Защо искате деца ?

  • 58 716
  • 2 566
  •   1
Отговори
# 1 530
  • Пловдив
  • Мнения: 14 864
Не ще да е чак толкова трудно да се емигрира, щом едва ли не половината Столипиново и солидна бройка не много мирни и не много светски настроени индивиди от Африка е в Западна Европа. Wink

Специално нашите цигани в издания като Дойче веле се представят от самите автори като спасяващи се от българската дискриминация кротки хорица.

# 1 531
  • Мнения: 6 293
Пак не разбирам с какво високата раждаемост ще Ви спаси?!

Трябват по - сурови наказания за извършители на престъпления, повече криминални психолози, които да разберат мотивите за дадено престъпление и пр.

Защото няма да се промени етническия състав на държавите от Европа. Понеже и в момента сред новородените вече етническите французи, шведи, норвежци и др са малцинство, отдавна името Мохамед и производните му са на първо място в редица европейски държави. Познайте какво ще се случи след едно две десетилетия?
Филомена, онези дето палят и чупят по парижките улици при най различни поводи, какви са по националност? Не съм чувал да са наши цигани, нито ми изглеждат особено цивилизовани. А най тъжното е, че повечето са второ и трето поколение мигранти, т.е отгледани във Франция, в 90% на социални помощи. Толкова за интеграцията, пък вие си забравяйте главата в пясъка, ама лошото е, че г*за стърчи навън

# 1 532
  • Washington,USA
  • Мнения: 976
Ама,че глупава и расистка тема. Чао от мен

# 1 533
  • София
  • Мнения: 13 061
Мен ме учудва паникьосаната вяра, че само миграцията предизвиква нападения, като във всяка статистика за сексуално насилие се показва, че нападателите идват почти изключително от познатия кръг на жертвата. И че няма тип на този вид извършители.

Никъде няма твърдение, че само миграцията предизвиква нападения. Нито, че става дума само за определен цвят на кожата. Говоря за култури и манталитети, където отношението към жената е като към вещ, или като към животно, а за права и свободи не може да се говори. Разбирам, че като човек, който е имигрирал, чувства нещата лично, но изобщо не става дума за имигранти попринцип, или имигранти като теб. Липсата на цедка е нещо много опасно, липсата на интеграция, толерирането на ценности системи, за които толерантността не е ценност. Това за мен не е дебат на тема имиграция, а на тема ценности и какво допускаме да изменя нашата ценноста система и как.

Иначе ние тяхната раждаемост не можем да я изравним, не е и нужно - все пак е добре добруването на потомството да остане ценност, а не да раждаме на калъп. Но за да не са ни нужни вливки, е хубаво да имаме добро ниво на нашата. И да пазим това, за което сме се борили толкова много да изградим.

# 1 534
  • MI
  • Мнения: 11 868
Коя европейка се очаква да опъва като вол и да домакинства?! Основно източноевропейката, на запад е доста по-рядко срещано. Или или в много случаи, макар че има изключения.
Даже н амен политически коректното в случая ми идва в повече. При масова миграция като сега няма как да има добра интеграция. Точка. Ако някой е спал последните 15 години и сега се събужда, да отвори статистиките и да се запознае. Факт е че далеч не само те правят престъпления от всякакъв тип, но е безспорен факт, че много по-голям процент от тях стигат до там. За целта вземете процента престъпления извършени от имигранти в дадена страна и сравнете с процента на мигранти в същата страна. Има доста голяма разлика в масовия случай. Причините са много, освен културни и липсата на възможност за честна работа и маргинализация.
За нашите цигани, направо сме ги интегрирали, образец сме. Joy Ни гета има, училищата им са същото ниво като нашето, неграмотни няма, всичко е на шест.

# 1 535
  • Пловдив
  • Мнения: 14 864
Как точно българката по соца не беше "свободна", това ми е питането. Коя свобода нямаше тя в сравнение било с преди, или със запада, ама наистина? Свободата да не работи? Мъжете още повече я нямаха. Да си намери мъж, участващ в домакинството? Западният мъж участваше ли повече? А ако жена му работи? Ако жената на западняка иска да работи, вместо да е домакиня, защото нали е свободна, той грабваше ли прахосмукачката през 1980-а?
Вашите майки като волове ли ги виждате впрочем?

