Трудно разбирателство

  • 8 417
  • 332
  •   1
Отговори
# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 300
През първите 2 години и аз бях нервна...
Не сме имали караници и скандали,но положихме доста усилия и се лишихме от някои удоволствия.
През този период избягвахме излизане по заведения с бебето,както и пътуване на дълги разстояния.
Излизах сама с приятелки-веднъж месечно,той гледаше бебето или обратно.
Пътувахме най-много на 50км.
Съобразявахме се с режима на детето .
На кафе в парка-избираме заведение с градина,сядаме отвън с количката,бебето спи.Като се събуди-тръгваме...и така.
Мъжът ми също участваше в грижите за детето.Бабите нямаха възможност.
Не сме умрели,бързо минава...сега детето е на 13г.

Опитай се да поговориш пак с жена си,заведи я на невролог,ако трябва.
Може да е в депресия..

# 16
  • Мнения: 3 841
Ми тези извадки не говорят добре за нея, да, но все си мисля, че не е перманентно така сигурно- авторът да каже!
Относно изпускането на нервите и най-спокойната ми приятелка си е изпускала нервите пред детето, аз също съм повишавала тон на детето си, което не ме прави лоша майка.За него бих преобърнала света.
Не знам до каква степен майката прилага психически тормоз над детето. Нека авторът поясни.
Бгбаща, ти искаш ли да спасиш отношенията си с нея по принцип?

# 17
  • Мнения: 3 150
Има нещо, което не казваш или удобно пропускаш да кажеш. Но на мен ми свети червена лампа поради факта, че ти си най-най-най във всичко, перфектен, супер мъж, толкова си добър, че чак сам се дразниш на себе си, а тя видиш ли е все нервна и някаква скандалджийка, безобразна жена.
Според мен си егоцентрик/егоист и й натякваш. Натякваш й колко си перфектен, а тя не е. Предлагаш и да вземеш детето за през нощта и "на теб като ти пречи детето, ето аз ще го взема не ми пречи, защото съм супер баща, а ти кофти майка". Палиш и клечката, а след това се скатаваш - излизаш без нея или се махаш за ден-два.
Сядате да говорите, но не казваш тя какво е казала. По всяка вероятност, защото само ти и дуднеш и не искаш да чуеш нейните доводи. Не искаш да чуеш, че не си толкова супер колкото си мислиш.

# 18
  • Мнения: 62
Ми тези извадки не говорят добре за нея, да, но все си мисля, че не е перманентно така сигурно- авторът да каже!
Относно изпускането на нервите и най-спокойната ми приятелка си е изпускала нервите пред детето, аз също съм повишавала тон на детето си, което не ме прави лоша майка.За него бих преобърнала света.
Не знам до каква степен майката прилага психически тормоз над детето. Нека авторът поясни.
Бгбаща, ти искаш ли да спасиш отношенията си с нея по принцип?

О, за нервността към детето и моментните кризи, вече ги няма. Аз и показах донякъде как дя го храни, а и не само, та говорихме да има търпение и подобрение има. Иначе за тези изблици макар и неправилни ги разбирам. Страх, немощ, безпомощност,  тревога и през какви ли не неща преминава една нова майка. А и пак казвам, вече е по-добре. Но все си мисля, че като порасне детето и в дадени моменти ще има някой друг шамар.

А дали искам да бъда с нея,  не знам. Изтощен съм психически от нея, не ми е хубаво дори след работа да се прибирам.  Дори ми предстои смяна на работата. Говорих с нея за това, че новата работа ще е нещо ново за мен, ще съм под стрес и напрежение и най-малкото което ми трябва като се прибера ще са скандали. А работата пак заради нея ще сменя, защото понякога съм командировк и липсвам за нощ или две. Понякога обаче съм по цяла седмица на командировка на морето и ги вземам с мен, тя се кефи, но вече не искам да го правя, защото -нервите ми идват в повече.

# 19
  • Мнения: 29 672
Тя има ли къде да отиде за няколко дни? ...родители, брат/сестра? Да остане там, да се успокои и после да говорите на трезви глави. Когато си нервен и афектиран, не се вземат добри решения, особено що касаят и дете.
Може да е в депресия или нещо подобно. Ходи ли на работа или е в майчинство?

# 20
  • Мнения: 18 693
Срещнал ли си вече нова, по-добра и разбрана жена Simple Smile Такава, която освен твоята компания, нищо друго не иска? Че натам вървят нещата.

