Ергенът 2 ❤️ Симфония от чувства - След сезона

  • 800 113
  • 13 845
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 457
Не знам дали още са заедно Евгени и Валерия, но тя със сигурност показва по-малка дистанция и повече топли чувства към кучето си, отколкото към него. Промотира музикалните проекти на приятелката си, а не на мъжО си и със сигурност показва повече мерак и интимност към шаферките, отколкото към предполагаемия бъдещ младоженец. Снимките, които избира да публикува от тв изяви, също са самостоятелни и само с Бъди.

От една страна я разбирам - на мен също кучето ми е далеч по-симпатично и го намирам за чудесна компания.

Но реално докато това дали ще покажеш интимност или не, е въпрос на характер, принципи и приоритети, наистина не разбирам споделянето на 25732689 сторита на песента на Джия и ни едно на концерта на Ергени. Да, тя участва в това софт п****, но пък другото се предполага, че също би трябвало да й е на сърце.

И последно - като разказваха за натоварения си и самостоятелен летен график, нямаше нито една обща почивка или каквото и да е общо.

Стискам палци да са заедно и просто да са стресирани, изморени и не толкова експресивни, та поне да си е заслужавало участието им.

# 31
  • Мнения: 2 865
На мен би ми се искало участниците да имат по интересни и екзотични преживявания по време на шоуто. Да ги извеждат редовно от къщата и нещата да се случват на разнообразни места. Преобладаваха разходки по скали и плаж + пикник. А момичетата, които не са на групова среща стоят в къщата. Можеше нещо по креативно да се измисли.

# 32
  • Мнения: 2 086
На мен целувката на това клипче ми изглежда доста неловка и дърварска,но може и да е от това че ако наистина са заедно, към момента на заснемането все още е трябвало да се крият и им е било непривично все още. Генчо той като кученце винаги е готов за целувка и да го погалят по главата ,та не ми е критерий,а от Валерия често ми лъха студ. Съответно не се наемам да кажа дали  не умее да си изразява емоциите или просто ги няма

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 16:26 от Leona_

# 33
  • Мнения: 346
На коктейлите ясно се виждаха интригите и драмите, 'похватите' на всяка. Индивидуалнитв срещи от сезон 1 бяха по-добри. Най-вълнуващата и яка среща за двата сезона за мен си остава втората на Валерия. Груповите срещи ако не бяха свързани с различни фетиши , бяха все в имението и ми бяха скучни като цяло. Може би само господарки -прислужници ми беше интересно. За новия сезон да се постараят повече за груповите срещи и игри. Като цяло в сезон 1 местата ми харесаха повече и природата. Гласувах и за церемониите- най-драматичните за двете основни конкурентки, Генчо си показваше тъмната страна и доста ги наказваше с последни рози.
Като цяло втори сезон ми хареса повече от първи, да беше скучен, но предпочитам така отколкото нетърпим и адски натоварваш и труден за гледане както първи. Бонус, че имаше и реален избор накрая и щастлив край, финалът на  С1 беше трагедия и фалш до дупка.
Относно ергените. Евгени определно има тъмни страни и кусури, но поне имаше топки за изборите, които направи, имаше младежко излъчване, а не като 40- годишен чичак като Виктор, също с пианото създаваше целия този романтичен ореол на предаването. Раздаваше се повече в целувките с двете основни конкурентки и показа повече страст от Виктор. И най-важното не влезе обвързан, което беше подигравка за нас зрителите и формата от страна на Виктор.
Чакаме да видим ерген 3, дано да се навие някой готин 😜😉

# 34
  • Мнения: 1 800
Все пак правете разлика между това дали двама души са двойка и това дали са влюбени. Има много двойки, които са заедно и които са охладнели един към друг или такива, които просто са си малко по-студени и никога не са показвали кой знае какви искри или романтика. За мен двамата са двойка и са влюбени по техния си начин.

А за концертите на Евгени, ако наистина не му вървят продажбите,  смятам, че не е заради шоуто. Явно и преди си е било същата работа. По-скоро той е искал чрез шоуто да ги напълни, но не му се получи.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 770
Понеже аз главно четях тук, отколкото да съм изгледал сумарно повече от 5 часа от сапунката (пардон, оказа се психодрама с елементи на хорър трагедия) -
благодаря на @ dreamer за тази възможност.
Мисля си, че шоАта са за забавление (в Балканските им варианти рядко можеш да "научиш" нещо от тях) - но повечето от нашите почти не стават и за това. Обаче, щом могат да предизвикат толкова гняв, злоба, обич, пристрастия, фенове..., ами явно са успешни.
Понеже в семейството ми не хабим "око" за жълтите писания, по някое време (едва преди 2-3 месеца) пуснах търсачка и полюбопитствах дали конспирациите са предложили вече победители - а сега виждам за кои са познали. (Освен за Благо Джизъса, познаха и за Вики и Явор в "Един за друг", което - признавам - 3-4 епизода преди края ми се виждаше неизпълнимо. Сега и тях вече ги мразят - справки в Нета.) Не съм му фен (потомствен почитател съм на друг футб.отбор), но отдавам почитания за Благой - все пак, на 41 е, а си спечели мача. Ето сега и за Ерген могат да го вземат - нали пак е соло.
Искам да внеса друг ъгъл в някои от последните Ви писания в темата, след финала, но и въобще. Не могат да се сравняват Виктор с Евгени - за мен, и "обстановката" (не в смисъл на ин/екс-териора в Турция), и самите развития на 2-та сезона са малко по-различни.
@ IriS: "Само да припомня, че миналата година Виктор също беше злодеят на финала..."
Не Виктор бе по-намразеният след края: Вижте и си припомнете какво се случи с Капитонова: https://webcafe.bg/onya-deto-ne-go-triyat/ergenat-koyto-obedini- … l-edin-narod.html  (И това - не в жълто издание.)
@ mitpro: "То верно всеки си има предпочитания към някоя от девойките, но в крайна сметка ако се обичат те двамата няма никакво значение какво мислите вие и дали ви харесва! Ама никакво!"
Да. Ако "всичко е по сценарий" - те са си знаели, цанили са се, договор са подписали. Ако не е - може да се коментира, осмисля, прогнозира, пародира даже, но защо тази злъч, злоба, че и неприкрити емоционални падения. (Благодаря на модераторите, които бяха изтрили определение за Евгени, което четох една вечер към 23.30, но на заранта го нямаше; в изречение от един ред Ергенът беше наречен "тъп, ръб, чвор". Подобни емоции не са ми смешни. Бих попитал - щом в 14 теми с над 2000 страници си отстояваме тъй пристрастията, или негодуваме - защо след 6 избора няма правителство, без значение какво, ама с 60% активност и избраният печели поне 121 места в НС...)
@ MagniM: "А ние не търсим под вола теле, просто споделяме впечатленията си и не е изобщо странно да са различни."
И тук Да (но с уточнение). Всички сме различни. Хубаво е да спорим и да държим на мнението си. Но, когато е изказано грубо, безпардонно, невъзпитано даже, като с език на футболните ултрас-агитки, не е ОК. И излага нас самите - или ни показва точно какво представляваме в някаква пропукана анонимност. Приравнява с охулваните/харесваните "герои" от такива шоА; ама те са си визуални фикции, а ние сме такива в живота. Малко тъжно се получава отстрани.
Собственото ми обобщение за самото предаване: за девойките в него могат да се намерят цял кладенец доводи защо са отишли (че и за Виктор в дебюта на формата). И понеже и те не са ми животоопределящи, затуй и не съм гледал много-много. За Евгени не мога да намеря отговор на "Защо, бе човек?" Но всеки сам си преценява мотивите (нали повечето от Вас тук знаят, че не се пише "преценям", ха-ха).
Понеже нашите подобни реалитита все са по чужди образци, последните месеци поизгледах някои оригинали. Поговорката за жабата, която видяла да подковават вола (...) ми е обобщението за 8/10 от БГ версиите. Пазарна икономика! Щом има гледане, защо да не ги правят. Нашият избор днес не е само в дистанционното. А и в социалните медии, форумите - когато изказът е такъв, че да искат да те прочетат до края.
@ Janelle, #29: Напълно съгласен съм с Вас. Обаче, ако имаше и истинска пийпълметрия, на Тушев, Щерева и сие щеше да им става ясно, че (примерно) 2 милиона гледат тяхното. И въобще нямаше да се интересуват от мненията по форумни сайтове. А форумните войни кой е по-по-най са си мехлем за работата им.
Още веднъж благодаря за темата. Връщам си се в "Стани богат" и филмите и сериалите.
На всички Вас, дами и джентълмени, здраве и повече истински положителни и красиви преживявания (нека са повече в "живия" Ви живот)!

# 36
  • Мнения: 599
Кога е било участието на Ваня Щерева в Преди обед, където казва, че си била тръгнала нещастна от Турция?
На 12 май, намерих този клип :
https://www.btv.bg/shows/predi-obed/videos/restart-vanja-shterev … dishna-pauza.html

Преразказах каквото съм чула, не съм цитирала дословно.

# 37
  • Мнения: 183
Цените на билетите са високи, затова не се продават.
Колко ги е пуснал?
Кога е било участието на Ваня Щерева в Преди обед, където казва, че си била тръгнала нещастна от Турция?

Тя не каза това, беше грешно цитирано.
Може ли линк?

# 38
  • Мнения: 838
Скрит текст:
На коктейлите ясно се виждаха интригите и драмите, 'похватите' на всяка. Индивидуалнитв срещи от сезон 1 бяха по-добри. Най-вълнуващата и яка среща за двата сезона за мен си остава втората на Валерия. Груповите срещи ако не бяха свързани с различни фетиши , бяха все в имението и ми бяха скучни като цяло. Може би само господарки -прислужници ми беше интересно. За новия сезон да се постараят повече за груповите срещи и игри. Като цяло в сезон 1 местата ми харесаха повече и природата. Гласувах и за церемониите- най-драматичните за двете основни конкурентки, Генчо си показваше тъмната страна и доста ги наказваше с последни рози.
Като цяло втори сезон ми хареса повече от първи, да беше скучен, но предпочитам така отколкото нетърпим и адски натоварваш и труден за гледане както първи. Бонус, че имаше и реален избор накрая и щастлив край, финалът на  С1 беше трагедия и фалш до дупка.
Относно ергените. Евгени определно има тъмни страни и кусури, но поне имаше топки за изборите, които направи, имаше младежко излъчване, а не като 40- годишен чичак като Виктор, също с пианото създаваше целия този романтичен ореол на предаването. Раздаваше се повече в целувките с двете основни конкурентки и показа повече страст от Виктор. И най-важното не влезе обвързан, което беше подигравка за нас зрителите и формата от страна на Виктор.
Чакаме да видим ерген 3, дано да се навие някой готин 😜😉

Мисля, че трябва самият ерген да участва в одобряването на момичетата, които ще влязат в шоуто. Все пак, той не е безгласна буква, около него се върти целият сценарий и да, ако се влюби още в началото, следва да го заменят с друг. Аз също така харесах това, че Евгени на моменти се прояви като истински мъж и не остави жените, с изключение на Елена, да му се качат на главата. Мисля си, че Елена му се качи на главата, защото от продукцията го насилиха, което също отчитам като тяхна грешка. Трябва да оставят ергенът да води играта, мисля, че така освен, че е честно, ще се получи и искрено и публиката повече ще хареса избора му.

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 18:12 от Janelle

# 39
  • Мнения: 3 726
Цените на билетите са високи, затова не се продават.
Абсолютно, няма да платя за Евгени цената на концерт на Пантера, макар че ми харесва на пианото. Ще си го слушам в you tube.

# 40
  • Мнения: 2 592
Игрите, разбира се. Понякога коктейлите. Именно по време на коктейлите, особено когато го нямаше Генчо, доста моми лъснаха в пълния си блясък... и затъмниха останалите. Sunglasses

Добре че гледах ''Ергенът'', че сега щях да се чудя, какво толкова е направил Евгени.
Според мен, добре си свърши работата, за която му е платено. Развъртя ги момите, нацелува ги, избра си една - значи беше Ерген като по учебник. Съдейки по рейтинга на шоуто си мисля, че добър избор е направил Тушев.
За мен отдавна риалитата са равнозначни на сериал (спортен, кулинарен, романтичен и т.н.).
Даже в Уикипедия си пише, че "Ергенът е романтично риалити, което се излъчва в 31 държави по света''.
Сега, аз не съм гледала чуждите издания и не знам как е в тях, но нашенският определено е побългарен по Тушевски.
Целта на продуцентите е да направят гледаем продукт. Целта на участниците е реклама и да се видят по телевизора. Единици да са заблудените, които търсят любовта в това сеирджииско предаване.
Зрителите може да виждаме ''кирливите'' ризи на продуцентите, но сезон 3 ще има. Както и много кандидатки, които ще се запишат без да му мислят, дали ще се изложат или не, ще бъдат ли наранени или не, кой ще е Ергенът.
Пари, реклама, популярност - това търсят и намират момите и Ергенът.
А любовта ги спохожда веднага щом напуснат шоуто.

# 41
  • Мнения: 158
Тъй като по нашите географски ширини ние изпляскваме шоута, които не са типични за нас, а идват от западната култура, за това се получават такива недоразумения.