# 1 536
  • Мнения: 3 549
Абе де да знам не познавам европейски жени, които могат да си позволят лукса да си останат вкъщи и да са просто съпруги и майки. И що? Защото кинтите не стигат.
Няма тъстове и свекъри (като в други култури), които да дават пари.
Да си говорим за избори... избора да си домакиня и майка е чисто и просто утопия защото е един безбожно скъп лукс.

# 1 537
  • France
  • Мнения: 13 232
Не ще да е чак толкова трудно да се емигрира, щом едва ли не половината Столипиново...
Ъъъъъ, не, че нещо, но това са граждани на европейския съюз. Ти като юрист би трябвало да знаеш разликата в законодателството. Съвсем различен е казусът на мигрантите извън Европа.
Между другото, всеки месец минавам поне по един път през една "no go" зона, но никога не съм имала кураж да мина през циганското гето на родния ми град.
Да имаш разрешение за пребиваване е много трудно. А без него - никакви помощи.
Много клишета и малко познание по въпроса.

Рф, най-големите погроми ги направиха бели французи по времето на жълтите жилетки. Че и много време продължи. Като цяло на всяка манифестация има поне няколко запалени боклучийски кофи. А манифестациите са главно синдикални

Ариел, да се запознаем тогава.

# 1 538
  • Мнения: 6 892
Това с жената-робиня по времето на соца е голяма измишльотина. Почти същата как на бялата европейка са й опряли пистолет в главата, за да ходи на работа.

# 1 539
  • Мнения: 2 669
Факт е че далеч не само те правят престъпления от всякакъв тип, но е безспорен факт, че много по-голям процент от тях стигат до там. За целта вземете процента престъпления извършени от имигранти в дадена страна и сравнете с процента на мигранти в същата страна. Има доста голяма разлика в масовия случай.
Няма как да го провериш на практика, защото е строго пазена тайна. Забранено е да публикуват расата на извършителя на престъпление, защото било език на омразата. Във всички новини можеш само да прочетеш "Мъж ограби магазин", "Мъж изнасили жена" и т.н. - забранено е да се пише "циганин ограби магазин" или "черен изнасили бяла жена". Това е така в Европа, САЩ, Австралия, и всички политически коректни държави.

# 1 540
  • Пловдив
  • Мнения: 14 864
И аз съм минавала през Столипиново и през Шекера, денем, което не знам какво доказва. Нали живеят сред нас циганите от гетото, как така не минаваме през кварталите им...

# 1 541
  • София
  • Мнения: 13 061
Ариел, а как мислиш живее масовата арабска жена? Мислиш ли, че е в лукс? Смяташ ли, че мъжът я третира като принцеса? Какво са нейните задължения? А свободи?

# 1 542
  • Мнения: 6 293
В Столипиново живеят и българи, можеш да минеш вечер по тъмно и нищо няма да ти се случи.  Има едно битово убийство на година две, някакви дребни кражби и основно престъпления свързани с наркотици и проституция. Като цяло минава за спокоен квартал, за разлика от но гоу зоните из западна Европа. Или както разбирам сега и Париж, където кой не е отишъл, само той не е палил и трошил. Наистина не го знаех последното, беше ми полезна информация.

# 1 543
  • Мнения: 3 549
Това с жената-робиня по времето на соца е голяма измишльотина. Почти същата как на бялата европейка са й опряли пистолет в главата, за да ходи на работа.

И двете ми баби бяха "робини" на мъжете си. Майка ми също беше докато не откачи и за малко не се разведе с баща ми. Мен не успяха да ме възпитат по подобен начин.

# 1 544
  • France
  • Мнения: 13 232
Ще ви дам един фън факт. Обществото, в което живея, е много по-сигурно сега, отколкото преди 20-30 години

Процентно съотношение между престъпленията за 1000 жители и годината.
https://www.observationsociete.fr/modes-de-vie/divers-tendances_ … lutioninsecurite/
А в цялата статия, освен източниците, е обяснено, че като цяло агресивността на престъпленията е спаднала.

И още един фън факт. В България айти сектора е с добра преса - добри заплати и интелигентни служители. Каква ли би била реакцията ви ако научите, че във Франция това е сектора с най-много цветнокожи. Буквално от един open office с 200-250 човека белите са 10има.
Като във вица "омъжената жена е тази, която носи халка, а другото е вашето подсъзнание" Wink

Общи условия

Активация на акаунт