Списъкът на Мина - най-добрите училища

  • 61 071
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 268
Моят син учи в НТБГ и  сме много доволни.Имам познати,две семейства ,с деца в НФСГ,но не са доволни,даже децата искаха да се местят,но няма как.Миналата година балът на Търговско-банковата беше на трето място след математическата и немската и не знам защо Мина дава такава грешна информация.Синът ми завършва тази година 10 клас в НТБГ и мога да кажа само,че това е едно от най-добрите бизнесучилища в България.

# 16
  • София
  • Мнения: 900
не знам защо Мина дава такава грешна информация.

 #Crazy #Crazy #Crazy

И кое е грешното в информацията  newsm78
Че дъщеря ми влезе с бал 34.63 и
е втора в списъка на гимназията

Че познавам кадри на НФСГ,
работещи в Манхатън,
или за спечелилите конкурса
за работа в Брюксел  newsm78

Хайде да видим твоята информация за училищаТА в София!!!

Само да вметна
За НФСГ - НТБГ не е конкуренция,
а всички деца в НТБГ са надъхани за големия враг НФСГ!!!  Joy Joy Joy
Няма лошо - това е добро надъхване,
стига да е градивно!
И ако не е тайна - какъв е бала на сина ти ?!  Mr. Green

stefani6,
всеки има право на мнение и позиция,
но ако обичаш, не си позволявай
да ме обвиняваш в лъжа


Към всички, които сте ми писали тук и на лични
Ще ви пратя таблицата в сряда  Hug

Хубави и слънчеви почивни дни
 Hug Hug Hug

# 17
javascript:void(0);
Very Happy   Аз съм петти клас но от сега мисля за бъдещето, може ли да ми пратиш таблицата?javascript:void(0);javascript:void(0);
newsm51
bouquet  :bouquet:javascript:void(0);
smile3505
javascript:void(0);
newsm03

# 18
  • Мнения: 10 758
javascript:void(0);
Very Happy   Аз съм петти клас но от сега мисля за бъдещето, може ли да ми пратиш таблицата?javascript:void(0);javascript:void(0);
newsm51
bouquet  :bouquet:javascript:void(0);
smile3505
javascript:void(0);
newsm03
Мисля, че трябва да й оставиш мейла си, иначе няма как да ти прати таблицата Wink

# 19
  • Мнения: 3 323
Запис.

# 20
  • Мнения: 370
 Много благодаря за списъка! Прочетох още когато се пусна тази тема.
Не можах да разбера какво означава последната цифра в първата таблица. Първите 3 са бала от трите години - 36 максимум, но четвъртата, която се върти около 100 - какво означава.
И ако знаете, моля кажете, от къде да намеря информация за баловете от миналата година (2006)

# 21
  • Мнения: 3 268
Мина,извинявай!Много те харесвам и не съм искала да те обидя.Просто моите впечатления от Финансово-стопанската са по-различни.Важното е да учи детето ти и ще успее където и да е.Още веднъж извинявай!  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 479
Здравейте, аз съм майка на шестокласник и вече живо се вълнувам от избора на училище след 7 клас. По принцип мислех да го насочвам да кандидатства в езиковите гимназии, а за НТБГ и НФСГ не се и бях сещала като възможност. Тук виждам, че те всъщност са много желани училища. Бихте ли ми обяснили какъв е смисъла да се учи професия в средното училище, при това от толкова амбициозни деца (виждам, че балът и на двете училища е много висок), при положение, че те след завършването им ще продължат във висши училища (ако не всички, то повечето). Всъщност не е ли по-важна подготовката по основните предмети и езиците, които ще бъдат трамплин за кандидатстването във ВУЗ? Мина е споменала за някакви сертификати по-горе. Би ли обяснила какви са точно и за какво служат на децата като ги получат?
Надявам се, че разбрахте добре какво питам. Очаквам с интерес мненията ви.

# 23
  • Мнения: 3 323
Супер Теди, на Славейков се продава всяка година книжле със точно тази информация - баловете за прием от предходната година.

# 24
  • София
  • Мнения: 900
stefani6 - целувки от мен!!!  Hug Hug Hug

Истински се старая НИКОГА да не подвеждам хората!!!
Винаги стоя зад думата си  Peace
и не ПОНАСЯМ лъжи или подвеждащо поведение!
Затова реагирам остро  Hug Hug Hug

Радвам се, че писа - МИНАЛО!!!!
 Hug Hug Hug

Галка,
вече не помня дали писах тук конкретно  newsm78
Споделям моите впечатления
В НФСГ започват училище от 01.09.
и учат само език до 15.09.
Сега, след осми клас ще има и втори език.
Децата са малко пренавити, тъй като отлични оценки почти не се пишат  Mr. Green
Родителите ни успокояват, че така е в началото  Wink
Честно казано, въобще не ме интересуват шестичките,
повече се занимавам със знанията.
Харесва ми и желязната дисциплина.
Има квота за 13 момчета и 13 момичета, в една паралелка.
ПАРАШУТИСТИ НЯМА!!! Поне в класа на дъщеря ми.
Няма ходене на училище като на бар и т.н.
Малките много се възхищават на завършващите,
защото ходели на училище с костюми,
имат стаж в големи фирми и т.н.

