Как да попитам за гастро и колоноскопия по НЗОК

  • 1 583
  • 18
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 127
Плаща се 250 лв. за упойката.Конкретно Военна болница - Варна Wink
Ако искаш, никой не те задължава.

# 16
  • Мнения: 54 338
В Пловдив не се плаща упойката, една стотинка за нищо не съм платила - УМБАЛ Свети Георги. И скенери ми правиха, за контраст също не съм плащала.

# 17
  • Мнения: 2 127
Аз затова реших кешово да мина април месец.Два часа след процедурата си ме изписаха.Всъщност за мен най-голямата гадост беше пиенето на прахчетата, хаха.

# 18
  • Мнения: 870
Попитай гастроентеролога има ли възможност да бъдеш приет в болница за изследвания. Кажи, че се чувстваш зле и състоянието ти се влошава, и това влияе на живота ти - създава трудности, когато си на работа например. Не се прави на много компетентен относно изследвания и какво трябва - докторите не обичат такива работи. Чисто по човешки помоли за помощ.
Моя личен опит показва, че когато разказа на пациента започне да "бие" към това как се чувства, че и как му се отразява на живота, за лекаря нещата започват да клонят към психика, нерви и т. н. като отговор... Или просто се търсят хапчета, които да потиснат симптомите. Например - казвам, че на работа не мога постоянно да тичам до тоалетната - ето ти хапче за намаляване на газове, спазми или какъвто е проблема; казвам, че не мога да спя, защото не понасям усещането за подуване - ами има хапчета за сън... В тоя дух...
Като цяло докторите не обичат и обяснения от подобен тип, поне всички, които аз съм посещавала до сега...

Общи условия

Активация на акаунт