Защо искате деца ?

  • 57 432
  • 2 566
  •   1
Отговори
# 1 575
  • Paris, France
  • Мнения: 14 161
Никоя жена не бива свободно да избира да пере на Мунчо чорапите, защото така ограничава свободата на всички останали жени. Wink

👍Точно. Мунчо си има майка и баба да го перат.

Партията на Льо Пен наистина е такава, каквато Филомена я описва. Не знам на кого му се вижда дясна, че и крайнодясна. Националистическа е и затова много хора с десни убеждения гласуваме за нея. На мене ми харесва това, че тази партия иска по-строги наказания за тежки престъпления. Ужасна е престъпността и най-вече безнаказаността. Иска и промяна на начина, по който се допуска престой на чужденец тук. Тъпо е да се облагат с данъци богатите. Ще избягат, както избягаха от ОК през 70те. Фрексит би се отразил опустошително на икономиката.

Ерик Земур има по-приложими идеи, но няма да спечели. Много от съучениците на децата ми гласуват за него, но като не спечели на първи тур, гласуват за Марин. Тя беше финансирана от руски банки и е нормално да иска сваляне на санкциите.

Макрон се оказа адекватен президент.

И аз не знам кога са европейските.

# 1 576
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Друго си е всяка година да раждаш по едно дете. Имам такъв случай в обкръжението си. Вече са три. Не ми го побира ума как тази майка ще успее качествено да си обгрижва децата, защото, както правилно беше споменато, те имат и други нужди освен чисто финансовите.
Възможно е. Лично съм го доказала. Имам 3 деца за 4 години. Вече са големи.

# 1 577
  • France
  • Мнения: 12 961
Това, което ме притеснява съвсем сериозно с МЛП не е, че ще ми платят чартърен полет до България (както се шегувам с приятелите), а че ще разруши икономиката по-зле и от Оланд. А аз съм инвестирала във Франция, няма как да не загубя ако трябва да я напускам или стандартът се сгромоляса.
МЛП съвсем успешно води политиката на "аз не съм баща ми, аз съм с вас". И много българи учудващо гласуваха за нея, защото ù повярваха. Както и много араби по същата причина.

# 1 578
  • Мнения: 5 312
Друго си е всяка година да раждаш по едно дете. Имам такъв случай в обкръжението си. Вече са три. Не ми го побира ума как тази майка ще успее качествено да си обгрижва децата, защото, както правилно беше споменато, те имат и други нужди освен чисто финансовите.
Възможно е. Лично съм го доказала. Имам 3 деца за 4 години. Вече са големи.
Ако имаш стабилен, адекватен партньор, може би.

# 1 579
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Друго си е всяка година да раждаш по едно дете. Имам такъв случай в обкръжението си. Вече са три. Не ми го побира ума как тази майка ще успее качествено да си обгрижва децата, защото, както правилно беше споменато, те имат и други нужди освен чисто финансовите.
Възможно е. Лично съм го доказала. Имам 3 деца за 4 години. Вече са големи.
Ако имаш стабилен, адекватен партньор, може би.
Е, имам. И при мен не е вече въпрос на може би, децата ми са на 13,  почти 16 и почти 18. Горе-долу се виждат резултатите.

# 1 580
  • Paris, France
  • Мнения: 14 161
Това, което ме притеснява съвсем сериозно с МЛП не е, че ще ми платят чартърен полет до България (както се шегувам с приятелите), а че ще разруши икономиката по-зле и от Оланд. А аз съм инвестирала във Франция, няма как да не загубя ако трябва да я напускам или стандартът се сгромоляса.
МЛП съвсем успешно води политиката на "аз не съм баща ми, аз съм с вас". И много българи учудващо гласуваха за нея, защото ù повярваха. Както и много араби по същата причина.

Ти нали не мислиш, че ако дойде на власт, ще успее да направи и 30% от това, дето казва, че ще го направи? В европейския парламент като гласуваха закона за миграцията, 80% от RN ги нямаше. И тя хитро не беше там.

Да, тя обра много хора от малцинствата, които и посмъртно не биха гласували за баща и. За баща и и аз не бих. До началото на  това хилядолетие не познавах кьорав евреин, който да гласува за нея. Сега всеки трети, когото познавам, гласува за нея.

То хубаво да си инвестирал, но когато законите позволяват някой да ти се настани в имота докато си на почивка и като се прибереш, даже да нямаш право да влезеш, нито да му пречиш да живее там и това за идната година, а след това да правиш ремонти за десетки хиляди евра и да ти изчезнат семейните бижута, документи, снимки, се замисляш и за други неща.

