Търся една песен - 4

  • 8 518
  • 75
  •   2
Отговори
  • Мнения: 46 526
Добре дошли на всички меломани, меломанки и меломанчетa

Тук търсим всички знайни и най-вече незнайни песни.
Моля, опитвайте се да бъдете максимално подробни в описанието, без значение колко и какво точно сте чули от мелодията/текста.

Как да питаме за песен?

1. Част от текста?
2. Изпълнява се от мъж/жена/група?
3. Ритъм - бърза, бавна?
4. Кога и къде я чухте?
5. Помните ли част от клипа?

Как да не питаме за песен?

Цитат
Здравейте знам че ще прозвучи смешно но търся една песен която свирят в Шоуто на Слави която се свири нещто такова
Тъъъъъън тън тън тън тън тъъъъън тън тън тън тън тън тън тън тънтъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъън
основния инструмент е китара моля ако някои си сети да ми я каже плс ако нещо

Малко полезни приложения, които могат да погнат в намирането на песента:
Shazam - приложение за мобилни устройства
SoundHound - приложение за мобилни устройства
midomi - уеб-базирано приложение


Предишна тема:
Търся една песен - 3

# 1
  • Мнения: 1 132
Има още един вариант за търсене на песен на телефона, много е лесен. В лентата на Гугъл натискате бутона с микрофона, излиза надпис "Търсене на песен". И започвате да тананикате. Гугъл ще ви изкара резултати с различни проценти на съвпадение, тези с най-високия процент са на първо място. Може да потренирате преди това с мелодията, защото, като търсих веднъж една английска песен с по-завъртяна мелодия, Гугъл ми изкара само някакви маанета. Simple Smile Може да пробвате как работи с някоя позната песен.

# 2
# 3
  • Мнения: 412
Преди двадесет години в някаква поредна, безсънна нощ. Пиех нещо силно в някаква скапана квартира. Опирах дъното или както там се казва, когато си в изключително нисък момент от живота си. Било е след полунощ със сигурност. Усещах враждебност и страх. Мислех, че съм на ръба на полудяването. Мислех и за други кофти неща. Телевизора беше включен, за да има фон. Тишината понякога е ужасна когато си сам. Музикална програма някаква, трябва да е било VH 1, пуснаха една песен, чийто клип ме разтърси из основи ,а музиката беше просто незначително допълнение към този микро филм.
Във видеото се разказваше за някакъв луд, който върви в тунел. Тунел, ама такъв, през който минават основно коли. Няма тротоар или широк банкет. Човека говори нещо несвързано. После някаква кола го закача и поваля на асфалта. Той става и пак тръгва да ходи. Друга кола го качва на капака си. Пак става и продължава. Ясно е, че е някаква метафора. В реалния живот никой нямаше да може да стане. После пак го блъска някаква кола и пак става, и продължава да говори несвързано, неразбираемо. После, колите започват да го заобикалят и накрая той застава на средата на шосето и разперва ръце като Христос на кръста и някаква кола се взривява  в него и всичко става в дим и той е сякаш по-силен от колата и така свършва всичко.
Тогава нещо в мен се преобърна и си казах, че от толкова много удари или ще умра или ще стана по-силна и ще ме заобикалят.
По-някакъв мистичен за мен начин този видеоклип се запечата в ума ми и го приех като прозрение. След това (може да е било съвпадение) лека по-лека започнах да изплувам и  да си поемам въздух.
Никога след това не видях този клип. Много пъти съм търсила песента по спомен, в Google. В разни форуми на английски. Не съм успявала да я намеря нищо. Не помня кой я изпълнява, нито части от текста. Просто един бавен протяжен, меланхоличен глас. 
Понякога си мисля, че може и целият този спомен да не е бил всъщност спомен, а някакво мое бълнуване. Не зная. Вие знаете ли, коя може да е тази песен?

# 4
  • Мнения: 80
https://m.youtube.com/watch?v=YNWFHpPu1qs
Заповядай.
Ето че когато искаш да видиш нещо, да ти се случи или да намериш... То винаги има начин и винаги се случва щом имаш желание...
Чувствай се специално поздравена!

# 5
  • Мнения: 412
https://m.youtube.com/watch?v=YNWFHpPu1qs
Заповядай.
Ето че когато искаш да видиш нещо, да ти се случи или да намериш... То винаги има начин и винаги се случва щом имаш желание...
Чувствай се специално поздравена!

