Февруарски мами 2024

  • 21 824
  • 743
  •   1
Отговори

Анкета

Как забременяхте?

Опции:

# 45
  • Мнения: 118
Казахте ли вече на шефовете си? Кога мислите да го направите?

Да, тя знаеше и, че преминавам през инвитро. Отделно и с годините станахме близки. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 2
Здравейте отново от мен. Вчера бях на преглед, но все още нищо не се видя, което мен малко ме притесни. По-голямото ми притеснение обаче е от днес сутринта - получих кафеникаво зацапване, след избърсване със салфетка. Няма силно течение. Според вас нормално ли е? Случвало ли се е на някоя от вас? Нямам никакви болки или доскомдорт. Часът ми за гениколог е чак в понеделник.

# 47
  • Мнения: 118
Вероятно става дума за имплантационно кървене. Аз имах подобно жълтеникаво и докторът ми предписа много почивка и никакво вдигане на тежко. Това се случи миналия четвъртък, от тогава основно си лежа (работя от вкъщи).
От вчера не се е появявало. Аз съм след инвитро.


Здравейте отново от мен. Вчера бях на преглед, но все още нищо не се видя, което мен малко ме притесни. По-голямото ми притеснение обаче е от днес сутринта - получих кафеникаво зацапване, след избърсване със салфетка. Няма силно течение. Според вас нормално ли е? Случвало ли се е на някоя от вас? Нямам никакви болки или доскомдорт. Часът ми за гениколог е чак в понеделник.

# 48
  • Мнения: 353
Имплантационното кървене е преди положителния тест. А ние вече сме с десетина дни закъснение. Според мен е възможно да не се вижда все още нещо. Особено,ако овулацията е била по-късно. Другата седмица вече ще се вижда. Зацапване на мен не ми се е случвало,но съм чувала,че е често срещано без непременно да означава проблем. Но повечето мами ходят на лекар и им предписват нещо за зацапването. Повече почивка и ако продължава днес ,лекар според мен.(Но не съм в България,не знам там къде ходите в такива случаи ,в спешното ли?)

# 49
  • Мнения: 118
Моят доктор го нарече "имплантационно кървене" въпреки закъснението. Simple Smile
Иначе опцията е спешното или да се запише час за следващ ден, ако е възможно.
Сиси, в кой град си?


Имплантационното кървене е преди положителния тест. А ние вече сме с десетина дни закъснение. Според мен е възможно да не се вижда все още нещо. Особено,ако овулацията е била по-късно. Другата седмица вече ще се вижда. Зацапване на мен не ми се е случвало,но съм чувала,че е често срещано без непременно да означава проблем. Но повечето мами ходят на лекар и им предписват нещо за зацапването. Повече почивка и ако продължава днес ,лекар според мен.(Но не съм в България,не знам там къде ходите в такива случаи ,в спешното ли?)

# 50
  • София
  • Мнения: 853
Моят съвет е, ако имаш телефонния номер на лекаря, да му пишеш. Ако много те притеснява отиди в спешното.

# 51
  • Мнения: 22
Здравейте и от мен! Честито на всички! Аз след инвитро и трансфер на 18.05 видях двете чертички Simple Smile Термина ми е на 07.02.2024г. Бях на гинеколог, видя сакче, ще ходя пак след 10 дни.
Много се чудя къде да се запиша за проследяване на бременността. Гинеколожката, при която ходя сега на частно е на близо и работи в близката болница СофияМед по здравна каса. Харесах я, обясни ми всичко и беше внимателна. Но пък ако се запиша при нея, тя намекна, че ще е добре да родя в СофияМед, защото е добре бременната да роди при лекаря, който е проследил бременността, защото се познават и т.н. (мисля, че е така наистина). От друга страна четох добри отзиви за Аджъбадем Токуда и съм объркана.

# 52
  • София
  • Мнения: 853
Здравейте и от мен! Честито на всички! Аз след инвитро и трансфер на 18.05 видях двете чертички Simple Smile Термина ми е на 07.02.2024г. Бях на гинеколог, видя сакче, ще ходя пак след 10 дни.
Много се чудя къде да се запиша за проследяване на бременността. Гинеколожката, при която ходя сега на частно е на близо и работи в близката болница СофияМед по здравна каса. Харесах я, обясни ми всичко и беше внимателна. Но пък ако се запиша при нея, тя намекна, че ще е добре да родя в СофияМед, защото е добре бременната да роди при лекаря, който е проследил бременността, защото се познават и т.н. (мисля, че е така наистина). От друга страна четох добри отзиви за Аджъбадем Токуда и съм объркана.
Честито Simple Smile
До колкото съм чела във форума, а и по сайтовете, ако се следиш на едно място, а искаш да родиш другаде, към 8м отиваш на преглед в избраната болница и носиш документите. Провери как стоят нещата в Токуда.
ПП. Момичета чухте ли пулс или още е рано? В събота бях на преглед и се видя сакче, още нямаше жълтъчно мехурче. АГ каза, че ако се напрегне вижда, че се образува, но малко ме притесни. Страх ме е да не излезе “кухо” яйце. На преглед съм чак на 23-ти, което ми се вижда голямо чакане. След инвитро съм и ме е страх да се зарадвам, все още.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 10:30 от Iv4EnCeTO

# 53
  • Мнения: 82
Здравейте и от мен! Честито на всички! Аз след инвитро и трансфер на 18.05 видях двете чертички Simple Smile Термина ми е на 07.02.2024г. Бях на гинеколог, видя сакче, ще ходя пак след 10 дни.
Много се чудя къде да се запиша за проследяване на бременността. Гинеколожката, при която ходя сега на частно е на близо и работи в близката болница СофияМед по здравна каса. Харесах я, обясни ми всичко и беше внимателна. Но пък ако се запиша при нея, тя намекна, че ще е добре да родя в СофияМед, защото е добре бременната да роди при лекаря, който е проследил бременността, защото се познават и т.н. (мисля, че е така наистина). От друга страна четох добри отзиви за Аджъбадем Токуда и съм объркана.

Здравей! Честито и на теб!
Според мен, най-важното е доверието към лекаря, които си избрала. Условията в болницата не са маловажни, но аз бих поставила на първо място доктора. Не съм от София, не знам как стоят нещата там, но в крайна сметка не е задължително да те изражда лекаря, който е следил бременността. При мен е така, моята гинеколожка не изражда. Освен това, имаш възможност да смениш в последствие.
Бих те посъветвала да потърсиш информация за лекарите и болниците - условия, цени, екипи. Много е рано от сега да си сигурна в избора си за място и начин на раждане, има още доста фактори определящи решението накрая. Дори да избереш тази лекарка не е обвързващо от сега къде, кога и как да родиш.

# 54
  • Мнения: 22
Благодаря ви за отговорите, момичета! Да, има време ще помисля... Просто всичко ми е ново и си викам трябва да взема правилно решение, какво да правя и така... Simple Smile

# 55
  • Мнения: 118
Честито : ))) И моят трансфер беше на 18.05 ❤️
Относно Аджибадем, моето инвитро беше там и ако всичко е наред, мисля и следенето да е там. Но засега си ме следи репродуктивният  специалист, мисля, че до 10-12 гс ще ме проследява той.

Благодаря ви за отговорите, момичета! Да, има време ще помисля... Просто всичко ми е ново и си викам трябва да взема правилно решение, какво да правя и така... Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1
Здравейте, мили мами, и аз на първи юни разбрах добрите новини. От известно време правихме опити с приятеля ми и след това гинекологът ми постави инжекция за овулация, която се оказа че нямам. И мен все още ме е страх да се зарадвам, на 12.06 съм на преглед. Ще ви държа в течение ☺️

# 57
  • Мнения: 325
Здравейте мили момичета. Записвам се и аз в темата, пък дано да ми донесе късмет! В понеделник съвсем неочаквано се появиха заветните две чертички. Март месец ни сполетя спонтанен аборт в 6г.с., и не смея да се радвам за сега. Стискам палци на всички мами за безпроблемна бременност и здрави бебенца!

# 58
  • Мнения: 45
Здравейте,преди 4 дни и аз получих положителен тест ,първа бременост. Много съм щастлива,но и малко стресирана от неизвестното. Запазих си час за 19.06 за установяване на бремеността. Пия фолиева киселина . Има ли бъдещи мами от Бургас ?

# 59
  • Мнения: 37
Здравейте ,мами Hug
Днес мина моя първи преглед - видя се сакче и ембрионче .Думите на доктора бяха ,че всичко е много добре .
За сега нямам абсолютно никакакви симптоми .По калкулатор съм 5г.с+5дни .
Желая лека и безпроблемна бременност на всички Heart

Общи условия

Активация на акаунт