Студенти в Нидерландия - 17

  • 63 598
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 18 163
Момичета, приложение за паркиране в Айндховен говори ли ви нещо?
https://seety.co/parking-payment/eindhoven

# 721
  • Варна
  • Мнения: 4 295
За Тилбург ако някое дете е останало без квартира все още, излизат обяви в групата във Фейсбук. 🍀 Успех на всички и благодарности за всички тук , незаменими сте ! ❣❣❣

# 722
  • Мнения: 5 409
Момичета, приложение за паркиране в Айндховен говори ли ви нещо?

Защо не си качиш приложението  ЕasyPark? Работи безотказно навсякъде в Европа където  сме го ползвали.

# 723
  • Мнения: 8
За Тилбург ако някое дете е останало без квартира все още, излизат обяви в групата във Фейсбук. 🍀 Успех на всички и благодарности за всички тук , незаменими сте ! ❣❣❣

Здравейте!
Синът ми все още търси квартира в Бреда, но и Тилбург е решение на първо време. Ще пътува, докато намери квартира в Бреда. Може ли да ми кажете в коя група във Фейсбук да търси обявите? Не остава време и търсим всякакви решения.

# 724
  • Мнения: 9
Здравейте,

в договора за наем, който сме в процес на подписване, пише, че наемателите сами трябва да сключат договор с доставчик на ток/газ и вода. Това означава ли, че в момента на пристигане в апартамента няма да има ни ток, ни газ, ни вода и то за няколко дни, предполагам, докато се заявят услугите?
От агенцията, с която работим, много вежливо ни написаха: There are currently no active contracts for gas, water and electricty. It might still be the case that there is gas, water and electricity from an old contract, but a new contract will have to be concluded by the new tenants.
Има ли начин да се провери дали има все още действащ стар договор? Все още нямаме контакт със собственика на апартамента. Вероятно е възможно да се заяви нов договор онлайн, но дали ни трябват стари показания на измервателни уреди? Това с инкасаторката и пращането на данни по вайбър се надявам само в бг да го има Simple Smile

допълнение: в апартамента в момента няма стари наематели. Нанасят се едновременно трима човека като нови наематели.

Последна редакция: пт, 11 авг 2023, 11:09 от Кокоша Нел

# 725
  • Варна
  • Мнения: 4 295
За Тилбург ако някое дете е останало без квартира все още, излизат обяви в групата във Фейсбук. 🍀 Успех на всички и благодарности за всички тук , незаменими сте ! ❣❣❣

Здравейте!
Синът ми все още търси квартира в Бреда, но и Тилбург е решение на първо време. Ще пътува, докато намери квартира в Бреда. Може ли да ми кажете в коя група във Фейсбук да търси обявите? Не остава време и търсим всякакви решения.

В тази

Допълвам и сайта на местна агенция само за Тилбург , чрез която моите хора намериха на място стаята.
BVwonen13.Свържете де с тях , много са коректни !

Последна редакция: пт, 11 авг 2023, 16:19 от Деска

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 4 094
Трябва да платя такса на второкурсник във Фонтис, миналата година имаше мейл с банкова сметка, по която направих превод, сега той казва, че няма мейл от тях, а трябвало през Studylink, там стигаме до метод на плащане- digital authorization  и се чудя това дали не е за теглене от холандска сметка, щото моят заплес още няма такава, моля за помощ.

Последна редакция: сб, 12 авг 2023, 10:33 от bur02

# 727
  • Мнения: 1 423
Точно това е - те да си дръпнат от сметката. Знаем си, че от българска не става. Чета в сайта им, че трябва да итиде в профила си и да смени начина на плащане или в секция "друг ми плаща сметките". Вариант е да ги пуснете по тази банкова сметка, на която сме превели миналата година. Но общо взето съветът е първо да се мине през Стъдилинк и там да се сменят нещата или да се уведоми с мейл университета.

# 728
  • Мнения: 320
Трябва да платя такса на второкурсник във Фонтис, миналата година имаше мейл с банкова сметка, по която направих превод, сега той казва, че няма мейл от тях, а трябвало през Studylink, там стигаме до метод на плащане- digital authorization  и се чудя това дали не е за теглене от холандска сметка, щото моят заплес още няма такава, моля за помощ.