Мамка му, това е!

Благодаря много!

# 6
  • Мнения: 307
Привет, търся пълния и точен текст на тази песен. Аз я чувам като "Наша родна песен".  https://www.youtube.com/watch?v=I_oMqFOJ5P0
Благодаря предварително!

# 7
  • Мнения: 930
Здравейте, в момента по btv върви епизод от сериала "София вкъщи". Пуснаха много хубава българска песен. Запомних само част от припева - "Свободен, но без дом". Изпълнява я група, с вокал мъж. Ако някой знае коя е, ще е супер Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте може ли да ми кажете как се казва песента и кой я изпълнява започва на 1:55
https://youtu.be/zsTG5plv8Wo.Благодаря

# 9
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 059
Предполагам е малък шанса,но все пак да се пробвам.Някой знае ли от кое парче е този китарен риф?
https://www.youtube.com/shorts/gmzRohew-ow

# 10
  • Мнения: X
И започвате да тананикате.

Това върши работа, ако можеш да пееш. Ако си като мен и не можеш, по-добре да качиш семпъл. 😆

Наскоро търсих една музика, използвана в "9-1-1" (само музика е) и нито прехваленият шазам, нито нещо друго успя да я идентифицира. Единствено този сайт успя, че даже ми даде и линк към музиката в Тубата:
https://www.aha-music.com/identify-songs-music-recognition-online/ - като скролнеш малко надолу има бутон "Choose a file", с който да качиш семпъл от търсената песен и я идентифира за стотни от секундата.

# 11
  • Мнения: 307
Привет, търся пълния и точен текст на тази песен. Аз я чувам като "Наша родна песен".  https://www.youtube.com/watch?v=I_oMqFOJ5P0
Благодаря предварително!
Намерих я ... А това е Проекта, за който ми трябваше
https://www.youtube.com/watch?v=KAC5MmwkkZ4

# 12
  • Мнения: 1 004
Моето е задача с повишена трудност...
Преди по радио Меджик или Радио 1 въртяха една рок песен, в която се пееше нещо за света или за природата, или за природно явление, не мога да се сетя нищо друго. Само се сещам, че беше на група и обложката на албума, от който е песента беше синя на цвят и имаше или океан, или птица отпред като основен детайл, защото шазам ми я намери, но ми се изтри историята след време и така не запомних на коя група е. Най-вероятно е от 80-те години, английски език. Беше такава позитивна рок песен, умерено темпо и се пееше за природа/свят/явления. Ще чакам предложения. Grinning

Последна редакция: чт, 03 авг 2023, 00:08 от lowkeyyy

# 13
  • Мнения: X
Това не е повишена трудност, а невъзможна такава. Ако не беше казала "английски език", щях да си помисля, че говориш за Svartsot, защото те имат албум с птица на обложката. Само че те са датчани, пеят на датски и не са рок, а фолк-вайкинг метъл. И пеят за всичко - от скандинавската митология, през Один и бира, та до природа.
Ако можеш да си спомниш поне част от текста, можеш и сама да си я намериш. Пишеш частта от текста и след това думата "lyrics".

# 14
  • Мнения: 80
Търся една турска песен. Песента я има в различни варианти и в изпълнение на различни певци. В случая я пее млад мъж, който в клипа е върху покрива на  сграда в Истанбул, на нощен фон и се виждат светлините на града , а камерата се върти около него и в различни позиции. Така сравнително бавна и мелодична, може би любовна песен.
 Дали някой се сеща по това описание от клипа коя е песента и изпълнителя.

# 15
  • Мнения: 2 350
Търся един инструментал, който много често пускат по радио 1 и все не мога да засека кой е.
Нищо повече не мога да кажа.Grinning
Някой сеща ли се?

