Как бебчето спи настрани?

  • 1 111
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 999
аз имам такава възглавница,но не съм я ползвала. подпирах си я с юрганчето.
леко раждане Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 227
Според мен няма смисъл да купуваш специална възглавница, мамите по-нагоре са ти обяснили. Аз лично също не съм ползвала. Peace

# 17
  • Мнения: 166
И според мен няма смисъл от такова нещо.То само ще си реши накъде да спи...

# 18
  • Мнения: 693
аз го подпирах с такава възглавница докато стана на 1-1,5 месеца, после почна да се извърта и го намирах на гръб и спрях да я ползвам, на мен ми свърши работа така че незнам как е без нея но не е от неща без които не може

# 19
  • София
  • Мнения: 35 957
Лесно - подпирай с одеалце или възглавничка  гръбчето

# 20
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
кики повръщаше много затова винаги я слагах да спи настрани.и аз исках да и купя такава възглавница,но други майки ме посъветваха да я подпирам със възглавница.а и този период е кратък.после бебо си намира само позата в която му е удобно.леко раждане.

# 21
  • Мнения: 8 505
Не съм я слагала настрани.Оставях я по гръб,а главата и натежаваше на едната или на другата страна.Ако държиш да е на една страна,мисля че и навито одеало би свършило работа.

# 22
  • Мнения: 2 897
Няма смисъл от такава възглавница,може да го подпираш и с обикновена или пък с одеалце.А и този период доста бързо минава Peace

 Peace

# 23
  • Мнения: 789
Аз не съм си купувала специална възглавничка, но я подпирах, за да не се обърне по гръб. Можеш да навиеш на руло една кърпа например и да я сложиш в калъфка за възглавница. Аз така правех. След всяко хранене се обръща на другата страна. Ако случайно забравиш на коя последно е спинкало бебчето, то тази импровизирана възглавничка ще ти подскаже Simple Smile
Друго, което още правя, е че слагам още една такава възгавничка над главичката, съвсем леко да я докосва (но здраво подпъхната под матрака, за да не я измъкне).Така не се  чувствали  като изгубени в голямото за тях  легло. Това го бях чела и при нас действа. Успех  Peace

# 24
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Можеш да го подпреш отзад на гръбчето с нормална възглавница или с одеяло навито на роло или с по-дебела хавлиена кърпа /навита отново на роло/
Peace

# 25
  • Мнения: 1 294
Мимето започна да спи настрани когато сама успяваше да се обръща в тази поза.Първите месеци си спеше на гръб, с главата извъртяна настрани.Последните твърдения са, че позата по гръб е най-естествена и безопасна за детето Peace

# 26
  • Мнения: 227
Аз бях купила възглавничка,но на детето му беше неудобно и не сам я слагала.Само я подпирах с одеалцето.Сменях страните на които спи през 3 часа. newsm10

# 27
  • Мнения: 439
Ние спи по гръб с извъртяна главичка(ту на ляво,ту на дясно)  sleepuu.В болницата също ги слагаха така.То си намира удобната за него поза

Общи условия

Активация на акаунт