МАРТенчето нови думички реди, удивлява ни със своите игри

  • 11 549
  • 258
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 654
Привет и от нас   Grinning
Номера със самостоятелното обличане отдавна го правим, ама напоследък започна и това да не иска. Като каже "не, не, не" и това е....  Naughty От една седмица до днес имахме баба и дядо и беше много добре - с татето излизахме вечер да разнообразим малко и цяла събота и неделя не се спряхме. Сега пак ще се върнем в обичайното си русло...
villione, дано с градината всичко е наред и Мая с радост да ходи там.
Напоследък Яна започна да не дава да и сменям памперса или пък като го махна не дава да и сложа другия - тича по голо дупи из целия апартамент... Crazy  Понякога спасяваме положението с памперс гащи като и давам сама да си ги обуе, иначе абсурд...
Това е около нас засега.

# 61
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
liana и Мишо е същия като Яна.Голям зор виждам да му сменя памперса/дори да е наакан/.Като му се напълни памперса и казва "ако", "пишал", но това съвсем не означава "смени ми памперса", а по скоро "хайде да се гоним"  #Crazy.
И с обличането, и  събличането е така.Не съм се сещала да го карам сам да го прави, но и това ще опитам Peace.Моята тактика в случая е да му обяснявам как ще му обуя страхотните маратонки и анцунг/сега те са на мода,а друг път друго/ и ще ходим да спортуваме или на поход.Сега само на това се връзва.Даже се научи да казва "анцуг"  Mr. Green, а пък какъвто ми е суетен като му кажа, че ще бъде страхотен с еди кои си дрехи всичко става просто и лесно.
Мамо Веси и моят хубавец е проклетичък и голям инат.Ако му забраним да прави или пипа нещо,или ако просто не стане на неговата започва чак да ръмжи от яд.Слава богу, че бързо му минава. И сега да го похваля,вече съвсем сам пие от обикновена чаша без да се олива,научил е много думи и прави по-дългички изречения. Много е гальовен и когато нещо му харесва го обсипва с целувки/било играчка,било нещо на телевизора или примерно, дърво в парка/
Аз нещо много се разписах, но това ме разведрява докато съм болна  Sad.Слава богу не е грип, а бактериална инфекция на синусите/моята "запазена марка още от детството"/.Вече ми се случва много рядко, но винаги се стига до антибиотици.Добре че майка ми взема Мишо през деня, че аз се чувствам като ударена с дъска през лицето,а и ми спестява  целодневното носене на маска.Като си помисля в София как нямаше на кого да разчитам за 5 мин. да го вземе,още повече се радвам,че се преместихме. Край за днес  ooooh!!
 

# 62
  • София
  • Мнения: 747
Привет от нас Grinning
Пожелаваме на Вики, и болните мами скорошно оздравяване.
 
Villione, успех с яслата, да разказвате как е, желаем бърза и безболезнена адаптация на Мая.

Мамо Веси стискаме палци за точни попадения във wc-то Grinning

Днес като взех Габи от яслата, тя както винаги погледна небето и почна: ау, тъмно... мамо виж луната, абе мамо виж луната... виж луната. Толкова е прехласната пред луната, че всеки път - сутрин и вечер чака да ми я покаже. И половин час гледахме луната - аз не знам какво да й разправям за луната, ама почнах със звездичките - чак до голямата и малката мечка. Заболяха ни вратовете -  новата голяма страст ще ни е Небето.


И Георги е фен на луната,"дидичките", слънцето, небето и "молетите", все ги гледаме и рисуваме Grinning Един път даже ми вика "Мамо, искам да идА луната"(да я яде Mr. GreenРисуваме и къщи, снежни човеци коли и т.н но най интерсното е, че на всяко нещо иска да рисуваме брада Mr. Green А един ден, понеже често повтарям да не пипа някои неща, че има ток, ми вика" Мамо, сувай един ток" (да нарисувам един ток Mr. Green

Георги за сега не прави големи проблеми при смяната на памперса, даже идва сам и казва "Махий го то'а гадното", ама все трябва да првим театър и да се правим , че ни се гади и да викаме"Гадно, беее, гадно".