# 16
  • Мнения: 1 004
Търся един инструментал, който много често пускат по радио 1 и все не мога да засека кой е.
Нищо повече не мога да кажа.Grinning
Някой сеща ли се?
Да не би да е този диско гига хит? Grinning

# 17
  • Мнения: 2 350
Благодаря, не.
Звучи като Жан Мишел Жар, но не е толкова отнесено и не е Мориконе, но звучи едно такова сериозно, класика, ама не точно.
Въпрос с повишена трудност.Grinning

# 18
  • Мнения: 5 386
Търся и ще се взривя направо...песен в латино стил тип summer hit нито бърза, нито бавна, , изпълнителят е млад хубав мъж в кафява риза на цветчета и черни очила , преди два дни по MTV,   дадоха надпис в края и аз взех, че помислих ,че това е заглавието на песента, а то било на следващата (беше Марабелла, но това е било следващата песен)

Сега отвреме навреме следя , но то МТВ каналите са доста, а аз забравих да обърна внимание кой точно беше и така ...сега слушам едни и същи парчета и моето не идва/ не го пускат

# 19
  • Мнения: 6
Здравейте, търся една песен на румънски или сръбски https://vm.tiktok.com/ZGJcd8HRj/  от този клип е. Ще съм ви много благодарна ❤

Последна редакция: нд, 01 окт 2023, 22:48 от sikrus

# 20
  • Мнения: 5 591
Търся една турска песен. Песента я има в различни варианти и в изпълнение на различни певци. В случая я пее млад мъж, който в клипа е върху покрива на  сграда в Истанбул, на нощен фон и се виждат светлините на града , а камерата се върти около него и в различни позиции. Така сравнително бавна и мелодична, може би любовна песен.
 Дали някой се сеща по това описание от клипа коя е песента и изпълнителя.

Tan Taşçı Nasıl Seveceğim

# 21
  • Мнения: 134
Здравейте:) Дали в темата има някой, който е бил дете през 80те и е  чувал една песничка, която започваше или "Качил се дядо поп на моторетка...." или "Лети дядо по на моторетка.... " не мога да открия целия текст в нета, а може някой да я помни?

# 22
  • Мнения: 189
Здравейте,
Някой има ли представа коя е песента, която звучи в началото на филма "Лято в бяло" от 1988 година? Според мен, пее Кристина Димитрова, но може и да греша.

https://www.dailymotion.com/video/x5kl6r7

# 23
  • Мнения: 6
https://youtu.be/o4z63SwEJzo?si=y_ZN2b4LAdctZVZv
Някой знаели как се казва оригинала?
Много се мъчих немога да я намеря.
Много ще съм благодарен ако някой успее да ми помогне.
Намерих я 😅
https://youtu.be/nfs8NYg7yQM?si=_kj_RbxA33riKjh8

Последна редакция: ср, 15 ное 2023, 10:29 от Jokeraaa

# 24
  • Мнения: X
По спомен на моя учителка, тази песен са учили в 6-ти клас преди доста години, но не я намира. Помни текста наизуст... Дали можете да помогнете?


    Кавалерски години
Хей, привет кавалерски години,
на мъже и на рицари дни!
Като нож през кръвта ни премина,
мисълта какви да сме нии!
Кавалери, да щом сме с момичета,
първокласни мъже щом сме на бой,
да обичаме, да сме обичани,
да си вярваме като на свои.
Да държим и ръце, и букети,
просто да се държим най-добре.
Ако трябва да светим, да светим,
ако трябва, но кой ще ни спре?
Нека все да сме с рани от удар
и с родени за обич очи,
но кръвта на сърцата е луда,
силно бие и силно ехти.
 Хей привет кавалерски години,
на мъже и на рицари дни!
Като нож през кръвта ни премина
мисълта, но какви да сме нии!

# 25
  • Мнения: 4 582
Здравейте! Издирвам песен, за която съм 99% сигурна кой я изпълнява, но не мога да я намеря.

Почти съм сигурна, че е Aqua, обаче прерових албумите им, изпълнения и какво ли не, не успявам да намеря песента. Балада е, гласът на изпълнителя ми звучи точно като този на Лене Нистрьом - или е тя, или много прилича на нейния. Съжалявам, че изслушах какво ли не и в момента главата ми е каша от текстове и просто не мога да си спомня думите на песента - пее се на английски.

Вчера сутринта - около 8.30 - 8.40 е било, песента звучеше в аптека Ремедиум в Младост 2. Ако случайно знаете поне какво радио/плей лист пускат там, ще съм много благодарна. Даже си мислех да мина пак през аптеката и да ги питам какво си пускат.

Моля, ако знаете за някоя по-неизвестна песен на Лене Нистрьом или с глас, приличащ на нейния, споделете, аз ще продължавам да си я търся.

# 26
  • Мнения: 189
Ако е сутринта, най-вероятно е Aqua - Good Morning Sunshine.
Има ли радиостанции които си пазят плейлистите?

