Доходът и неговото значение в живота

  • 20 171
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
С мъжа ми говорихме по темата. Той провери минимум колко взема IT в САЩ $45К, максимум е $115К, по данни на Гугъл. Преди 10 години когато мъжът ми работеше като ел.техник е вземал толкова колкото макс IT сега. Който иска повече информация мога да го свържа с мъжа ми, да говорят.

# 706
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 310
И аз съм от ВИАС - УАСГ.
Мислиш ли че политология е зле Равена? Нещо във Вашингтон може да се намери вероятно, но според мен ако някой иска да учи на евтино в БГ и да работи тук в САЩ  - да се заеме с технически дисциплини.

# 707
  • София
  • Мнения: 17 912
Крис, в момента правиш виртуална постановка. Тоест сам си намираш мисловни тухлички и сам си ги нанаждаш.
Да, и то в най- кофти държавата, където хората умират на работните си места, за да покрият заемите си. А и чисто човешките нужди.

# 708
  • София
  • Мнения: 4 668
С мъжа ми говорихме по темата. Той провери минимум колко взема IT в САЩ $45К, максимум е $115К, по данни на Гугъл. Преди 10 години когато мъжът ми работеше като ел.техник е вземал толкова колкото макс IT сега. Който иска повече информация мога да го свържа с мъжа ми, да говорят.
Google search: vmware california salary

Цитат
How much does VMware pay in San Francisco?
VMware Senior MTS Software Engineer Salary in San Francisco Bay Area | $224K-$274K+ | Levels.
MTS е инженер по вмуерски.
Като Senior MTS e средна работа по стълбицата. След MTS 1,2,3, senior имат Staff 1,2,3 (които вероятно взимат 2но) и тн. И това не са мениджърски позиции.
Ако говорим за ИТ хардурист в малка фирма, може и да взима до 100 к. Но програмисти, учили в топ унив (както споменах), заплатите са други.

Цитат
VMware Software Engineer Salary | $149K-$601K+
https://www.levels.fyi › ... › Software Engineer
Software Engineer compensation at VMware ranges from $149K per year for P1 to $601K per year for Senior Staff Engineer. The median compensation package ...

# 709
  • Мнения: 3 022
Не е 115к максималната заплата в никакъв случай.

# 710
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Е не знам, рой си пита Гугъл асистънс и тя му изкара някаква осреднена справка. Гледахме и някои колежи, държавни с по 3000$ такса на година и такива с по 50К. Страна голяма, за всеки по нещо.

# 711
  • София
  • Мнения: 17 912
Развалихте тотално темата.
Спрете се.

# 712
  • София
  • Мнения: 35 332
Абе, това се чудя сега. Колко да ме вълнуват заплатите в Америка, че туй се бистри няколко екрана подред?

# 713
  • София
  • Мнения: 17 912
Да си одат в американската тема викам аз.
Пазарът на труда там не е критерий за абсолютно нищо, защото е един пълен хаос.

# 714
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 310
Така е, ае стига с тая Америка.

# 715
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 927
Ами има български специалист, който е в час за всичко в САЩ. Разбра се Кали= САЩ. Да ама не. И куп глупости изписа за България.
Учел той тези от съплайн Чейн. Хелоо, съпорт ниско ниво е в България.

Не е развалена темата, говорим за дохода и значението му. А дошли в САЩ или България. В САЩ имат и използват финансови инструменти, които ти увеличават дохода. Тук сега навлизат.

# 716
  • Мнения: 3 584
Доходът сам по себе си не е критерий за мен, а по-скоро качеството на живот. То ЗА МЕН означава да имам приличен дом, коли (тук без кола/човек не става, освен ако не си в центъра на мегаполис, но там пък други проблеми), да имам условия за качествена храна, качествено образование, релаксация, за мен и дъщеря ми - концерти. Ресторанти и почивки са важни, но не са част от ежедневието ми, но да мога да си ги позволя. При това, ако може да го постигна с оптимален труд (едно време работех много, сега ми дойде времето да бера плодовете на моя труд, тоест получавам много повече с по-малко работа). Да имам колеги, с които ми е приятно да общувам. Ами това е за мен и съм го постигнала.

Политология има смисъл, ако продължиш с примерно, право (това по нашите земи). Музика, изкуства - ако има талант или искаш да преподаваш. Изкуствознание и подобни - ако имаш пари, защо не!? Или за удоволствие. Моя близка, която е ядрен физик, след пенсионирането си записа да учи нещо с литература, което няма абсолютно никакво приложение. Другата седмица ще празнуваме завършването и! Жената е към 75. Решила съм (живот и здраве), да направя същото. За собствено удоволствие. Изкуствознание или теология.

# 717
  • Мнения: 2 928
И аз съм от ВИАС - УАСГ.
Мислиш ли че политология е зле Равена? Нещо във Вашингтон може да се намери вероятно, но според мен ако някой иска да учи на евтино в БГ и да работи тук в САЩ  - да се заеме с технически дисциплини.
Абсолютно съм за техническите дисциплини! Без работа не съм оставала никога вече 19 години. И все пак един бачкатор в строителството е по-добре платен, особено ако работи за своя сметка и инвестира парите си в недвижими имоти. Моят баща така направи пари. Не с дипломата си от МЕИ, но плюейки си на двете ръце. И аз смятам, че занаят е по-добре (особено за един мъж) от похарчени залудо пари с идеята да седиш зад бюро и нищо да не работиш. Миналият месец един такъв ми прави терасата. За има-няма 4-5 дена взе това, за което аз се блъскам цял месец. Идваше да работи сутрин след като аз съм излязла и вечер като се прибирах не му виждах очите, т.е. не се е напрягал никак. Парите ги взе кеш, т.е. няма да им плати и данъци, пък вие си пилете, колко е хубаво да си учен и безпаричен. Дядо ми навремето беше хирург в България. Ни на почивка е завел семейството си, ни кой знае колко е постигнал докато беше жив.

# 718
  • Мнения: 3 584
И аз съм от ВИАС - УАСГ.
Мислиш ли че политология е зле Равена? Нещо във Вашингтон може да се намери вероятно, но според мен ако някой иска да учи на евтино в БГ и да работи тук в САЩ  - да се заеме с технически дисциплини.
Абсолютно съм за техническите дисциплини! Без работа не съм оставала никога вече 19 години. И все пак един бачкатор в строителството е по-добре платен, особено ако работи за своя сметка и инвестира парите си в недвижими имоти. Моят баща така направи пари. Не с дипломата си от МЕИ, но плюейки си на двете ръце. И аз смятам, че занаят е по-добре (особено за един мъж) от похарчени залудо пари с идеята да седиш зад бюро и нищо да не работиш. Миналият месец един такъв ми прави терасата. За има-няма 4-5 дена взе това, за което аз се блъскам цял месец. Идваше да работи сутрин след като аз съм излязла и вечер като се прибирах не му виждах очите, т.е. не се е напрягал никак. Парите ги взе кеш, т.е. няма да им плати и данъци, пък вие си пилете, колко е хубаво да си учен и безпаричен. Дядо ми навремето беше хирург в България. Ни на почивка е завел семейството си, ни кой знае колко е постигнал докато беше жив.

Никой не е казал, че е хубаво да си учен и безпаричен, а че е хубаво да си И учен, и добре платен. Пък ти ми обяснявай, колко по-хубаво е да си водопроводчик.

# 719
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 310
Хубаво е ако те кефи работата. Аз съм ЗА дипломиране пък ако ще да е по история - имам един строителен управител, дипломата му няма нищо общо с работата му но е много печен, то си личи че му идва отвътре да управлява, а това че е завършил висше му личи. Не е някакъв първобитен ръб, говори интелигентно.

Общи условия

Активация на акаунт