Безжична вертикална прахосмукачка - 2

  • 36 503
  • 379
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 280
Уж следя темата отдавна, а не си спомням да съм видяла мнения за Miele, а често я заглеждам в мола, от една домашна помощница знам, че стандартната прахосмукачка на Miele е най-добрата между всички, но за безжична не съм чувала. Някой има ли?

# 316
  • Мнения: 3 676
За безжична не знам, моя близка има робот на Miele, от най- скъпите. Не е доволна. Купи си безжична на дайсън.

# 317
  • Мнения: 2 921
Аз като си търсех моята ходих и в Миеле, и в Керхер, и на двете места представителите бяха откровени и казаха, че не става да замени прахосмукачка с кабел. Нямам такива проблеми с Дайсъна.

# 318
  • Мнения: 237
У дома сме с робот и с Дайсън. До скоро си мислех , че роботът чисти добре, докато не взехме дайсъна- той изсмуква грехове Smile

# 319
# 320
  • Мнения: 2 392
Взех тази за стълбите и горните спални. Обира ми и около печката на дърва разни боклучета.
https://zora.bg/product/rh1129wo-x-nano-essential
Смуче си, бръмчи си... На мен ми е ОК. Такива сложни с приставки и наставки не щъ.
Загледах я и аз. Трябва ми бюджетна за ежедневно обиране на трохи и малки боклучета. Дали ще върши работа?

# 321
  • Мнения: 10 744
Ми ползвам си я. Няма кой знае колко мощност, но си събира ежедневности. По-тежките неща й е трудно да хване, но трохи, прах, търкалаци, смуче ги...

# 322
  • Мнения: 11 888
Не се заяждам, но наистина не разбирам смисъла на "ежедневно обиране" с нещо, което едвам смуче. Защо да се дават пари за него, а после да се обира боклука с нещо за основно почистване. което струва още пари.
Не е ли по-логично да има едно, но да върши работа?

# 323
  • Мнения: 9 041
Не се заяждам, но наистина не разбирам смисъла на "ежедневно обиране" с нещо, което едвам смуче. Защо да се дават пари за него, а после да се обира боклука с нещо за основно почистване. което струва още пари.
Не е ли по-логично да има едно, но да върши работа?
Имам професионална прахосмукачка, която тежи 7 кг. Държа я в шкаф разглобена, защото ми пречи. Вадене и сглобяване - 10 минути, още толкова прибиране - кабелът е сигурно 15 метра.
Вкъщи пускам прахосмукачка всеки ден - на булевард сме, прашно е, отделно има дребни неща, които падат при готвене, хранене, коридора с обувки и бебешка количка.
Нямам нерви всеки ден да вадя Голямата Госпожа, както й казвам. С ръчната прахосмукачка сутрин минавам целия апартамент точно за 15 минути без да ми се мотаят кабели и т.н. Да, не е мощна колкото професионалната, но чисти добре и ми пести време и хамалогия. Дори килима чисти добре на среден режим, а на турбо - повече от добре.
Отделно имам и irobot, та нямах никакво намерение да инвестирам 1000 лв в ръчна и реално трети уред за чистене. Не знам дали това отговоря на въпроса.

# 324
  • Мнения: 2 392
Смисълът е, че тъкмо съм изчистила с обикновена мощна прахосмукачка или робот и шестгодишния ми син направи трохи под и около масата. Няма да вадя пак голямата прахосмукачка или да разчиствам 5 мин на робота и да го чакам да се дотътри, за да смукне 5 трохи. Когато ми се счупят наличните, ще помисля за по-скъпа и мощна безжична. За сега искам бюджетна и сравнително мощна, но не я намирам още.
Едит: Like smoke, каква е твоята?

