляда пъти бих избрала варианта да живея сама и без дете. Никога не съм си представяла, че мога да забременея без любов от някой, само защото ми се струва подходящ за баща и съпруг например. Ако не се бях влюбила, а пък много ми се беше приискало дете, по-скоро бих предпочела да осиновя сама, но едно, не бих могла да се справя с повече от едно дете сама.

# 1 857
  • Мнения: 3 597
lyatno vreme работата е там, че хората се променят и никога не може да си сигурна как някой ще изтрещи след 5-10 години.

# 1 858
  • Мнения: 5 075
Е ако се е хванала с муньо, трябва да си прави сметката. Ама все пак вие си ги избирате, не някой друг, като сте си избрали муньовци не е проблем на друг. Да не казвам моята как дойде с два сака дрехи незавършила студентка и кво има сега след 15 години

За мен има огромна разлика между това аз лично да имам нещо, и да се ползвам от нещо, което принадлежи на някой друг и ми позволява достъп до него. Изключително фундаментална при това.

Не коментирам конкретно лично твоя казус и този на жена ти, принципно го пиша, защото май често се поставя знак за равенство между двете.

# 1 859
  • Мнения: 3 057
Всички сме в процес на развитие, и мъжете и жените. Отделно куп неща могат да се случат през годините, които да променят тотално първоначалните ни представи и очаквания от другия. Съгласен съм с по-горно мнение, че е по-добре да се застраховаме в някаква приемлива степен, отколкото да учим уроци от собствените провали. Но пълна застраховка няма и не може никой да ти я даде.

Общи условия

Активация на акаунт