# 27
  • Мнения: 4 582
Намерих я!

Изслушах всичко на Aqua, но не е тяхна - One&One на Робърт Майлс и Мария Найлер. Намериа ми я в една ФБ група: https://www.youtube.com/watch?v=GtyiRvB5vCo

unabella, инструментала от Радио 1 да не е това: https://www.youtube.com/watch?v=DvyCbevQbtI

Също Робърт Майлс, средата на 90-те години е.

# 28
  • Мнения: 189
О, знам я. Слушала съм я още в края на 90те. Робърт Майлс по принцип е инструменталист, но в тази песен присъства вокалистка.

Някой помни ли една песен, 1990-91 г. пееше се за ваканция? Със сигурност е след 1990 г. Мисля че се пееше "Ваканция, ваканция, ваканция, със сто домашни игри". Нещо не мога да я намеря

# 29
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 771
https://youtu.be/E0_FGrFDLVM?feature=shared
На 10-та минута.

# 30
  • Мнения: 189
Търся един инструментал, който много често пускат по радио 1 и все не мога да засека кой е.
Нищо повече не мога да кажа.Grinning
Някой сеща ли се?

Днес пак го пуснаха по Радио 1. Инструменталът е на Пол Мориа. Наистина, велик композитор.

# 31
  • Мнения: X
Здравейте!
Другарче търси това, може ли помощ?

https://record.reverb.chat/s/eHq4tfhBpnsydeAPGq6O

# 32
  • Мнения: 4
Здравейте,

Наскоро на едно парти чух , няколко миксове , които не можах да разбера как се казват, та пиша тук ако някой има някакви идеи.

Самите миксове започваха със мелодия на известни английски песни, и изведнъж сменя на чалга песни. 😅

Извинявам се за лошото обяснение, но ако знаете подобни миксове, много ще се радвам да ги чуя.

Весели празници!

# 33
  • Мнения: 337
Здравейте,
Търся една песен на английски и се изпълнява от жена. Песента може би е от периода 2017-2020г.
До колкото си спомням на прима-виста клипът е сниман изцяло навън. Сюжетът горе-долу е девойката/певицата се прибира сутрин след купонска вечер, като сяда или ляга по пейките. Ако се сетя още някакъв детайл ще пиша допълнително.

# 34
  • Мнения: 5 386
Помощ: как се казва един сравнително млад бг изпълнител с монголоиди черти, черна коса и специф..лице, участник в един от сезоните на Като две капки вода. Не е Стефан Илчев, а негов аналог Simple Smile, пее хубаво, висок е.

# 35
  • Мнения: 668
Георги Симеонов JJ

# 36
  • Мнения: 2
Здравейте! Търся инструментал на песента на Кичка Бодурова " Обичам те, майко България. Моля за съдействие.

# 37
  • Мнения: 412
Здравейте! Търся инструментал на песента на Кичка Бодурова " Обичам те, майко България. Моля за съдействие.

Ако я има в youtube може да я конвертираш и изтеглиш с безплатен конвертор. Ще трябва да изтърпиш няколко реклами, обаче.

# 38
  • Мнения: 2
По- рано я имаще като караоке,  но явно е свалена. Търсих навсякъде,  имам и програма за извличане на инструментали, ноооо качеството не е добро.

# 39
# 40
  • Мнения: 2
Здравейте,
Нямам никаква идея дали изобщо има някакъв шанс някой да я знае, но трябва да пробвам.
Като бях малка баба ми ми пееше една песен на която й помня началото, но нито тя нито аз можем да се сетим как продължава. Не мисля че си я е измислила, но никъде не я намирам като текст, нито пък някой я е чувал. Пиша текста ако някой случайно се сети, я знае или я намери ще съм безкрайно благодарна!!! ( търся я от поне 5-6 години)

В тая късна вечер с баба сме сами.
Приказки чудесни тя ми пак реди.

Слушай чедо мило, слушай и помни
Тук преди години били страшни дни.
Слушай чедо мило, слушай и помни
Тук преди години били страшни дни.

Гонели народа хващали го в плен
Ала той се борел и вървял напред.

Слушай чедо мило, слушай и помни
Тук преди години били страшни дни.


Това е което се сещам стискам палци някой да я знае.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 16 184
Търся песента от Цар лъв, на подскачащия глиган и другото животно Пумба и Тимон.
Търсих я в ютуб но не я отктивам.