Аз не съм се сещала да го карам да се облича сам, но ще го пробвам още утре Mr. Green по този повод да кажа, че ми е приятно и полезно да чета какво правят малчовците и крада идейки от вас, та споделяйте , де, повечко Mr. Green

И да се похвалим, че тази седмица си имаме баба при нас, която е много сладкодумна, и най-новия номер на Георги е да разказва приказката за Косе Босе като баба му казва една дума и той една, баба му една, той следващата и така цялата приказка Grinning

Успяхме да качим малко снимки, ако имате желание ги разгледайте Grinning

Хайде, лека нощ Grinning

# 63
  • Мнения: 1 502

И да се похвалим, че тази седмица си имаме баба при нас, която е много сладкодумна, и най-новия номер на Георги е да разказва приказката за Косе Босе като баба му казва една дума и той една, баба му една, той следващата и така цялата приказка Grinning

Успяхме да качим малко снимки, ако имате желание ги разгледайте Grinning

Хайде, лека нощ Grinning

Как искрено ти завиждам. Понякога ми идва да затръшна вратата и да се кача на самолета и никога да не се върна тук, точно заради липсата на връзката баба-внуче.

Толкова много е пораснал Георги, пу-пу, истинско голямо момченце. Какви му са мерките, че като го гледам май сме на един бой. Thinking

Днес паднах да се смея с наш Дани. Преди да сложим пижамите да спим, реших да го сложа пак да се изпиша. Този път му сложих стъпката отпред за да може сам да се качи да седне (засега така пишаме). Желанието разбира се беше на лице, не спираше да вика "пиииис"  Joy и да си дърпа чурката да пиша,става, сяда отново да види дали е направил нещо. Нищо не стана и накрая скъса от тоалетната хартия и започна да се опитва да си трие дупето и да ми вика "ако, пляк", нищо че дупето му беше чисто (копира всичко от батко си). Накрая обухме памперса сам разбира се, сега започнах да му слагам памперс-гащички на Либеро, че е по-лесно, обухме пижамата и съответно трябваше да си измием ръцете. Човека ме избута от мивката, сложи си стъпката и се качи да си мие ръцете, но пусто като не стига още, се пречупи и ми извика аз да го измия. Божее, порасваме и искаме да сме независими Mr. Green, а как ми се иска още да е мъничък. Tired 

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 00:07 от Mama Vessi

# 64
  • Мнения: 1 639
tchara, страшно много се е променил Георги , на няколко малки снимки не можах да го позная  Simple Smile Пораснал е.

Дариа беше при баба си за 3 дена и й се е отразило благотворно. Сега е най-кроткото дете на света  Simple Smile Явно си е починала от мен.  Mr. Green Научила е израза " А бе !"  Simple Smile  и току ми отвръща с него  Simple Smile
 Свекърите имат куче (Кокер Шпаньол) и този път са си играли много . Дариа дори  искала да ляга при него на постелката му.  Simple Smile

# 65
Eй, Чара, Георги наистина се е променил. Станал е още по- красив  Flutter Да е жив и здрав, както и всички мартенчета, разбира се  Heart Eyes


И да се похвалим, че тази седмица си имаме баба при нас, която е много сладкодумна, и най-новия номер на Георги е да разказва приказката за Косе Босе като баба му казва една дума и той една, баба му една, той следващата и така цялата приказка Grinning

Успяхме да качим малко снимки, ако имате желание ги разгледайте Grinning

Хайде, лека нощ Grinning

Как искрено ти завиждам. Понякога ми идва да затръшна вратата и да се кача на самолета и никога да не се върна тук, точно заради липсата на връзката баба-внуче.


