ДВАНАДЕСЕТИ клас - 2023/2024

  • 52 126
  • 776
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 069
Днес запазихме кът за 30 човека в ресторант за абитуриентката догодина, датата, която искахме, вече беше заета Simple Smile. Във Варна - терасата на Хоризонт. Музиката е чил-аут, без микрофони и DJ, само с декорация за снимки,  един спокоен обяд за семейството и най-близките приятели. Самата тераса е цялата в цветя и зеленина, така че няма какво да се прави още много. Дъщеря ми след доста размисли реши, че иска в един ден да е всичко, да се свършва, сега чакаме да излязат датите за ДЗИ, понеже тяхната гимназия има запазена зала за 23 май, а две години подред тогава има матури и местят бала за 28 май.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 669
Малеееее ресторант от сега- и вече е заето!
Направо ме заболява гравата
На сина ми ще е на 24

# 32
  • Мнения: 11 886
Днес запазихме кът за 30 човека в ресторант за абитуриентката догодина, датата, която искахме, вече беше заета Simple Smile. Във Варна - терасата на Хоризонт.
За терасата на Хоризонт ми казаха, че я запазват от септември. Измамиха ме! Disappointed Relieved

Шегувам се, разбира се.Аз така или иначе нямам представа за дата на бала, а и за защита на дипломна работа(която, предполагам, ще е след задължителните матури), така че нищо не мога да направя. Но наистина, около мен има много абитуриенти, най-"вървежно" при нас е Хоризонт.

Ами,... Почна се от единия край

# 33
  • Варна
  • Мнения: 3 231
Хахах, за тази тераса си е бинго ! Браво, страхотно ще е Heart Eyes
У нас идеята е за поляна, която в момента е строителна площадка Simple Smile) но имаме една година, все ще успеем да изчистим едно каре Grinning

# 34
  • Мнения: 2 069
Ако живеех в къща с двор щях да го направя у дома на поляната като коктейл, много ми допада тази идея, в ресторанта обаче си спестяваш шетането 😂.
На мен не ми допадат абитуриентски като сватби, около нас все повече хора отбелязват  в тесен кръг, на обяд или вечеря в приятно заведение. Вчера гледах снимки от Море в Св. Константин и Елена - на пясъка като коктейл, също много готино.
Да са здрави децата, кой как празнува няма значение! После идва трудното 😂.

# 35
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 390
Да се разпиша и аз в новата тема. Благодаря ти, Спунк, за възможността! Flowers Tulip Simple Smile

В много телеграфен стил:
- учебната година година за набора мина като лека, лятна песен. Никакво напрежение, никакъв зор, широко му е много около врата. Сал едни уроци по немски има и за тях се готви с триста зора, и много ме ядосва. Гадже все още няма, но пък социалния му живот е сравнително напоителен.
- другата година ще го запиша на курс по БЕЛ. На него оценката от матурата ще му трябва, защотто категорично заяви, че не иска да учи в чужбина (аз тая някакви плахи надежди, че може и да размисли, но...). Все още не е ориентиран какво точно иска да учи, но щяло да е в СУ. Преди време говорехме за МО, сега ми подхвърля някакво право. Имам чувството, че в последния момент ще затвори очи, ще наплюнчи пръста и където попадне върху листа със специалностите....Не желае да положи изпит за никакъв сертификат по английски. За какво му било? Вдига ми много кръвното по тази тема.
- ваканцията ще кара шофьорски курс, но иска и на море да ходи, и работа да почва (която като гледам едва ли ще бъде за повече от месец).
- като завърши щял да се изнася на квартира. Викам му "Похвално, сине, а пари за квартирата от къде?"...замълча. Явно смяташе, че ще му кажа "Страхотно, на ти едни 1000 лв. месечен бюджет, за да си имаш". Simple Smile
 - от сега се напрягам за заведение за бала. Като един Лъвю иска да е лъскаво и луксозно. Кварталните заведения били селски. Маймун.
 - от сега се напрягам и за малката, която другата година е първолак, а нямам никаква идея къде ще учи. Изобщо напрежения само. Simple Smile
 - тази година, като за първи път, ще направим две почивки в Гърция -  Родос и Крит и вече нямам търпение за първата, която ще бъде в края на другия месец. Тази "пролет" ми разказа играта. Искам топло, топло, топло.
 - миналия месец ходихме до Прага. Съвсем отговорно казвам, че искам там да се преместя да живея. Страшно много ми хареса. И малката може направо там да почне училище, но най-вероятно ще си остана само с мечтите. Rolling Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 6 173
O, Izida,  вземи ме на Крит - ще изчакам колкото е нужно.

Ние сме на Дунава и уж е северозапад, ама открих сезона на късите гащи, потника и джапанките. Направо умирам от жега. Уж щеше да вали, ама вална малко снощи и толкоз.

Откак ни няма, двете деца демонстративно са си изключили gps-ите на телефоните. Ми хубаво - няма да се ядосвам, то и аз мога така. Да кажеш, че съм ги ограничила или спряла отнякъде, а то за майчино успокоение ги поглеждам чат-пат къде са. Събудих се тази сутрин рано, за да видя дали са си хванали селския автобус до метрото - греда.

Пристигна фактурата за лятното училище в Дания на наборката. Възелът се затяга, но така е най-добре - тъкмо ще получи реална представа това ли е нейното уни или не.

Последна редакция: пт, 26 май 2023, 09:38 от Gorg0nzola

# 37
  • Варна
  • Мнения: 435
Къде в Дания?
Миналата година синът ми бе приет в IB programme в Дания. Академични справки,  преводи, писмо от класната му, интервю и накрая " Ми няма да ходя. Много е скъпо."
Сега нищо не иска, даже се чудел да ме кани ли на бала Joy

Последна редакция: пт, 26 май 2023, 10:31 от Ноември

# 38
  • Мнения: 2 069
Ох, Ноември, много ме кефи твоя син и начинът, по който ни разказваш за него, запомнила съм. Моят младеж е много подобен Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 6 173
Viborg. Лятното училище е 480Е за 1 седмица с включена храна и нощувка. Ама нощувката е "устойчив туризъм" - демек спален чувал на пода в сградата или палатка в двора Simple Smile Много се смях в началото - типично. Дано всичко да е наред, да успее да отиде и да е доволна, че май за тази тръпка живее в момента.

# 40
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 390
Сиренце, взимам те, по женски. Simple Smile То ще трябва да се повтори Крит, защото сега ще сме цялата къща и плановете ми да обикалям острова със сигурност няма да се осъществят.

# 41
  • Мнения: 1 917
Да се запиша в темата.
Нашият клас е тотал щета с учители по БЕЛ - догодина ще се ходи на курс. Имат почти тяхна наборка, току що завършила студентка от втория срок, а първия учителката им никаква я нямаше.
Втората матура я посъветваха в школата Б/Х да е по АЕ, за да й е лесно и да не се напряга.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 224
И аз се записвам в темата. И с молба за контакти на учител по БЕЛ за Варна. Още не сме решили по какво да е втората матура, но тя май клони към АЕ. Към школа ли да се насочим или към учител? Как мислите? Събирам мнения за Варна.

# 43
  • Мнения: 2 069
Във Варна Школа Клас подготвят за ДЗИ по БЕЛ. Мога да препоръчам г-жа Бояджиева, седмокласникът е при нея - много сме доволни ( ще видим след 1 месец колко много 😂).

# 44
  • София
  • Мнения: 6 093
...И защо без заглавие…? ...
Защото с темпото, с което пишем, с тази тема може и да преполовим дванайсети клас.

Общи условия

Активация на акаунт