Днес до нас, в Courbevoie, кола прегази мой връстник и шофьорът даже не спрял. В Argenteuil наръгали 17 годишно момче, че чак червата му се влачили по улицата. Видя лятото какви зулуми направиха покрай Nahel, че има и двама умрели. До нас плячкосаха Leclerc, изкорубиха покрива на Conforama, а на Defense няма да ти казвам какво беше. На някои спирки бяха изпочупили стъклата. Полицията е с вързани ръце и затова много работещи там гласуват за Льо Пен и ги разбирам.

Не ми харесва анти-аборната и позиция. За моите деца абортът е убийство, та не виждат лошо. Времена, нрави.

Тя поне е отгледала 3 деца, та може да говори за семейство и деца.

# 1 581
  • MI
  • Мнения: 11 868
Филомена, знам че е така, и е нормално. Крайно дясно и крайно ляво в много отношения всъщност се доближават, например в икономическата политика. Отдавна е известно това, нищо ново. Само дето по отношение на сигурност и миграция са на коренно различни позиции. И това ги различава. Ето, това което е изброила Невена. Ами точно тези неща са по учебник десни. Просто тя не е либерална десница, а тази традиционната, старата. С лек дъх на стара от преди 80-100 години. Sweat Smile Но не е само при вас де, цяла Европа натам отива. Като преди години писах че благодарение на идиотщината и късогледството на политиците ни ще стане така, ме нарекоха от комплотист до фантазьор. Е, факт е.
Иначе със санкциите сами си направихме зле на икономиката, само ние, ЕС, никой друг. Ясно беше, очевидно беше, на мен никой пари не ми е давал и не съм се съмнявала за миг какво ще стане. Което не изключва Льо Пен да е финансирана от тях, просто същото го твърдяха и достатъчно анализатори, много далеч от Русия.

# 1 582
  • Мнения: 41 397
Иначе със санкциите сами си направихме зле на икономиката, само ние, ЕС, никой друг. Ясно беше, очевидно беше, на мен никой пари не ми е давал и не съм се съмнявала за миг какво ще стане. Което не изключва Льо Пен да е финансирана от тях, просто същото го твърдяха и достатъчно анализатори, много далеч от Русия.

Разбира се, че сами си навредихме на икономиката. Но каква е алтернативата? Да се преструваме, че в Украйна нищо не става и Путин да събира още сили и да става все по-нагъл? Няколко десетилетия затваряне на очите заради икономиката доведоха до днешната война.

# 1 583
  • Paris, France
  • Мнения: 14 161
Абе, най-големите шамари на бедните и чужденците ги забиват точно левиците. Саркози, десен, махна незаконността на престоя без виза за нелегалните. Пак десни им дадоха безплатно здравеопазване, та чак брекети и ченета им правят безплатно. Макрон, уж не десен, клъцна безплатното им здравеопазване и увеличи таксите за обучение в университет на гражданите на държави извън ЕС. По времето на Джон Мейджър годишната ми такса като чужденка извън ЕС беше над 2 пъти по-ниска от месечната ми заплата на не кой знае колко платена работа. След Тони Блеър всичко се промени и доста помощи окълцаха на самотни майки, чужденци.

Граници е нужно да има. Нужно е и да можем да се отърваме от чужденците, които са извършители на тежки престъпления.

Ясно е, че няма как да минем без имигранти. Населението на Европа и с тях пада, а работна ръка е нужна.

# 1 584
  • Мнения: 41 397
Ясно е, че няма как да минем без имигранти. Населението на Европа и с тях пада, а работна ръка е нужна.

Да, РАБОТНА РЪКА.  Но не и търсачи на социални помощи, неискащи да се интегрират, подхранващи престъпността и налагащи своята култура (много бързо се учат, или някой ги учи, как да се възползват от европейската социалност и толерантност)..

# 1 585
  • France
  • Мнения: 12 961
Пак да повторя, социални помощи се дават на хора с разрешително за престой. Което никак не е лесно за изкарване.
Затова и толкова бяха против България и Румъния в Евро съюза.

Зулумите покрай Наел бяха от ден до пладне. Докато вкараха всички, включително и непълнолетните, в затвора до изчакване на присъдата. А за да минеш през съд се иска едно 4-6 месеца. И всичко утихна. Докато жълтите жилетки чупеха и плячкосваха магазини година. И жертви имаше.