Ох, и при нас е така.... Искам ги бабите поне веднъж в месеца, за да мога да изляза с мъжа си без да се тревожа. Ние и сега понякога оставяме Мая и Вяра сами да се гледат и ходим на пазар (веднъж и на китайски ресторант  Mr. Green) Но максимум отсъстваме по 2 часа и все сме на тръни.
Аз наистина започвам работа от 1 февруари и днес вече ще ни разясняват регламента в яслата i ще изчисляват таксата. Надявам се да ни позволят няколко дни адаптационен период преди първи февруари. По слуачая поканихме свекърва ми (майка ми не е в съвсем цветущо здраве) да дойде за две- три седмици, докато всичко улегне. Поне да знам, че има човек вкъщи и ако (не дай, Боже  Praynig) Мая се разболее, да има кой да я гледа. Договорът ми ще е за един месец първоначално, така че, ако не се получи, спирам и тва е  Wink Ще правя така наречения alignement на текстове, та ще взема малко да си опресня английския. Ще ми се наложи да погледам BBC World, който в интерес на истината не ми е особено забавен  Mr. Green (най- смешното е че ще бъдем нещо като колеги с мъжа ми  Crazy)
Като заговорих за телевизии, да ви кажа, че се научих откъде да гледаме BTV в нета  Peace Сега като го пуснем вечер, все едно сме си вкъщи... Какво нещо е българската реч, а.....
Луната и нас ни вънува като обект, само където рядко я виждаме. Небето ни е вечно покрито с облаци  Sad
И Мая отдавна се опитва да се облича сама. Често навлича големи фанелки на кака си или на баща си. Слагала си е и мои сутиени, а най смешна е когато се вмъкне с нечий цял бански  hahaha  Върху дрехите, разбира се.  Казвала съм ви също че ходи постоянно боса, и тъй като тук стегна истински студ,  ми се налага да й обувам чорапогашник под панталона, за да мога да я затрудня и да стои обута денем. Много обича да бърше с някаква кърпа, по възможност мокра  Mr. Green Ще вземе да стане някоя "хигиенистка"  Crazy
Хайде да свършвам за днес, че станах досадна  Hug

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 09:25 от villione

# 66
  • Мнения: 445
И ние искаме да има баба около нас, ама няма за съжаление. Този уикенд моята майка ни беше на гости, и наистина се почувства разликата. Марти се суетя само около нея, постоянно и викаше баба - баба, излиза с нея на разходка 2 пъти и въобще не ме потърси.
Сега манията са ни книжките, разгръщаме ги, показваме животните и си ги четем. Любимите ни животни са бау-бау, мяу-мяу, па-па и кончето.
Днес бяхме на полиомелитна ваксина и консултация. С ваксините приключихме, следващата педито ни каза, че е чак в първи клас.
Измериха ни с дрехите и последните мерки са 13 кг и 89 см.
И ние като Вилион, се гласим да тръгваме скоро на ясла. Дано да ни огрее, че мама вече се чувства изтощена и вглъбена.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте и от мен!
villione , честито за работата! Дано да ти хареса и Мая да се адаптира лесно в яслата и да не се разболява! Предполагам че там контрола е по-голям и родителите не си водят децата болни и с лекарства на ясла.
За бабите и на нас ни липсват  Tired.  Понеже и няма къде да спят, идват само за през деня, за обяд и после всеки по къщите си. Живеят в Добрич. Така никога не съм оставяла Хриси бабите да го гледат, не че и изгарям от желание, но понякога се налага. Навсякъде си го мъкнем с нас и понякога викам една приятелка да го гледа когато ни се излиза ей така на бар или ресторант.
didi77 как така му сложиха ваксина?! Нали покрай грипа не слагат ваксини  newsm78?
Mama Vessi, браво на Дани за постиженията с пишането   и желанието да се изстрива Laughing !
tchara снимките са ви много хубави и малкия наистина е променен и много сладък. Твоите снимки ме подсетиха, че скоро и аз добавях нови снимки в албума на Хриси, та ако ви се гледа заповядайте Simple Smile.

Хубав ден!

# 68
  • Мнения: 445
Тедулина, във Варна не е обявена грипна епидемия. Педи каза, че няма проблем за тази ваксина - все пак това са капките полиомелит, и щом детето е добре, е хубаво да се направи. Не виждам проблем.

# 69
Лелее, Теди, и Иси колко е пораснал  Heart Eyes Много нежно и деликатно момченце Hug
Да, за детската градина ме предупредиха, че не приемат болни деца, за да не се заразяват останалите и ме попитаха дали има кой да я гледа в случай, че се разболее. Аз съм много "ЗА" такъв подход. Освен това са по 12 деца в група, което също е плюс. Нейната група е с деца от 1 1/2  до 3 годинки.
Ние малко сме изостанали с реимунизациите.... Мисля, че ни липсват две  Confused