# 42
  • Мнения: 4
Здравейте, търся една песен и направо ще откача, защото не се сещам нито за нейното име, нито за името на певицата. Мислех си, че я имам запазена в youtube, но не. Жена я изпълнява и се пее на английски, мисля, че е или от 2022г или 2021г. Изпълнителката не е от много известните и популярни, но са я пускали и по нашите музикални канали. Песента е с нормално темпо, нито много бърза, нито бавна, а текста и той ми излезе от главата, помня, че беше нещо секси. От типа на all night long...знам, че описанието ми е нелепо, но ако някой се сети нещо Sob

# 43
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 771
Ти поне търсиш нова песен. Аз какво да кажа, като вече 7-ма година търся една гръцка песен от 1995 година?

# 44
  • Мнения: 4 582
Здравейте,
Нямам никаква идея дали изобщо има някакъв шанс някой да я знае, но трябва да пробвам.
Като бях малка баба ми ми пееше една песен на която й помня началото, но нито тя нито аз можем да се сетим как продължава. Не мисля че си я е измислила, но никъде не я намирам като текст, нито пък някой я е чувал. Пиша текста ако някой случайно се сети, я знае или я намери ще съм безкрайно благодарна!!! ( търся я от поне 5-6 години)

В тая късна вечер с баба сме сами.
Приказки чудесни тя ми пак реди.

Слушай чедо мило, слушай и помни
Тук преди години били страшни дни.
Слушай чедо мило, слушай и помни
Тук преди години били страшни дни.

Гонели народа хващали го в плен
Ала той се борел и вървял напред.

Слушай чедо мило, слушай и помни
Тук преди години били страшни дни.


Това е което се сещам стискам палци някой да я знае.

Мисля, че е същата - текстът е от социалистическа читанка или учебник по музика. Измислена е тогава, да имитира "народна" песен и има продължение с някакво обяснение как се борили срещу фашисти (не съм сигурна дали буквално така са наричани) и се преборили. Като цяло - някаква пропагандна е била, вероятността да я намерите е да поровите из някоя стара читанка, песнопойка или учебник по музика.

13 части преглед на гръцки хитове от 90-те години: https://www.youtube.com/watch?v=1sbntMCUrsc

Все някъде ще я има.

# 45
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Здравейте, търся една песен и направо ще откача, защото не се сещам нито за нейното име, нито за името на певицата. Мислех си, че я имам запазена в youtube, но не. Жена я изпълнява и се пее на английски, мисля, че е или от 2022г или 2021г. Изпълнителката не е от много известните и популярни, но са я пускали и по нашите музикални канали. Песента е с нормално темпо, нито много бърза, нито бавна, а текста и той ми излезе от главата, помня, че беше нещо секси. От типа на all night long...знам, че описанието ми е нелепо, но ако някой се сети нещо Sob
Сещам се за https://youtu.be/32wDFCM7iSI?si=9X7IRsBlZt9kZirS
Дърта е, но последните 2-3 години често я пускат.

# 46
  • София
  • Мнения: 12
Навремето имаше по Канал 1 от 2000-2001 като блок за програма за деня, в който изписваха какво следва. Издирвам музиката, която вървеше на фон (инструментал).

Намерих от 1998ма година, но там е без музикалното оформление: https://www.youtube.com/watch?v=hrwQL_fF1IE

# 47
  • Мнения: 1
Здравейте, търся една песен от няколко дни я слушам по радио Njoy. Не е българска, струва ми се че е сърбска или македонска, но в припева се пее: “не те разбират, звъниш на дуолинго”.. Задари споменаването на Duolingo мислех ,че е откриваема ама не я намирам. Ако някой има идея или знае как се казва песента ще бъда много благодарна Simple Smile

# 48
  • Мнения: 337
Търся една българска етно група. Имаха 1-2 хита може би в периода на 2000-2003 г. Тогава едната песен супер много ми харесваше. Пускаха я по ММ в рубриката "Етно". Обаче нямам никакъв спомен за нещо повече.

# 49
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Виж "Исихия", "Лот Лориен" - за тези се сещам от началото на века.

# 50
  • Мнения: 189
Търся една българска етно група. Имаха 1-2 хита може би в периода на 2000-2003 г. Тогава едната песен супер много ми харесваше. Пускаха я по ММ в рубриката "Етно". Обаче нямам никакъв спомен за нещо повече.