То да беше само това проблемът Grinning

В скрит текст слагам нещичко за един побългарен корейски формат, за "Ергенът" - по-явно, че да сме по темата:

Скрит текст:
Аз продължавам да твърдя, че основният проблем при нас е липсата на ресурс - финансов и човешки. Ето например предаването "Маскираният певец" (или "Маската", не помня как го кръстиха по българската телевизия). Оригиналът е корейски (King of the masked singer). В Южна Корея имат финансовия и човешкия ресурс да направят такова предаване, което да е интересно за зрителите - там певци с лопата да ги ринеш. Някои наистина са с разпознаваеми гласове, на други гласовете си приличат. Има интрига. И пеенето винаги, абсолютно винаги е с бенд и на живо. Аз повечето изпълнения съм ги слушала за кеф, даже не ми пукаше толкова кой е под маската (макар че любимите певци си ги познавах Smiley).

Нашите набутаха певците в някакви безумни костюми, всичко на плейбек и силно обработено (няколко епизода гледах в наш вариант, това съм запомнила). Не мога да ги виня, де. То иначе щяха да ги разпознават веднага и нямаше да е интересно...

Форматът на "Ергенът" не е толкова далечен от нашата култура все пак. Макар и да сме по-консервативни от американците, концепцията на dating шоОта не ни е непозната. Просто при нас е липса на пари, на човешки ресурс и залагане на сеирджийство, отколкото на някакви реални емоции и естествен ход на събитията. Ако нашите продуценти се бяха подготвили с "резервен" ерген, както е по другите държави, Евгени щеше да излезе с много по-добри име и имидж от целия батак и спокойно да си гради лице на влюбения Маестро със своята красива муза-моделка и любителка на животните. Ако така беше станало, наистина виждам, че Евгени и Валерия щяха да са новата светска двойка на България, обичани от публиката и млади хора за положителен пример.

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 16:35 от blue_haru

# 42
  • Мнения: 464
Ами аз мислех да отида на някой от концертите, но при това положение рЕзко се отказах. Не защото съжалявам, че не е избрал Елена, а защото се държа отвратително през цялото време и с всички жени. И за мен не е все едно какви хора ми въздействат чрез изкуството си и каква енергия ми предават.

Нито имам намерение да му финансирам преместването да гъза на майка му, нито да финансирам борчовете на валерините приюти. Защото предполагам, че ще иска да й помогне, а има толкова повече искрени такива каузи.

И той, и Виктория миналата година си заслужават канселирането и въобще не ми е жал. Това е най-хубавото нещо, което може да им се случи, за да отрезвеят малко, но уви - само по-арогантни стават.

Има достатъчно хубави събития с класическа музика през цялата година и достатъчно публика, но сега ще почнат едни обяснения за Ганя, дето е простак и не може да оцени гения на тоя коптор Генчя.

Аз вярно, че съм пишман астролог любител, но за мен от изнесените данни за планети в знак, остава  загадка защо той хлъцна точно по Валерия, с която ми изглеждат доста несъвместими.

Валерия в нощта на победата й, когато трябва да й е станало носталгично за романтичния финал, качи 50 сторита с каузата си и нито едно с Генчо.

Какво беше казала Ирина - “Аз не съм модел, инфлуенсър, певица, имам си друга работа, вие за какво сте тук?”

# 43
  • Мнения: 4 383
Бих искала по-динамично шоу, с повече локации и активности и по-малко монтаж.
Тук режисирането е изключително силно.
Усеща се и колко са свидливи за бюджет. Момичетата буквално бяха държани на алкохол (с кисели краставички), затворени като в харем.

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 17:23 от Tsugumi_

# 44
  • Мнения: 6 035
Мернах, че най-евтините билети са по 60 лв. После май отиваха на 65, 70 и т.н.
И аз мисля, че продукцията накара или поощри Елена да се превърне в конкуренция на Валерия. Явно им се е струвало, че рейтингът ще пострада ако още в началото се открои победителката. Сигурна съм, че голяма част от действията на Евгени спрямо Елена са му били насила вменени, за да замажат бързият му избор. Затова въобще не търся в него вина, че е заблудил Елена. Подписал е договор, вероятно там е отразено, че трябва да "слуша" сценаристите. С това си обяснявам и сегашната лека неприязън, която усетих в Евгени спрямо Елена. Вероятно хич не му е било приятно, а и е видял, че Елена продължава да напира въпреки, че сигурно е усещала, че Евгени не я харесва.
Обаче да си кажа честно не ми се вижда интересно да се смени Ергенът по време на предаването. В крайна сметка това ще е подигравка към момичетата, част от които може да са взели решение да влязат в предаването заради конкретния ерген.

Общи условия

Активация на акаунт