Защо искате деца ?

  • 58 834
  • 2 566
  •   1
Отговори
# 1 800
  • София
  • Мнения: 13 153
Скрит текст:
@кукумицинка - с градския ходя на работа, да не съм луд да вися в задръствания с колата. А и не е нужно да се хващаш точно за този разход - той е само пример.

И после стигаме до малко по-ранния дебат, защо жената на запад не искала да ражда.
Е нали на запад мъжете бяха модерни, толерантни, не като балканските кейвмени?
Интересно ми е как по всички дискусии на тема феминизъм и равноправие все оревавате орталъка как на жените били плащали по-малко, а ето че пък сега мъжът трябвало да дава на жената половината си доход, защото била по-слабия пол.
А ако се оправи тази несправеливост и вземат на жените да плащат повече, тогава мъжете пак ли ще трябва да дават на жените, или тогава жените ще дават на мъжете, в този brave new world?

Извадено от контекст и тотално извъртяно Wink Ето, във вашето семейство, по това, което описваш, нещата са си доста балансирани. Реално си компенсирал жената за нещата, които твоето тяло не ти позволява. Но остава усещането, ще хич не ти е гот от това и зад кулисите правиш някакво тежко сметкаджийство. Все ти стои тоз Пешо в съзнанието. Ама се възмущаваш, ако жената също иска някаква сигурност, и то срещу това, което дава в полза на мъжа.

Ето казваш, за теб е нормално мъжът да изкарва повече и да поеме определени разходи. Това било мъж на място. За мен мъж на място не си прави тънки сметка на гърба на жената, а казва, хей, тази жена ми носи детето, тази жена ми гледа детето, тази жена се грижи да ми е готино като се прибера, тази жена година-две е дала от своя живот, своите сили и нерви, жертвала е своето лично и професионално развитие, за да може нашето семейство да съществува и да си запази стандарта... и с кеф ще направя каквото мога за нея, ще дам повече, отколкото давам попринцип, защото тя също е дала и жертвала повече в този период. Ама не, отношението е все едно неква гадна сметкаджийка си търси подаяния Wink

И друга тънка разлика не схващаш . Аз няма да поставя условия на никой нищо да ми дава. А ще избера този, който без условия, е готов да го направи. Щото стигне ли се до условия, е ясно, че човекът не е читав. А междувременно така съм си постлала, че да имам свободата да не чакам нито на едното, нито на другото. Няма нищо по-приятно то свободата, и след такива теми я дишам с още по-голям кеф Relieved

# 1 801
  • France
  • Мнения: 13 440
Аз съм направо сащисана как жената трябвало да плаща храната, защото мъжът плащал кредита по собственото си жилище. Flushed
Между другото във Франция има такава журиспрюденция - единият плащал вноските, другият - всичко останало. И съдът естествено разпоредил след раздялата къщата да е на двамата, защото преценил, че и двамата са я поддържали и платили. Независимо от факта, че била купена преди брака и на името на единия.

Много са важни приказките за парите. Това е нещо, което правя във всяка сериозна връзка. Обсъждаме, решаваме, прилагаме. Не трябва да има скрупули и да се премълчават тези неща.

# 1 802
  • Мнения: 4 195
Не бих родила дете от мъж, който търси пари от мен изобщо. Аз купувам и за двамата някои неща като част от храната, да, но го правя доброволно и защото така съм решила да допринеса. Ако тръгне той да ми иска пари за някакви ежедневни неща или да ми смята кой колко и за какво харчи, още повече за лични покупки, приключваме много бързо.

# 1 803
  • Мнения: 526
Аз съм направо сащисана как жената трябвало да плаща храната, защото мъжът плащал кредита по собственото си жилище. Flushed


И аз бях сащисана първия път като чух, ще кажеш, че мъжете си търсят не половинки, а наемателки, които да ги улеснят по изплащането на вноската, но имат приятен бонус - спят с тях. Че аз свой апартамент си имам, ако не живея при него - наем няма да плащам, каква е логиката да ме "таксува". Ако е готов да ми препише половината жилище, след като 20 години съм покривала разходите по храна, бит и т.н. - добре. Но ако го кажа това - ще има писъци до Бога колко съм меркантилна. Вече не ми пука, говоря за разходи във връзката открито и спокойно и смятам, че всеки трябва да го прави. Натоварва ме, но повече ме натоварват неизяснените и мъгляви ситуации.

# 1 804
  • Мнения: 379

И друга тънка разлика не схващаш . Аз няма да поставя условия на никой нищо да ми дава. А ще избера този, който без условия, е готов да го направи. Щото стигне ли се до условия, е ясно, че човекът не е читав.
 Relieved
[/quote]
Дам така е, както казва Наталия Кобилкина, като си избираш мъж гледай да е кон, защото само сядаш и го яздиш 😂
А едно магаре и да си съдереш Д-то, на кон няма да го направиш.
Относно семейната кола - в повечето семейства колите са вече 2 и всеки отговаря финансово за своята, като аз за ремонтни дейности разчитам на мм, също за всичко което не разбирам по колата. Айде няма нужда и с това са се нагърбвам, защо имам мъж 😂
Абе с 2 и повече деца не става само мъжът да е шофьор в семейството, трябва и жената, това й дава свобода за много неща Wink

# 1 805
  • София
  • Мнения: 12 806
Не бих родила дете от мъж, който търси пари от мен изобщо. Аз купувам и за двамата някои неща като част от храната, да, но го правя доброволно и защото така съм решила да допринеса. Ако тръгне той да ми иска пари за някакви ежедневни неща или да ми смята кой колко и за какво харчи, още повече за лични покупки, приключваме много бързо.
Ти пък все едно ще знаеш какво иска от теб. Бебето родено, той в депресия, има големи планове, но нещо не му се получава…. Ей така стават нещата. Никой няма да ти каже искам пари от теб.

# 1 806
  • Мнения: 526
Така си е, на никого на челото му не пише "използвач", даже според мен се превръща в такъв неусетно и дори не осъзнава, че е тъкъв. После искрено недоумява защо връзката му се е развалила след като той е носил жена си на ръце. Така че вече не си правя илюзии, че няма шанс да попадна на такъв.

# 1 807
  • Мнения: 2 710
Ето казваш, за теб е нормално мъжът да изкарва повече и да поеме определени разходи. Това било мъж на място. За мен мъж на място не си прави тънки сметка на гърба на жената, а казва, хей, тази жена ми носи детето, тази жена ми гледа детето, тази жена се грижи да ми е готино като се прибера, тази жена година-две е дала от своя живот, своите сили и нерви, жертвала е своето лично и професионално развитие, за да може нашето семейство да съществува и да си запази стандарта... и с кеф ще направя каквото мога за нея
Ха-ха, че то тънките сметки ги правихте ти и Филомена - специално се натърти как и 150 лева да е, пак трябвало да й ги дава, защото "му" е родила дете.
Аз ги давам без да ги смятам колко са - точно защото, както казваш, жената заслужава и защото тя пък дава други неща за семейството, които аз не мога да дам.
Само не съм съгласен - в нашия случай - че си е жертвала професионалното развитие. Нищо не е жертвала, мястото й се пази след майчинството и си продължава където е била. Офисният живот трае около 40 години, така че 2 (или 2х2) години в него не бих казал, че е голяма жертва. Нека сме честни - повечето хора (мъже или жени) големи кариери няма да направят. Просто ходят на работа, вършат нещо, вземат заплата. И жена ми е така, и аз. Голяма работа, че ходила в офиса 2 години по-малко.

Ти би ли споделила, като нямаш досега деца и не си жертвала нищо заради някой мъж, каква кариера си направила? Жена ми е някакво средно ниво маркетинг мениджмънт в сферата на бързооборотните стоки. Раждала, не раждала, предполагам пак нещо такова щеше да бъде сега и без да се беше "жертвала".
Сега, ако беше с две магистратури и с амбиции да става СЕО и заради мен не е станала, защото я карам да "ми" гледа децата, сигурно щеше да е редно да я компенсирам. Ако въобще успея - и ако въобще бих се оженил за такава жена.