Аспеа?

https://youtu.be/9Nld9cAdbDY?si=hIJ2Q575EFR6udTD

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Оратница?

# 52
  • Мнения: 337
Прослушах Аспеа и Оратица и за съжаление не са те.

# 53
  • Мнения: 189
Прослушах Аспеа и Оратица и за съжаление не са те.

Как по-точно би дефинирала стила им? Етно поп, етно рок или етно с електронна музика?

# 54
  • Мнения: 337
Прослушах Аспеа и Оратица и за съжаление не са те.

Как по-точно би дефинирала стила им? Етно поп, етно рок или етно с електронна музика?

Етно с електронна музика. Обаче всичко ми е бяло петно / нищо друго не си спомням.

# 55
  • Мнения: 189

Етно с електронна музика. Обаче всичко ми е бяло петно / нищо друго не си спомням.

Бисквитките проверявала ли си? Но там е по-скоро обратното - електро с етно. Имаха такива песни като Ghaidi - Welcome to Bulgaria и Horo Dance. По онова време имаше 2 електронни БГ банди - Бисквитките и Тибетски сърца.

# 56
  • Мнения: 337
Имам проблясък, мисля че беше нещо Селия или Seliyah. Сега търсих в музикалните канали и нищо не откривам

# 57
  • Мнения: 189
С подобно име успях да намеря Seliah. На няколко места се споменава тази група в контекста на електронна и етно музика, но няма никаква подробна информация

Цитат
Иво Христов е роден през 1961 г. в София.
и е работил с именити български и чужди музиканти, между които: Теодосий Спасов, Милчо Левиев, Иво Папазов, Арабел Караян, Анатолий Вапиров, Антоний Дончев, Стоян Янкулов и Елица Тодорова/ на които е продуцент и издател на албума „Дръмбой” /, Лили Иванова, Константин Цеков от ФСБ, Камелия Тодорова, Ангел Заберски, Силвия Кацарова, Теди Кацарова, Ирина Флорин, Графа, Георги Христов, Кирил Маричков, Стефан Вълдобрев, групите SUPERMAX, SELIAH, STRANGERS, STONEHENGE, НОВА ГЕНЕРАЦИЯ, ТИБЕТСКИ СЪРЦА / на които е продуцент и издател / СИГНАЛ,  УИКЕДА, БУЛГАРО, ВИОЛЕТОВ ГЕНЕРАЛ, АНИМАЦИОНЕРИТЕ, БУЛГАРА, АКАГА, JP3, и много други.

https://lovechtoday.eu/ot-12-ti-juli-do-12-ti-avgust-galerija-serjak/

Другото подобно название е Исихия, но май не е това което търсиш.
В интерес на истината, по онова време имаше доста формации които използваха фолклорни мотиви в песните си. На Бисквитките направо цялото им творчество е с елементи на народна музика. Стефан Вълдобрев в "Две луни" също използва народна песен. Групата Yaku с вокалиста на Supermax също използва етно мотиви.

# 58
  • Мнения: 173
Търся една българска етно група. Имаха 1-2 хита може би в периода на 2000-2003 г. Тогава едната песен супер много ми харесваше. Пускаха я по ММ в рубриката "Етно". Обаче нямам никакъв спомен за нещо повече.

http://radioethno.com/

https://www.roussinoff.com/about/

# 59
  • София
  • Мнения: 2 934
Малко по различен ми е въпроса, не търся конкретна песен, а по скоро красива рок балада, да не е твърде комерсиална за невъзможна любов. Нещо от сорта на тя е с друг, той с друга, но между тях има химия, привличане. Искам да намеря специална песен поздрав за специален човек.
Надявам се да успеете да ми помогнете Flowers Hibiscus

# 60
  • Мнения: 270
Сещам се за такава, ама не е рок - You're beautiful, на James Blunt. Той я вижда и се влюбва моментално, но тя е с друг мъж. Завършва с:.. 'но никога няма да бъда с теб'.
Добавям 'Wherever you will go' на The Calling. Тази мисля, че е рок. Не е много бавна, но е любовна. За разделяне на пътищата между двамата. И с надеждата, че може би някой ден той ще намери начин да я види от някъде или нещо такова.