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Тедулина, във Варна не е обявена грипна епидемия. Педи каза, че няма проблем за тази ваксина - все пак това са капките полиомелит, и щом детето е добре, е хубаво да се направи. Не виждам проблем.
Да така е, но нашата д-рка ни посъветва да изчакаме. Може би защото мъжа ми беше болен  newsm78. От една позната в квартала разбрах, че и нейната д-рка и казала, че другия месец чак ще има ваксинации, заради грипа.
Лелее, Теди, и Иси колко е пораснал  Heart Eyes Много нежно и деликатно момченце Hug
Да, за детската градина ме предупредиха, че не приемат болни деца, за да не се заразяват останалите и ме попитаха дали има кой да я гледа в случай, че се разболее. Аз съм много "ЗА" такъв подход. Освен това са по 12 деца в група, което също е плюс. Нейната група е с деца от 1 1/2  до 3 годинки.
Ние малко сме изостанали с реимунизациите.... Мисля, че ни липсват две  Confused
Благодаря!
Това за болните деца е супер. Иначе къде ще му излезе края?
Доколкото знам за БГ искат детето да е имунизирано с всички ваксини, които му се полагат за съответната възраст и така ги приемат на ясла или градина. Дано при вас не е така и да няма проблем с приема  Peace!

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 654
Брей Георги и Иси колко са порастнали и какви са сладури   Grinning  Ама така е - вече са си дечица и бебешкото започва съвсем да изчезва.
Днеска Яната за пореден път ме подлуди. Изцапа си дрехите с обувките в коридора, съблекох я, измихме ръцете и после не даде да я облека. Залепи се за шкафа, в който държа олио, оцет, зехтин и т.н. и не мога да я мръдна оттам. Накрая ми писна и отидох в другата стая. То беше тракане, то беше чудо. Само се молех да не счупи някоя бутилка. Накрая отидох да видя какво е сътворила, че нещо много се умълча, а нашата разляла част от олиото, останалото успяла да затвори, намазала се по краката и ръцете и тършува из шкафа с вилиците и лъжиците. Налапала една вилица и се разхожда важно, важно.... и целия под в мазни стъпки Crazy Освен това се беше и наакала, та като я смених пак не даде да сложим памперс. Казах и че и се сърдя и отидох да изхвърля памперса, а тя тича по мене. Айде пак опити да отидем да се облечем, ама не и не.... клекна на пода и се изпика... Сега вече и бодито трябваше да сменим, само дето диването с удоволствие се съблича, ама да я облека не дава... Тича, тича из спалнята дибидюс гола, ама то хладно и си викам "трябва да я облека няма начин".  Насила и с рев успях да я облека, ама много гадно така...  Sad После я гушнах да се успокои и накрая бързо, бързо заспа. Уф, така ако продължаваме не знам докъде ще стигнем....
Е, оплаках се...
Чара, искам да те питам, Георги играе ли си с надуваемия център, който като се обърне става на къщичка? Чудя се дали да взема на Яна такова нещо уж да скача вътре, ама не знам дали играчката няма стои като паметник само и да събира прах.

# 72
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
tchara, Тедулина страхони са ви мъжлетата  Hug.

И да благодаря на мама Веси и liana за отличната идея за обличането сам.При Мишо подейства веднага, тъй като и той е много самостоятелен т.е. иска всичко сам да прави.Чак след като се е мъчил достатъчно дълго и не е успял казва "Мама помогне".
Днес сам си ми ръцете на чешмата,естествено аз го вдигнах до там, но той се справи със сапуна и изплакването. Сапунът който не можа да доизплакне "отиде" по кърпата му за ръце  Mr. Green

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 20:06 от ivap

# 73
  • София
  • Мнения: 35
Абе, мами, кажете какво мислите да правите с гърнетата? Няма ли вече да ги махаме тия памперси, че и при Йоана всяка смяна е малка битка . Гоним се из стаите по голо дупе, а като я хвана, почва едно ритане и въртене:bad-words: . А на гърнето от 5 сядания дневно имаме две-три попадения Mr. Green. През другото време само ме уведомява какво и свършила вече в пампата!

# 74
  • Мнения: 948
Така ми е писнал този памперс  Tired  Мисля, че е готова, и сега търся удобен момент да си остана вкъщи за 3 дни, да пробваме. 

Засега си говорим и си показваме една на друга кой е с памперс, кой е с бикини, и ще и купя хубави шарени гащички...и дано стане.  За всичко друго си мре да ме имитира  Mr. Green Иначе и три секунди не стои с мръсен памперс; веднага казва (пост-фактум)...

Сега през уикендите обикаляме да гледаме апартаменти - а трябва да си е човек непрекъснато вкъщи за няколко дни - парното на макс, тя по боси краци (ние сме с паркет...), и много приказване и ръкопляскане!

И така съм решила; до 2-3 седмици ще я пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт