Февруарски мами 2024

  • 22 723
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 82
Чувствам се огромна и напълняла- подута. Макар кг да са си същите. Имам чувство на гадене ( следобяд и вечер). Някои храни ме отвращават. Но най-вече раздразнителност и промени в настроението. Може и да е съвпадение. Започва и умората да се обажда. Но пак казвам, всичко може и да е внушение😀

Момичета, да ви попитам вие имате ли някакви ранни симптоми?
Аз от няколко дни се чувствам като бидон и имам чувството, че от мен излиза повече вода, отколкото пия.

# 31
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен, за пръв път пиша в този форум. Направих кръвен тест вчера, а резултата е този HCG total - 38.38., при норма /5.8- 71/ за 3 седмица бременост. Другата седмица ще отида на лекар. Вече започнали ли сте да пиете някакви витамини?
За мен това е първа брвменост. Притеанена съм какво ще каже лекаря, тъй като пих статини поради висок холестерол, дано всичко е наред.

Последна редакция: сб, 03 юни 2023, 20:16 от S.Sl

# 32
  • Мнения: 4 512
Фолиева киселина е задължително да се приема. Другата седмица е рано за преглед. Според мен се ходи на 10 дни закъснение. Преди това може нищо да не се види и само да се притесниш.

# 33
  • Мнения: 356
Да, най-рано на 10 дни закъснение от цикъла се ходи на доктор. А тази фолиева киселина за какво я препоръчват? С първата бременност не съм пила такава и проблем не е имало. По принцип не съм фен на приема на витамини и минерали когато няма нужда от тях, защото не се знае какво се случва с тези, които организма не обработва.

# 34
  • Мнения: 47
Да, най-рано на 10 дни закъснение от цикъла се ходи на доктор. А тази фолиева киселина за какво я препоръчват? С първата бременност не съм пила такава и проблем не е имало. По принцип не съм фен на приема на витамини и минерали когато няма нужда от тях, защото не се знае какво се случва с тези, които организма не обработва.

Приемът на фолиева киселина намалява значително риска от увреждане на плода. Оказва влияние върху формирането на невралната тръба. Някои даже я пият още преди да забременеят.

# 35
  • Мнения: 356
Зачетох се за тази фолиева киселина и освен ползите, при превишаване на дозата има и негативни последици от нея. А каква доза е необходимо да се приема според мен може да се разбере само след изследвсния, които трябва да се пускат редовно най-вероятно. Лично аз ще я пропусна и този път, защото вредите от превишаването и не ми звучат хич безобидни.

# 36
  • Мнения: 47
Аз също имах подобни притеснения, понеже преди да забременея приемах добавки за стимулиране на овулация с голямо съдържание на фолиева киселина. Затова съм се консултирала с няколко лекаря по този повод - всички казаха, че няма опасност от натрупване в организма. Даже съм я изследвала няколко пъти. Препоръчителната доза е 400 мгр.

А каква доза е необходимо да се приема според мен може да се разбере само след изследвсния, които трябва да се пускат редовно най-вероятно.

# 37
  • Мнения: 353
При нас в Англия задължително препоръчват дори да се започне фолиева преди забременяване, за да може да се натрупа. А ако не е вземана предварително,да се започне веднага щом разберем,че сме бременни. (Както беше при мен сега). До колкото знам в България е същото. Препоръчителната доза е 400 микрограма. За жени с тромбофилия, при която има проблем с усвояването ѝ се препоръчва да е в метилирана(изчистена) форма. Пък и като цяло даже май е по-добре да е такава. Тук съветват и вит.Д да приемаме ,но това предполагам е особеност на държавата,че нямаме много слънце.

# 38
  • София
  • Мнения: 853
Вчера бях на първи преглед. Видяхме малко сакче, към края на месеца отново съм на лекар и чакаме жлъчно мехурче и пулс. За витамините и минералите, лекарката се интересуваше само от фолиевата киселина. За останалите добавки, каза че при правилно хранене можем и естествено да набавяме, все пак не всеки усвоява всичко. Единствено ми предписа Биолектра, заради крампите. Аз съм с Хашимото има ли и други тук?

# 39
  • Мнения: 4 512
Фолиевата киселина намалява риска от Спина Бифида и други дефекти на невралната тръба. С препоръчителна дневна доза няма как да се предозира. Препоръката е приема да се започне месец преди да стартирате опити.
За останалите добавки според мен е добре да се изследва нивото преди да се започне прием. Аз имам доказан с изследвания дефицит на желязо и феритин, нисък витамин Д и висок холестерол и приемам добавки за тях. Като изследванията са ми назначени от хематолог и ендокринолог и те са ми изписали добавките.

# 40
  • Мнения: 79
Здравейте! Записвам се и аз тук с две чертички - калкулаторите изчисляват термин 11.02.2024г.
След поне седмица мисля да отида на лекар, за да не е твърде рано.
За мен е втора бременност, имам една девойка на почти 4г. Сега не смея да се зарадвам твърде, т.к. след раждането имам и една конизация, силно скъсена шийка и най-вероятно ме очаква тежка бременност, но все пак се надявам всичко да е наред и да успея Heartpulse Hands Pray

# 41
  • София
  • Мнения: 853
Здравейте момичета. Днес случайно намерих сайт, който за себе си отчитам, за полезен. Може и на вас да е полезен.
https://ohnamama.bg/

# 42
  • Мнения: 356
Казахте ли вече на шефовете си? Кога мислите да го направите?

# 43
  • София
  • Мнения: 853
Казахте ли вече на шефовете си? Кога мислите да го направите?
Мисля, че е рано. Може да е суеверно, но ще изчакам до 3м.

# 44
  • Мнения: 47
Казахте ли вече на шефовете си? Кога мислите да го направите?

Ще изчакам да вляза в 4-я месец, понеже се притеснявам. Не съм била на преглед все още и не сме казали на никого. Едва се сдържам да не кажа на най-добрите ми приятелки, ръцете ме сърбят да им покажа теста, но удържам за момента. Grinning
Вие казали ли сте на някого все още?

Общи условия

Активация на акаунт