за пълзящите бебета?

  • 1 187
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Jali1
Момичета кажете какво правите с пълзящите бебета? Пускате ли ги да пълзят свободно навсякъде? В къщи сме на паркет и балатум и ми се струва студено на пода, а  тя  вече не иска нито в проходилката нито в кошарата... направо в чудо се виждам какво да я правя през деня и как да в обезопася та да не се удря - понеже най-любимият й момент е да се добере донякъде и да се изправи, проблема е че много геройски се обръща и тръгва нанякъде... и следва падане в стил дъска:)))


Моята дъщеря лазеше на пода в стаята с температура на въздуха 16-17 градуса. На пода е било максимум 15-16. Вярно с вълнени гащи, ама това е... беше здрава като камък, дори сополи не е имала до годинка. Ние нямаме паркет, който е доста добър изолатор, а мокет, отгоре с килим. Оставих я да пада, става, изобщо да прави каквото иска. Никога не съм я влачила за ръцете, не е връзвана с каиши и не е слагана в проходилка. Сама си се изправи и сама си проходи. Ей затова сега драпа да е самостоятелна за всичко, та чак не се трае понякога в ината си  Grinning  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Jali1
Момичета кажете какво правите с пълзящите бебета? Пускате ли ги да пълзят свободно навсякъде? В къщи сме на паркет и балатум и ми се струва студено на пода, а  тя  вече не иска нито в проходилката нито в кошарата... направо в чудо се виждам какво да я правя през деня и как да в обезопася та да не се удря - понеже най-любимият й момент е да се добере донякъде и да се изправи, проблема е че много геройски се обръща и тръгва нанякъде... и следва падане в стил дъска:)))
Ами ние сме с ламинат без никакви килими(мразя ги) -в къщи вси4ко по-ценно или представляващо опасност е прибрано и Алекс е свободна и има достъп навсякъде Grinning Когато лазеше коленцата и бяха сини4ки,но тя беше много щастлива от походите си Grinning Кошарата не е ползвана нито ден Grinning Де4ковците оби4ат широките пространства и ако имаш възможност -обезопаси една стая и се забавлявайте-едва ли има опасност от ''настинка''Успех

# 17
  • София
  • Мнения: 572
В хола е ламинат и я оставям да си пълзи.Постоянно се изправя по мебелите и все намира какво да грабне .Нямаме проблеми с падането ,защото вече не пада като талпа  Grinning , а се научи да пада с финес на дупе  Grinning

# 18
  • Мнения: 3 932
Пускай го навсякъде, за да се научи да се предпазва адекватно, естествено обезопаси контактите, вдигни високо саксиите и внимавайте с острите ръбове, ние залепихме и вратичките на шкафовете, като му оставихме две чекмеджета от скрина, които да си изхвърля на воля.
Е,приятно пълзене...

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 694
Цитат на: Si Key
Д-р Драганов ни обясни, че е хубаво да се оставят бебчетата да пълзят на всякъде - така закаляват мускулчетата и се подготвят за прохождането, разучават обстановката, пък и усилват имунната си система. Ние сме още далеч от този хал, но пък са ми пресни съветите му, защото вчера бяхме при него. Ако е много студено, можеш да постелиш някое одеалце, но пък от друга страна как да постелиш на всякъде!? Майките с опит по-добър съвет ще ти дадат;)


Така е и да добавя че неговото мнене да си чука главичката докато пълзи, че е по лекичко. Каза ми да не обезопасявам ъглите да свиква с тях и че като проходи/да го оставя сам да се изправи и да тръгне/ ако не е свикнал с ъглите травмите ще са по-големи защото като ходи все пак пада със засилка. Каза затваряш го в една стая и чуваш чук тук, чук там. И било добре да пълзи повече време за да е по здрав когато се изправи. Порода Луда българска майка нарече тези който помагат на децата си да пропълзят /подлъгвайки ги с предмети/ и да проходят по-рано 8-10 м. За мен той е много прав и мисля да го послушам. А относно студа продават едни по дебели чоропогащници, точно за пълзене /мисля че и в Данет ги има/ но не пише за пълзене. У нас е теракот и нямам намерение да постилам нищо. Чоропогащника нещо вълненко и да пълзи. Мисля че не е студено и в момента макар, че предполагам ще пропълзи когато вече е по-топло. Но и сега да пълзеше пак не бих постилала. И аз като Тони му правя гимнастика на отворена врата, но по боди. Според мен каляването е много важно.

Общи условия

Активация на акаунт