Защо искате деца ?

  • 58 824
  • 2 566
  •   1
Отговори
# 1 875
  • Мнения: 3 057
Ами аз си останах в къщи. Отказах се да работя за друг и започнах нов бизнес от вкъщи за да съм си при детето през цялото време. Други въпроси?

# 1 876
  • Мнения: 7 172
Нищо сбъркано не виждам. Ако искаш, ще го дадеш на ясла на 10 месеца, ако искаш, ще си го гледаш 2 пълни години. Ако искаш пък, изобщо няма да правиш деца и ще си гледаш работа, пътувания и личния кеф. Свят широк.

# 1 877
  • Пловдив
  • Мнения: 14 936
Нямам други въпроси.

# 1 878
  • Мнения: 379
Цитат
Иначе да можеш да си позволиш да бъдеш с бебето си, но да избереш работата си пред него е доста сбъркана история.
Нали? И ти щеше да останеш... ааа, то се отнасяло само за жените, те са сбъркани, ако не си стоят с децата, мъжете кво, те са мъже.
Ох така говорите за децата, чееее сакън майката да не остане с тях и да прави всичко възможно да ги пробута някой друг да ги гледа…голяма тежест и срам за майката ако не е по равно всичко. И аз не разбирам да избереш работата пред децата поне за първата година-две, трябва да е гати яката работа….или да си яко на зор за пари.
Накрая всички ще станем едни джендъри, че да си майка и жена е срамно вече 😂

# 1 879
  • Мнения: 19 057
А тези деца без пари как се гледат Simple Smile
Знам, че във форума всички са по принцип много добре финансово и могат да откарат вкъщи с години. Обаче невинаги всъщност е така. И се чудя как винаги нещата се представят, че то майката 2-3 години разбира се, може да си седи спокойно вкъщи, ама тя как така не иска? Заради някаква си работа. Заради себе си и децата си се връщат майките на работа (ако не знаете Simple Smile ).

# 1 880
  • София
  • Мнения: 13 781
Работата или децата зависи от обстоятелствата. С първите 2 избирах работата,защото имахме поставени цели и трябваше да се борим и двамата за тях, вкл. за желанието ни да имаме повече деца. С третото и четвъртото нещата бяха 50:50, защото тогава наистина работата беше интересна и вдъхновяваща, но само половината време отделях за нея вече. С най-малкия - единствената ми цел е да съм повече време с него и да се наслаждавам на времето заедно, докато другите неща вече съм ги постигнала, а бъдещите планове наистина са в бъдеще време и не са приоритет пред него.
Само дето има значение и възрастта, и опитът, и стажът дори.
Едно е на 20+, друго е на 30+ и на 40+, а съвсем различно е (основно мисленето) на около 50.
И да, Би е права. Без достатъчно финанси, не е идеята само да съзерцаваш детето си.

Последна редакция: нд, 12 май 2024, 18:00 от Fever Ray

# 1 881
  • Мнения: 2 562
Какво значи да станем джендъри?
И да си жена и майка не е срамно, но е прецакващо, поне в началото на майчинството.

# 1 882
  • София
  • Мнения: 13 781
Че то има ли някой, който не е джендър? Wink
Джендър (от английски: gender – „род (граматичен)“; и от лат. genus – „род“, „вид“, „тип“, ...
Прословутото "То" или "Те" е твърде обезличаващо.

# 1 883
  • Мнения: 2 562
Е, така де. За това я попитах Simple Smile.

# 1 884
  • Пловдив
  • Мнения: 14 936
Лилинце, не, аз не говоря така. Не, никъде не съм казала, че стоенето с бебе вкъщи е срамно. Яху казва, че ако правиш еди-какво си, е сбъркана работа. Аз не съм определяла как трябва да постъпят всички, ако е налице някое условие, или иначе е сбъркана работа. Забеляза ли разликата?

И тия квалификации "избираш работата пред детето"... ами аз и на фризьор мога да избера да отида, и с приятелки да изляза, през което време да не стоя с детето - приятелките и фризьора и тях пред детето ли ги избирам?

През първата година-две - а, що, бе, ако не си закъсала за пари, и десет години трябва да не "избираш работата пред детето", иначе си лоша майка, тръгнеш ли на работа.

Последна редакция: нд, 12 май 2024, 17:55 от Магдена

# 1 885
  • Мнения: 1 890
Повечето жини са принудени да тръгнат на работа по финансови причини.То пак добре,че първата и втората година са платени и местата за работещите  в повечето случай се пазят.
Но вече има доста случаи бащите си остават в къщи,защото жените са на по-голяма заплата.
Семейството си решава според обстоятелствата.

# 1 886
  • Мнения: 4 581
Според мен пък не е нормално мъжът да взима майчинството и да си остава вкъщи, поне първите 6 месеца. Анатомично и физиологично сме създадени ние да раждаме, тялото има нужда да се възстанови, малкото бебе има нужда от майка, която да го кърми, ако може. Никой не е казал, че трябва да се превръщаш в придатък на детето си и 3г да го гледаш и друго да не правиш, но поне 6 месеца. Иначе около мен пък другия проблем го има - много познати и приятелки искат да си остават дълго вкъщи, но няма как, защото мъжете им не издържат финансово. Всичко трябва да е споделено - като ще работим и двата пола, и таткото ще става нощем да сменя памперси, и той ще извежда детето, за да се наспи майката, и така. В пъти го предпочитам пред варианта, в който оставам само вкъщи 3г на издръжка на мъжа, ама той понеже дава парите, аз ставам като домашна помощница и детегледачка. Според мен най-сигурният начин да се превърнеш в крайно непривлекателна, а просто удобна в очите на мъжа си. Другото също не е ок - майката да гони кариера и да превърне таткото в бавачка и да му смачка мъжеството. Но модели и семейства всякакви - на кой както му харесва.

# 1 887
  • Пловдив
  • Мнения: 23 963
В пъти го предпочитам пред варианта, в който оставам само вкъщи 3г на издръжка на мъжа, ама той понеже дава парите, аз ставам като домашна помощница и детегледачка. Според мен най-сигурният начин да се превърнеш в крайно непривлекателна, а просто удобна в очите на мъжа си.
Хайде сега глупости. Ми от моя гледна точка не е вярно.

# 1 888
  • Мнения: 4 581
Пак казвам - различни хора и модели, кой както му харесва. Но глупости не са определено. Малко са мъжете, които ще издържат семейството и ще гледат на жена си като на равна и с уважение, ако тя няма професия, независимост и не допринася за бюджета.

# 1 889
  • Мнения: 7 172
И аз мисля като EdeIV.

Общи условия

Активация на акаунт