Бившият ми ме беше описал както ти описваш жена ти, когато се срещаше с друга. Преди това бях най-добрата жена и майка на света Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 591
Казано накратко, не ви виждам заедно докрая. Характерите ви са несъвместими. Дори да се полагат усилия.

# 22
  • Мнения: 62
Има къде да отиде,  но не иска.  Има и къде да отида аз примерно с детето, за да може да си почине.

Няма друга жена в живота ми освен нея.

Не смятам, че съм егоист, иначе бих ли се молил да отиде да си почине и освежи.  Буквално и се моля за всичко,  що се отнася за себе си да направи. И именно,  защото аз на работа бягам от тази среда, искам да и осигуря същото, за да се почуства нормално.

# 23
  • Мнения: 31 966
Ми кой ти е виновен, че си избрал такава жена.
Жена и кола се избират внимателно.
Темперамент, характер, невъзпитание.
Впрочем и ти е трябвало да и кажеш на тия приказки, ако е знаела какъв си - и аз ако знаех колко си проста, невъзпитана, нямаше въобще да се занимавам с теб.
Всъщност няма как да не е имало знаци и то големи за истерията и. Просто не си виждал.
Егати, против насилието съм, ама аз на тая бих и шибнала един шамар за наместване на чакрите.
И като чета, не е и добър родител. Ще отгледа истерично дете, а ти си мека мара и ще го позволиш.
След цитатите от Миленака, тази вещица и трябва един як бой и яко крещене, да стопли, че това не е приятно.
Ми разделяй се с нея. С детето няма какво да се разделяш, ама такъв живот в неразбирателство, крясъци и истерия не е хубав. Седнете и се разберете, щом те дразни буквално, че и дишаш въздуха, да я освободиш от присъствието си.

# 24
  • Мнения: 12 415
Вероятно ако тя може да разкаже нейната история, ще се намерят неща, които нея тормозят, проблемът е, че вие сте загубили доверие и близост един към друг и аз не очаквам да бъде искрена с теб и да сподели как се чувства, какво иска и има ли смисъл да се опитвате да съхраните семейството си. Бих препоръчала да се опитате да посетите специалист и да видите дали с негова помощ могат да се оправят нещата. Може и да не могат и тогава за всички ви ще е по-добре да се разделите. Но семейството не е война, битка за надмощие, нерви и натякване. Ако се превърне в такова, е по -добре да се прекрати, независимо има ли дете или не.

# 25
  • Мнения: 3 841
БГбаща, можеш ли да кажеш, че я обичаш?

# 26
  • Мнения: 3 844
Идете на семеен консултант или психолог. Имам близък приятел със същата история. Прибираше се вкъщи само заради децата. Жената не работи и все е недоволна и кисела.
Накрая отидоха на семеен консултант, който ги накара да погледнат по друг начин на нещата и на отношенията си.
Има промяна при тях, въпреки че според мен е временна.

Когато ти кажеш, че не харесваш поведение на жена си тя го приема на нож.
Когато външен с подходящите думи, каже че не е нормално е друго и възприемането е друго.

Говори с жена да опитате нещо такова или просто си изяснете как виждате бъдещето и ако заедно ви напряга, се разделете. Не е драма.

# 27
  • Мнения: 18 693
Приветствам тези съвети. За мен всяко семейство, което  може да бъде спасено и щастливо после, си струва усилията. Но не и вечни мъки, за да сме "женени" пред народа.

# 28
  • Мнения: 18 331
Осем години си я опознавал и накрая - ай, каква изненада, каква била тя. Нямаш основание да се оплакваш.
Упреци - към себе си.

# 29
  • Мнения: 6 690
Аз малко различна гледна точка да вкарам.
Възможно ли е, авторе, жена ти да те има за мухльо? Ти какво правиш в тези ситуации, в които "трябва да се моля за всяко нещо"? Аз съм жена и никога не съм и не бих се молила на някой да ме обича. Ти даваш всичко, ти все я разбираш, ти търпиш публични скандали.. wtf знаеш ли какво ще ми се случи ако вдигна на мъжа ми скандал навън.. и аз не знам, ама няма да е хубаво. Тази жена не те уважава. И не те уважава, защото ти не уважаваш себе си. Ставаш, изръмжаваш и се заявяваш като човек с достойнство. Тя ако иска, ще остане, но при условие, че спре да вика и да вдига скандали. Говорете си спокойно кой какво защо иска от другия. Ако стигнете до компромис, оставате, ако не, разделяте се. Но тази ситуация в момента не може да продължава. Именно заради детето.

Общи условия

Активация на акаунт