За едно съм съгласна, трябва да са по-експедитивни в екстрадацията. Има осъдени на изгонване, но няма кой да ги екстрадира. Това вече е проблематично

# 1 586
  • Paris, France
  • Мнения: 14 161
Абе де да знам не познавам европейски жени, които могат да си позволят лукса да си останат вкъщи и да са просто съпруги и майки. И що? Защото кинтите не стигат.
Няма тъстове и свекъри (като в други култури), които да дават пари.
Да си говорим за избори... избора да си домакиня и майка е чисто и просто утопия защото е един безбожно скъп лукс.

През 1990г 3.5 милиона жени във Франция са били домакини. През 2011 сме били 2.1 милиона домакините. Намалява този брой. Намалява и процента на живеещите с мъж. 70% от жените между 20 и 59г съжителстват.

Доста тъстове и свекъри във Франция, Гърция и Италия помагат. Нашите много ни помагаха и помагаха на всичките си деца. Също и моята майка помагаше. И тук дават пари, жилища, гледат внуци. Не колкото в едновремешна България, може би, но помагат. В Северна Европа не помагат много, освен много богатите.

Майки, които в един момент остават домакини за някакво време пишат и в този форум, от България.

Интересно, че повечето германци на моя възраст, които познавам са отгледани от майки домакини. Или е рядкост там?

А кинтите никога не стигат. ☹

Пак, най-високата раждаемост е в безкинтовите държави. В най-развитите и образовани имат 5-6 пъти по-малко деца.

# 1 587
  • Мнения: 29
По темата за фигурата, раждането в общия случай не се отразява чак толкова пагубно. Майките около мен са си същите на килограми и преди, и след бременността. А дали изглеждат добре фигурата им, зависи от храненето, тренировките и движението като цяло, а не дали имат деца.

Скрит текст:
Аз след децата съм в по-добра форма и то не за друго, а защото още след първата бременност видях, че не се харесвам закръглена и взех мерки - започнах да внимавам с какво се храня, започнах да тренирам и реално сега имам по-стегнато тяло от преди децата. Като килограми съм същата, но заради тренировките, тялото ни изглежда по друг начин. Единствено гърдите ми претърпяха промени, но това и без деца се случва с времето, просто раждането малко ускорява този процес. Но жените, при които има рязко отслабване също имат този проблем, дори и да са млади. Така че понякога увисването на гърдите се случва още в много ранна възраст и е необратимо.

А реалната причина в днешно време хората все повече да отлагат децата, е това че съвременния човек е консуматор. Искаме да ни е лесно, да видим всичко, което може да се види, да се забавляваме, да купуваме какви ли не вещи и т.н. И на този фон хората често не искат да си усложняват живота с деца. Въпреки че често причините за отлагане на раждането се изтъква, че са чисто битови и финансови, всъщност истинската причина е, че на хората си им е добре така без деца. Имам познати двойки между 30 и 35, които отдавна са си заедно, имат съвсем добри възможности за отглеждане на поне едно дете, но въпреки това години наред те нямат деца. Пътуват много, харчат си за глезотии, виждат се с приятели и т.н. Едната двойка дори не пътува много, а просто си им харесва вечер след работа да почиват и да гледат филми.

Така че реално финансовият фактор изобщо не е най-съществения, а от второстепенните, според мен. Желанието за деца е инстинкт вътре в нас, и често не е свързан с никакви прагматични причини. Затова и често хората без деца се чудят каква реално причина може да имат хората, които искат деца. Те търсят рационално обяснение. А такова всъщност няма.

# 1 588
  • Мнения: 18 757
Чела съм, че майчинския инстинкт при жените все пак се проявява рано или късно. И тогава не знам как се борят с него Simple Smile Не ми се вярва милиони жени да го нямат. Но може да изчезне с времето Simple Smile

# 1 589
  • Paris, France
  • Мнения: 14 161
Повечето жени не се разхубавяваме след раждане. Която си е красива, обикновено и след раждане е красива. Грозница раждане няма да я разхубави. Виждала съм жени, родили по 13 и 15 деца, които на 50 и 60г и бръчки нямат. Отгледали са си сами децата. Виждала съм и грозни, бездетни жени.

Статистиката показвала, че броят деца корелирал с по-ниска привлекателност. Може да е природен защитен механизъм, така че майката, която вече се е възпроизвела и размножила да запази ресурсите за вече роденото потомство, а и да даде възможност на момите да намерят партньор.

4 години кърмене ми се събират и не са ми увиснали циците. То и няма какво да увисне 😂.   

С деца, без деца, никой не изглежда на 60г така, както е изглеждал на 20.

На мене не ми е проблем толкова външността, колкото безсънните нощи, липсата на свободно време, на лично време, извеждането по паркове и градини, дертовете в училище. Сега съм сама в къщи. Голям кеф.

Общи условия

Активация на акаунт