Влез в сайта на НФСГ и ще видиш сертификатите.

Нямам нищо против НТБГ, просто не беше нашият фаворит  Peace
Да си призная честно, не харесвам компилация от платено и държавно обучение.
Винаги, когато има и платен прием, намирисва на комерсиален прием.

Бихте ли ми обяснили какъв е смисъла да се учи професия в средното училище, при това от толкова амбициозни деца (виждам, че балът и на двете училища е много висок), при положение, че те след завършването им ще продължат във висши училища (ако не всички, то повечето). Всъщност не е ли по-важна подготовката по основните предмети и езиците, които ще бъдат трамплин за кандидатстването във ВУЗ? Мина е споменала за някакви сертификати по-горе. Би ли обяснила какви са точно и за какво служат на децата като ги получат?

Решението дойде от опита ни.
Аз самата нямам завършено висше образование,
но, колкото и нескромно да звучи, справям се  Embarassed
Всичките ми колеги са висшисти и съм изпадала в безумни ситуации,
разчитайки на познанията им.

В крайна сметка решихме,
че базата е икономика или математика,
затова нашия избор се въртеше за НПМГ или икономически училища.

Момичета имам проблем с компютъра-майка и няма да пратя на никой нищо,
докато не кацне админа  Mr. Green
Даже пиша от друг компютър  Mr. Green

СуперТеди,
Това е сбора от баловете за трите години
и на база на тези резултати
директно по възходящ ред се подредиха
не само училищата, но и специалностите  Peace
Дивна самка ти е отговорила и точно затова е ценна таблицата,
защото можеш да добавиш баловете и
да видиш новото пренареждане  Peace

Например
виж как се качват баловете за китайски и японски
в 18 СОУ  Shocked

Стискайте ми палци за ПСто - дано не се е скапало нещо сериозно  Praynig Praynig Praynig


# 25
  • Мнения: 3 268
Много дълго мога да обяснявам на Галче какви са предимствата на този тип училища,но най-важното е,че там освен изключително добра подготовка по всички общообразователни предмети,децата научават 2 западни езика и най-вече се учат как се прави бизнес,как се работи професионално с компютър,как да се оправят със счетоводство и финанси,как се управлява фирма,банкиране,информатика.Деца,завършили НТБГ или НФСГ могат да се реализират на много места в икономиката и бизнеса.Могат да продължат и като студенти,но знанията,получени в училище ще са им само от полза.

# 26
  • Мнения: 116
Мина , вкючвам се само , за да те поздравя !  bouquetЗа ценната статистика и всичко споделено ! Определено ще е от полза за много майки на седмокласници / като мен /. Страхотен човек си ! Peace

# 27
  • Мнения: 2 829
благодаря на всички за мненията!!!ние сме пети клас,,но отсега мислиме за този момент с кандидатстването,,,,мислихме за езикова,,но след прочетеното ---май ще се преориентираме
благодаря отново!!!

# 28
  • Мнения: 370
Благодаря за отговорите! Все пак на мен ми се иска да запишем езикова гимназия  Embarassed Може би, защото аз съм завършила такава. Имаме още време за размисъл, пък и важното са резултатите, които ще изкара моето съкровище! Laughing

# 29
  • Мнения: 3 479
Много дълго мога да обяснявам на Галче какви са предимствата на този тип училища,но най-важното е,че там освен изключително добра подготовка по всички общообразователни предмети,децата научават 2 западни езика и най-вече се учат как се прави бизнес,как се работи професионално с компютър,как да се оправят със счетоводство и финанси,как се управлява фирма,банкиране,информатика.Деца,завършили НТБГ или НФСГ могат да се реализират на много места в икономиката и бизнеса.Могат да продължат и като студенти,но знанията,получени в училище ще са им само от полза.

Стефани, тия дни мъжът ми говори с негов приятел, който е на висока позиция в Банков надзор в БНБ. Сега не мога точно да си спомня от колко години е там, но са може би 8 или 9г. Той му е казал, че за толкова години работа в БНБ не е назначил в отдела си нито един човек завършил НТБГ. Просто не е попадал на качествени такива и затова смята, че гимназията не е нещо особено. Та затова питах, какви са ви били мотивите насочвайки децата си към тези две гимназии. Надявам се да не го приемате лично Peace Това е просто професионалното мнение на един доста добре реализирал се човек в професията си, много уважаван експерт.

Общи условия

Активация на акаунт