Проблем със спането следобед

  • 1 578
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 489
 Моя син е от децата, на които 12 4аса сън са му предостатъчни. Имаше период когато след обяд въобще не лягаше и така цял ден тормози мама, а накрая става кисел и заспива рано рано. В общи линии ние сме скарани със всякакви режими и сме на периоди.  Може би и при вас е така, този период ще мине. В един момент, когато запо4на да ляга в 10- 10.30 вечер, а става не по рано от 8.30, взе да си спи след обяд по 2 часа. В общи линии той си формира режима, при него насила нищо не става, напротив има обратен ефект. Сега зимния период децата прекарват и пове4е време в къщи, така, 4е няма как да се изморяват толкова. Аз ли4но се надявам като тръгнем на ясла напролед да влезем в някакви релси Praynig

# 16
  • Мнения: 1 485
И ние бяхме така по едно време.Винаги четем приказка и така заспива.

# 17
  • София
  • Мнения: 111
Когато видя зор със заспиването слагам Момчил в количката и правим кръгчета в квартала, но той все пак е по-мъничък. или "четем" книжки преди да заспи, слагам го да "приспива" патето, като винаги се правя на заспала до него. дано отмине скоро  Peace

# 18
  • Мнения: X
От месец насам моята не спи следобед, когато си е вкъщи, само в яслата, но там се уморява повече. За сметка на това в 20:30ч. спи, като ангелче  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 281
Но съм забелязала, че спалния чувал върши работа и не се мъчи да прескача с него.
Peace И при нас е така- спалния чувал върши мноого добра работа   Wink Обаче по едно време се научи да го разкопчава и да излиза от него, да се разиграва преди лягане...  ooooh! Накрая му уших едно копченце за закопчаване най-горе на спалния чувал и така не може да си отваря сам ципа  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 792
 Нормално е в този сезон реално децата нямат възможността да изразходват енергията си. Измисли му занимателни игри и задачки в къщи, които да го интригуват ако държиш на следобедното спане, човекът има енергия за харчене, дай му работа  Laughing.

# 21
  • Мнения: 7 821
От една страна и аз смятам, че зимата повечето деца има проблеми със съня, защото не се уморяват, и моите са били така.
От друга обаче, според мен, трябва ясно да дадеш да се разбере, че това, че той сам може да излиза от леглото не е повод да го прави непрекъснато. Аз не бих отстъпила и не бих го оставила да си играе. Защото създаваш модел от който после ще ти е трудно да го откажеш. След някой и друг месец ще реши, че вечер трябва да е покрай вас до 12 вечерта и тогава ли ще го оставиш?!? Леглото не е затвор, но след като си определила час за сън и го сложиш в него това, че може да стане не значи, че трябва да го прави. Аз бих го връщала с един и същи ритуал толкова пъти колкото е необходимо и докато заспи. Първия път ще го върнеш 15 пъти, втория 10 и така докато престане да излиза само защото може. Повече търпение ще се справиш, но не отстъпвай сега, за да не пускаш после теми и за вечерния сън  Wink.
Успех в избора  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 141
Ние използваме мляко за приспиване.Нямам за сега проблем със спането.Но се е случвало да забравя да и купя мляко тогава настава революция.Няма заспиване докато не си получи шишето с млякото.Не знам как действа ама е безотказно.Само не знам кога трябва да я оттуча и дали не е вредно.Иначе режима и е добър.На 1 год. е вечер си ляга към 9,30- 10 а сутрин става към 9-9,30.След обяд спи от 2-4.Сигурно това си зависи от детето моята май обича да спи. Peace Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 623
От една страна и аз смятам, че зимата повечето деца има проблеми със съня, защото не се уморяват, и моите са били така.
От друга обаче, според мен, трябва ясно да дадеш да се разбере, че това, че той сам може да излиза от леглото не е повод да го прави непрекъснато. Аз не бих отстъпила и не бих го оставила да си играе. Защото създаваш модел от който после ще ти е трудно да го откажеш. След някой и друг месец ще реши, че вечер трябва да е покрай вас до 12 вечерта и тогава ли ще го оставиш?!? Леглото не е затвор, но след като си определила час за сън и го сложиш в него това, че може да стане не значи, че трябва да го прави. Аз бих го връщала с един и същи ритуал толкова пъти колкото е необходимо и докато заспи. Първия път ще го върнеш 15 пъти, втория 10 и така докато престане да излиза само защото може. Повече търпение ще се справиш, но не отстъпвай сега, за да не пускаш после теми и за вечерния сън  Wink.
Успех в избора  Simple Smile


Абсолютно съм съгласна с теб, но понякога не издържам и се предавам.
Ще трябва да съм по-настоятелна май  newsm78

zoisiqna малкия още пие мляко и сутрин и вечер, но като го изпие
започва да дивее  Hug

# 24
  • Мнения: 58
Oт 2 мес. и при дъщеря ми е така. Тя е на 1г.и 11мес. Аз не мога да се справя с положението.  Спи понякога, ако и аз спя. Аз се примирих.
Ако иска да спи.

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Проблема с прескачането го решихме бързо и лесно  Simple Smile /моя син прескачаше още на 1г.2-3месеца  Rolling Eyes
Смъкнахме малко нивото на кошарата  надоло /нивото беше там където са дупките /на снимката се вижда/  Mr. Green и сложихме плексиглас на решетката /снимах под ъгъл и се вижда отражението на светкавицата в плексигласа/, за да не може да си провира крачето между решетките и да се надига.







А така изглеждаше преди:

Последна редакция: сб, 13 яну 2007, 17:10 от doniboni

# 26
  • София
  • Мнения: 2 623
Донибони много хитро  Hug
но при нас е неосъществимо Sad

# 27
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако имаш сгъваема кошара ще си решиш проблема, защото те са доста високи и са с мрежа и трудно се прескачат. На обед може там да спи детето  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 511
голям проблем имам с баткото за спането но ако не спи поне го карам да полежи час и половина

# 29
  • Мнения: 1 014
И ние сме със същия проблем. Тази сутрин например се събуди 9.30, е как да госложа да спи на обяд...Вече не настоявам за това.  Спи само в яслата. Довечера, ще го сложа към 20.00 - 20.30, за да се събуди утре сутринта навреме за яслата.

Общи условия

Активация на акаунт