Последна редакция: ср, 28 фев 2024, 23:28 от DoReMii

# 61
  • Мнения: 4 582
Пусни класика - Always на Bon Jovi.

Или прослушай саундтрака на "Рок завинаги", все ще има нещо там.

# 62
  • Мнения: 189
В момента радиата често въртят един денс хит където се пее "ла ла ла ла" или нещо от сорта. Попитах една колежка, тя каза че песента била на една корейска диджейка или нещо подобно, но не се сеща как точно се казва. Парчето е ново, най-много на 1 година.

# 63
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
В момента радиата често въртят един денс хит където се пее "ла ла ла ла" или нещо от сорта. Попитах една колежка, тя каза че песента била на една корейска диджейка или нещо подобно, но не се сеща как точно се казва. Парчето е ново, най-много на 1 година.
Peggy Gou - Nanana?

# 64
  • Мнения: 189

Даааа! Много ти благодаря!

# 65
  • Мнения: 173
От предната тема. Г-жа Рамацоти,

Johnny Cash - God's Gonna Cut You Down (Official Music Video)

https://m.youtube.com/watch?v=eJlN9jdQFSc

# 66
  • Виена
  • Мнения: 904
Чух днес към 7 часа по Бг радио една песен, мисля Тони Димитрова пееше, но не намирам изобщо песента в интернет. Песента е бавна, текста съдържаше "шепот в тишина" ( но в интернет по тези думи нищо не излиза) , разказваше се за спомени, помниш ли аромата ми, там, където някой те е стоплил, там, където някой те е чакал... Може би някоя от вас познава песента

# 67
  • Мнения: 189
Ако е в 7 вечерта, давали са 2 песни на Тони Димитрова
https://onlineradiobox.com/bg/bgr/playlist/
19:05   ТОНИ ДИМИТРОВА - ВЕДНЪЖ СЕ ЖИВЕЕ
18:58   ТОНИ ДИМИТРОВА - ПОМНИШ ЛИ

За втората песен наистина няма информация. Може би става дума за "Старият капитан". Като "Помниш ли" излиза една песен на "Тоника".

# 68
  • Виена
  • Мнения: 904
Горещо благодаря за отговора!

# 69
  • Мнения: 189
И коя е песента?

# 70
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
От дописка за предстоящ концерт на Тони Димитрова на 10.01.2024 :
"...Тя допълни, че тогава ще изпее новата си песен „Помниш ли“ с автори Иван Гогов и Яна Вълчева."
Не намирам песента, но в нета циркулира стихотворението на Яна Вълчева "Помниш ли ме? Зная, че ме помниш. ..."
"Помниш ли" на "Тоника" е с друг текст.

# 71
  • Мнения: 189
Благодаря ти! Значи песента е съвсем нова и е отскоро в ротацията на БГ Радио. Може пък Тони да издаде нов албум скоро или да заснеме клип към тази песен.

# 72
# 73
  • Мнения: 2
Търся заглавието на тази песничка,но не успявам да я намеря. Ако някой я знае моля да сподели,благодаря!   ⬇️

"В нашата градинка цъфнало в снега, мъничко и бяло цветенце сега, аз попитах батко как се казва то, бялото кокиче ми отвърна той...."

Последна редакция: пт, 26 апр 2024, 09:44 от Мирослава Маламова 727703

# 74
  • Мнения: 65
Търся песента, на която за първи път с моя мъж танцувахме заедно. Слушахме някакво бг радио (дали the voice, дали Фреш, нямам идея) сутрин рано с кафето и я пуснаха, но не запомних много от текста, за да си я намерим. Със сигурност пееха и мъж и жена, споменава се нещо от рода на “първия ни танц..” нещо за лято като че ли..  Стила наподобяваше ice cream.. Много готина песничка и текст, кара те да се усмихнеш.. Дано на някой му дойде на ум за коя песен става въпрос, ще съм много благодарна.
Пс. става въпрос за преди около 2 години, лятото на 2022г. Повече така и не я чухме. Благодаря предварително ❤

# 75
  • Мнения: 1 155
Търся песен, тези дни я слушах по радиото. Песента е Българска съвременна, от тези хем съвременни, хем с народни елементи пеене. Записах си набързо следния текс, по който обаче сега не я намирам:
"Взимай ме... темните ти очи да не предам ... завинаги"
Нещо такова, това са отделни фрази само.

Общи условия

Активация на акаунт