# 1 808
  • Мнения: 2 351
Аз давам и на тъщата, щото ми е родила жена.

# 1 809
  • Мнения: 3 597
Имах приятелка, която си изхарчи всичките спестявания като роди, за да е "наравно" с мъжа си. Не спря да ми мърмори какъв използвач бил, как му гледала детето и т.н.
На въпроса защо забременя 2 месеца след като го срещна отговори, че биологичният й часовник й тиктакал и нямало за кога да чака.
Та така.

# 1 810
  • Paris, France
  • Мнения: 14 460
Дам така е, както казва Наталия Кобилкина, като си избираш мъж гледай да е кон, защото само сядаш и го яздиш 😂
А едно магаре и да си съдереш Д-то, на кон няма да го направиш.
Относно семейната кола - в повечето семейства колите са вече 2 и всеки отговаря финансово за своята, като аз за ремонтни дейности разчитам на мм, също за всичко което не разбирам по колата. Айде няма нужда и с това са се нагърбвам, защо имам мъж 😂
Абе с 2 и повече деца не става само мъжът да е шофьор в семейството, трябва и жената, това й дава свобода за много неща Wink

А Кобилкина къде бляла като си избирала мъже?

Динамиката на двойката се променя след появата на дете. Преди да родя не сме имали караница, несъгласие, скандал, недоволство от абсолютно нищо. Нашите триения са били винаги, винаги, откакто сме заедно, над четвърт век, свързани с някое от децата ни. Няма как да знаем какъв баща ще се окаже мъжа на дадено дете. Сложно е.

Отдавна нямаме кола. Като бяха малки децата си беше необходимост, но по тяхна идея се отървахме. Наемаме като ни трябва. В големия град колата е тегоба.

Беше ми по-лесно да сложа големия в количката, бебето на гърба ми и да сляза в метрото или да се кача на автобус, отколкото да ги закопчавам в столчета, да сгъвам количка, да я намествам в багажника, да търся паркинг, да ги разкопчавам, вадя, слагам в колички.

И двамата ходим по работа пеша или с градския транспорт.

# 1 811
  • София
  • Мнения: 13 153
Криско, нещо друго казах аз лично, върни се да прочетеш Wink

Иначе конкретно вие дали нещо сте жертвали, е единичен случай. В много случаи не се жертва нищо, ама пак все жената е две години Wink Ето, щом вие и двамата сте средно ниво, едва ли щеше да има толкова значение кой ще вземе втората година, едва ли е разлика в хиляди, ама и двата пъти жената е останала. Ако пък се беше оказала с тежка бременност на легло и с болничен, вместо 80% заплата, докато цялото домакинство е на теб, си представям Joy

Иначе аз си казах, добре съм Wink Е, разбор в публичен форум няма да правя, сори Laughing Но аз не гледам само моята паница, интересува ме в какъв свят живея, гледам трудностите, през които преминават други жени, дали са заслужени и дали са редни. Определено ме интересува утре светът за жените да е по-добър и справедлив, а не просто да си оправя моята сметка.

# 1 812
  • Мнения: 4 154
Струва ми се, че каквато и да е майката - все би искала тя да седи вкъщи с детето през първата година. Аз не разбирам защо го водим този спор Grinning

# 1 813
  • Мнения: 2 710
И аз това се чудя - остави дето ще влизат 2 пъти по-малко пари в къщи, ами бебето вместо да го гушка майка му и да го кърми, ще го бави мъж с биберон - и защо? За да не изпуснела майка му кариерата си и за да бил по-справедлив света.
Но ако вие с мъжа ти така смятате за по-добре, така направете. Аз не ви се меся, нито ви съдя.

# 1 814
  • София
  • Мнения: 13 153
Затова коментирах втората година Wink Иначе лично на мен ми хареса идеята 6+6 месеца. В много държави и толкова нямат. Ама има мъже,  не предразполагат не само към стоене в майчинство, ами изобщо и да им се ражда.

Общи условия

Активация на акаунт