# 325
  • Мнения: 9 041
Шефът Антонио, моята е непозната за нашия пазар марка - Hompany. Купих я от Амазон - беше на промоция - 130 долара. Доставка с ggbg.
Супер лека е, обслужва се много лесно и бързо, зарежда бързо, има две приставки - на мен повече не ми трябват, защото никога не ползвам уреди с 10 приставки и само ги подмятам.
В щатския амазон имаше около 8 000 позитивни оценки над 4.5 - в европейския не, защото марката не е популярна на нашия континент. Поръчах я от немския.

Преди това гледах марките, които се предлагат у нас - Бош, Ровента, но си признавам, че просто не ми се се даваше такава сума за трети почистващ уред.

# 326
  • Мнения: 778
Моята прахосмукачка е достатъчно мощна за основно чистене и пак е безжична вертикална и е супер удобно. И аз не мисля, че има смисъл да имате два вида. С тази събирам трохите на децата (2 на брой) N пъти на ден и я държа в шкафа на секцията за да ми е под ръка.

# 327
  • Мнения: 2 235
По този повод да вметна, че големия син си купи  евтина /вероятно около 50лв, но не знам колко/ ръчна прахосмукачка за колата, но ползва моя Bosch 8 серия 😃 Няма такова чудо като евтино и качествено, пък леко и удобно. В професионална не бих инвестирала - няма да си вадя хляба с нея. За 600-700-1000лв може да се купи повече от прилична/добра вертикална прахосмукачка. Имам освен основната четка още 3 приставки, които ползвам при всяко чистене и ще си взема и гъвкавия маркуч, който не беше в комплект при този модел. Предпочетох я пред други заради двете батерии и зарядната станция, но до сега не ми се е налагало да ползвам втората батерия т.е времето ми стига нормално без да я изчерпвам до край.
https://www.technopolis.bg/bg/Vertikalni-prahosmukachki/Prahosmu … NLIMITED/p/818887

Последна редакция: пн, 03 юни 2024, 21:54 от •mimoza•

# 328
  • Мнения: 3 682
По този повод да вметна, че големия син си купи  евтина /вероятно около 50лв, но не знам колко/ ръчна прахосмукачка за колата, но ползва моя Bosch 8 серия 😃 Няма такова чудо като евтино и качествено, пък леко и удобно. В професионална не бих инвестирала - няма да си вадя хляба с нея. За 600-700-1000лв може да се купи повече от прилична/добра вертикална прахосмукачка. Имам освен основната четка още 3 приставки, които ползвам при всяко чистене и ще си взема и гъвкавия маркуч, който не беше в комплект при този модел. Предпочетох я пред други заради двете батерии и зарядната станция, но до сега не ми се е налагало да ползвам втората батерия т.е времето ми стига нормално без да я изчерпвам до край.
https://www.technopolis.bg/bg/Vertikalni-prahosmukachki/Prahosmu … NLIMITED/p/818887
Аз пък взех другия модел, с гъвкавия маркуч и то точно заради него Simple Smile
Изключително съм доволна. Оставих я за единствена в градското жилище, а другата занесох в селската къща.
Обаче като чистя сега без кабел качествено (в селската къща имам една за 200 и няколко си лева безкабелна, която абсолютно не струва и въобще не я броя за налична, само мобилната част върши работа), взе да не ми се иска да ползвам изобщо кабелната, но пък тя иначе е много добра - мощна, чисти добре и бързо, с удачен дизайн за ъгли и первази и с много приставки (ползвам почти всички). Усещам как ще се появи втора Бош или Дайсън и там, но още не е дошъл моментът...

# 329
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
В момента, когато се сдобих с първата безкабелна прахосмукачка, пенсионирах кабелната. Точно защото ми е по- лесно всеки ден за 10 мин да мина къщата , отколкото веднъж седмично да вадя тежката. Много прахоляк има при нас, за минути се натрупва по мебелите, отделно имам и куче и за моя дом само акумулаторната е напълно достатъчна. Имам предвид, че ежедневното чистене обезмисля "основно чистене" веднъж седмично с друг уред. Но купувам прахосмукачка, за която не е проблем да засмуче кучешка гранула, например.

Общи условия

Активация на акаунт