Бихте ли дарили органите си?

  • 4 807
  • 143
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 258
давам ги всичките, за какво са ми. Даже съм казала на близките ми, че ако не изпълнят желанието ми, ще ги преследвам непрестанно  Mr. Green

Ха-ха,и аз открадвам идеята.
Разбира се,че давам всичко,което може да помогне на някой друг да бъде щастлив.

# 106
  • Мнения: 5 468
Да , бих. Защо да гният в земята , когато могат да спасят няколко живота.
Peace И аз така мисля. А и тая тайна надежда, че по този начин ще продължа да живея частично в някой друг.
Това, че ще разфасоват тяло, което не чувства и не му пука..., какво толкова?

# 107
  • Мнения: 5 468
едно е близък да се нуждае и ти да решиш да му дадеш органа си, друго е дали искаш след смъртта ти да присадят твоя орган на непознат човек.
Е, каква е разликата? И в двата случая ще се спаси човек, и в двата случая на теб няма да ти пука, защото ще си мъртва. Познат-непознат... Защо всичко трябва да е с връзки и да си човек на някой, за да получиш каквото и да е?
Не се безпокой за отвъдното... там от тялото ти никой няма да има нужда Mr. Green Mr. Green.

# 108
  • Мнения: 2 674
да, бих. Щото и без тва ще ме кремират Wink

# 109
  • Мнения: 5 393
Да, бих дарила органите си.И не веднъж съм го казвала на близките си, наясно са с желанието ми.

# 110
  • Мнения: 14 502
за пореден път ми става ясно, че някой който има убеждения различни от това на масата става обект на подигравки само защото не споделя общия морал и ценности на форумците, ако така могат да се нарекат.
нямам намерение да си правя труда да отговарям на 10 човека, на всеки цитирал част от постинга ми с присмехулно отношение.
още по-малко пък на хора, които вместо на лични ми правят граматични забележки пред целия форум.

# 111
  • Мнения: 6 315
УРИЕЛ,
Като изказваш някакви твърдения е добре да ги подплътяваш с доказателства. Щом научните работници са доказали, че ДНК е нематериална - докажи го с научна статия, а не такава интрепретирана от журналист, който няма понятие от генетика (да ме извинят хората, които практикуват тази професия, но съм чела безподобни глупости в някои всекидневници).

Вярвай ми, Господ няма да се разсърди от това, че някой е прогледнал или заживял нормално без да ходи всеки ден на хемодиализа благодарение на теб  Peace.

# 112
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
за пореден път ми става ясно, че някой който има убеждения различни от това на масата става обект на подигравки само защото не споделя общия морал и ценности на форумците, ако така могат да се нарекат.


О, йе.

И да - отнасям се присмехулно с всеки за когото религиозните фантасмагории са по-важни от човешкият живот.
Но все пак - помисли за ситуацията, която ти описах.

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 10:29 от Reza

# 113
  • София
  • Мнения: 174
ДА, бих ги дарила и близките ми знаят за това мое желание!

# 114
  • България-София
  • Мнения: 573
Да бих дарила. Какво по хубаво продължение на моето "съшествуване", ако така ще спася на родител детето; на детето - родителя, правейки щастливи цели семейства....
Колкото до притесненията на Уриел - защо "сляпо" вярваш в това, което някой ЧОВЕК е написал въобразявайки си, че Господ си "говори" с него / да е ясно вярвам в Него/. Защото си наясно, че светите книги са писани от хора и не мога да не взема под внимание този огромен субективен фактор, още повече, че имаме нагледен пример с "пророците" в днешни времена /визирам всички врачки, гледачки, шамани и прочие, самообявили се за "посредници между Него и мен.../. Та си мисля какво по-свято и велико от това не само да дариш, но и да спасиш живот.... за мен - няма!

# 115
  • Мнения: 534
Бих ги дарила с голямо удоволствие,защото като умра няма да ми трябват,а с тях може да се спаси човешки живот.
В крайна сметка на мен за какво са ми в отвъдното?!  Whistling

# 116
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Ако вече не ми трябват, сиреч съм в мозъчна смърт, да - на мен така и така няма да ми вършат работа. Поне да послужат другиму.
Ако се налага да спася живота на най-близките ми като се разделя с 1 орган, без който ще мога да живея (нали има такива случаи - например даваш си 1-ния бъбрек) - също да.
Надявам се никога да не стигам до положение да продавам някой от органите си, за да оцелея.
Но все пак става въпрос за дарение.......Та еднозначно - да.

# 117
  • Мнения: 463
да, бих, независимо че според някои това ще породи практически затруднения при моето евентуално възкръсване Rolling Eyes

# 118
  • Мнения: 5 468
да, бих, независимо че според някои това ще породи практически затруднения при моето евентуално възкръсване Rolling Eyes
Ама ако има възкръсване, със същото тяло ли ще бъдем? И, о, ако няма органи в него??? Егоизмът също е грях Mr. Green.
И все пак, както са казали по-нагоре - дано на никой не му се случва да решава на момента: "даваш ли, даваш, балканджи Йово..."

# 119
  • София
  • Мнения: 6 372
пък и в християнството, освен мечтата за възкресението на собственото тяло, има и други основополагащи ценности - да обичаш ближния си, например. дори повече от себе си...

Общи условия

Активация на акаунт