Собствен бизнес

  • 3 932
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 703
Ако тръгваш с нагласата колко ще печелиш, няма да успееш. Успяват тези, които правят нещата от сърце.
Успех.
Звучи абсурдно.Всички имат някаква нагласа да спечелят повече,отколкото сега.Дали има търговец или обущар,които и да нямат достатъчно клиенти и приходи,ще работят от сърце?Някой ще кърпи обувки,защото му е кеф,хората да не ходят със скъсани и т.н.Не коментирам  разни повярвали си и наценили се от алчност,после опищяват всичко,как едвам смогват с работата и са на загуба.

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 99
Здравейте, върти ми се в главата отваряне на частна детска градина или занималня. Имам образованието, ни никъде не откривам точни изисквания за отваряне. Има ли мами, които са собственици или да си пускат детето на нещо такова. Все още не мога да преценя дали да бъде от 3-4-7 годишни или 1-4 клас. Не съм работила по специалността, но силно се надявам да мога да бъда полезна на децата. Сякаш повече ми се иска ДГ, но как стои въпросът със спането следобед? Имам интерес и към Монтесори метода, затова съм решила да запиша и курс за квалификация. Какво мислите?

# 17
  • Мнения: 3 841
Моето дете ходи на частна детска занималня лятото-1-4 клас.
Не знам как се открива, но мога да кажа как им протича деня.
От кой град си?

# 18
  • Карлово
  • Мнения: 99
Моето дете ходи на частна детска занималня лятото-1-4 клас.
Не знам как се открива, но мога да кажа как им протича деня.
От кой град си?

Пловдив
Би ми било интересно да разкажете как протича заниманието и цената, която плащате, може и на лс, бих била мнооого благодарна.

# 19
  • Мнения: 10 593
Частна детска градина ще ти е мнооооого трудно, особено като хал хабер си нямаш. Там се искат и доста много повече средства и разрешителни.
Занималня е една идея по-лесно. И то за ученици. За малки деца пак се искат много неща.
В Пловдив има много, доста имат и сайтове - можеш да разгледаш за условия, цени... След като нямаш опит и идея, препоръчвам ти малко да поработиш в някоя такава и тогава да отваряш своя, ако още си навита. Работата с деца е доста отговорна. Монтесори, според мен, вече му минава модата. Има разни такива из града, даже класове по Монтесори, ама не виждам да е уау, доста малко като търсене, даже го избягват.
Има малка занималня до нас за деца 1-4 клас, през годината пишат домашни, през лятото е лятна занималня със забавления повече. Последно преди 2 години цената беше 320 лв/месец. Около 15тина деца са на 2 смени, две преподавателки. Обяд от кетъринг.
Добре е да имаш наблизо училище и да взимаш децата директно от там. Иначе е доста сложно за родителите.
Ако ти е просто идея и само искаш да си полезна на децата, доста път имаш, докато я реализираш...

# 20
  • Мнения: 664
За да е успешен един бизнес не е само да имаш идея и опит. Трябва да си изготвиш бизнес план в няколко сценария. Добър професиналист в дадена област не е равно на финансово грамотен, а без разбиране на финансите и счетоводството на фирма, няма как да е успешен бизнеса. Да си готов да учиш самостоятелно финанси и да поназнайваш счетоводство. Ако бизнесът има как да се разрастне са необходими и други умения.
Другото необходимо е да имаш търпение, устойчив характер и да можеш да поемаш премерен риск. Не става да почнеш един бизнес и като видиш, че не печелиш достатъчно след 12 месеца да ти хрумне, че не си е заслужавало.
Развиването на успешен бизнес е в повечето случаи бавен процес.

Общи условия

Активация на акаунт