Второкурсникът защо още не си е отворил сметка? Моите хубостници още в началото на първи курс си отвориха и си организираха всичко сами, само първата година съм им пращал пари, нататъка се оправяха с заеми от ДУО и малко бачкане. Заемите от ДУО бяха с 0% лихва, а и сега е супер символична - 0.1% или нещо от сорта.

# 729
  • София
  • Мнения: 2 223
Здравейте,
Гледам оферти за застраховки - като че ли ако застраховам първокурсничката тук, ще ни върши работа и е по-евтино.
Като зададох в калкулатора за 10 месеца - от м.09. до м.06. включително - излиза около 200 лв. за целия период с покритие 15 х. - в т.ч. здравна застраховка, гражданска отговорност, правна помощ и загуба на багаж.
А в същото време в Нидерландия намирам за цена около 26 евро месечно подобна студентска - като включва и откраднато имущество.
Има ли някаква уловка - българската застраховка да не върши работа? Или смело да сключвам? Тя няма да работи първата година, има ЕЗОК.

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 4 094
Chervenokoska, сигурно ли е че не става с българска сметка, според някакъв състудент на моя младеж ставало, той така плащал, ако дам номер на кредитна карта дали няма да се получи… в този Стъдилинк пише че се плаща така от сметки в SEPA държави, демек и Бг. Синът ми пробвал да си прави сметка в ING, имало въпрос за данъчен адрес и той писал българския, получил писмо от банката по пощата че са одобрили адреса и повече нищо, явно нещо е оплескал при кандидатстването онлайн, сега обеща, че септември ще отиде в офис да се пробва

Последна редакция: сб, 12 авг 2023, 15:44 от bur02

# 731
  • Мнения: 1 423
Поне при последните опити университетите не можеха да си теглят директно, няма значение, че сме в SEPA.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 4 295
При нас доколкото разбрах от баща му на младежа парите за първата година такса ще ги дръпнат от Бг сметката му , но само за първи курс , това за Тилбург . Като отиде вече ще си заяви за тяхна карта . За догодина , живот и здраве !

# 733
  • Мнения: 1 423
Това се опитвам да обясня и много пъти сме го писали, ако е променено, някой да каже, че е възмжно (но никой досега не е писал). Не е възможно да се дръпне автоматично таксата от българска сметка, т.нар. директен дебит (нещо като автоматичното плащане на битови сметки). Системата на българските банки, въпреки, че позволява преводи SEPA, все още ако някой отвън се опита да си дръпне сума от наша сметка, банките го блокират, както и да сме дали позволение.
Та, Деска, дори и бащата да е нашисал, че ще ги дръпнат, реално това досега не знам някой да е успял. Затова и таксите се превеждат с нареждане от българска страна, сметка Револют някой писа, че може директен дебит или откриване на холандска сметка и от нея вече автоматично си дърпа унито.
Звънете в обслужващата банка и питайте, като подробно обясните какъв е случая. Ако потвърдят, че университета ще може да си издърпа парите, моля да пишете тук с името на банката.

# 734
  • Габрово
  • Мнения: 403
Здравейте,
Гледам оферти за застраховки - като че ли ако застраховам първокурсничката тук, ще ни върши работа и е по-евтино.
Като зададох в калкулатора за 10 месеца - от м.09. до м.06. включително - излиза около 200 лв. за целия период с покритие 15 х. - в т.ч. здравна застраховка, гражданска отговорност, правна помощ и загуба на багаж.
А в същото време в Нидерландия намирам за цена около 26 евро месечно подобна студентска - като включва и откраднато имущество.
Има ли някаква уловка - българската застраховка да не върши работа? Или смело да сключвам? Тя няма да работи първата година, има ЕЗОК.

Може ли малко повече инфо коя е застрахователната компания в Нидерландия за 26 EUR/мес.? Аз досега зачеркнах БГ и отворих само на AON, но онлайн ми задава 2-3 въпроса и ме “съветва”, че за нас е пакетът complete+ който си е едни петдесет и няколко евро на месец…

Общи условия

Активация на акаунт