Какво е семейство и кое го определя като такова?

  • 5 090
  • 144
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 777
Да ти кажа, пречи му. Ако не аз, то брат ми, баща ми..🤣
 Stalia, разбирам какво искаше да кажеш, не се удържах обаче да подходя несериозно, сори. ✌️

# 31
  • София
  • Мнения: 35 318
Всички които те дразнят са ти семейство Mr. Green

# 32
  • Мнения: 3 841
Всички които те дразнят са ти семейство Mr. Green
Хаха, това много ми хареса!😁

# 33
  • Мнения: 18 381
В момента чета една книга, в която има цитат "Къде човек може да се чувства по-добре, отколкото в семейството си? Навсякъде другаде!" Joy

# 34
  • Мнения: 1 605
Или както беше написал Джералд Даръл "Моето семейство и други животни" Grinning

# 35
  • Мнения: 46 594
В тесен смисъл - мъж, жена, дете/деца.
В широк - всички роднини.

Добре де, сценарии давам:
1. Случва се на по 35-40 г с едно дете
2. Случва се на 50+ с едно дете
3. Случва се на 35-40- без дете
4. Случва се на 50+ без дете

Каква  би била разликата в развоя на събитията?
С годините хормоните се променят. Колкото и да се се противодейства със здравословен начин на живот и заместващи терапии, напредването на възрастта оставя своя отпечатък. 20-30 г. няма как да се сравняват с 50+. Липсата на секс в по-млада възраст в повечето случаи води до изостряне на отношенията и по-сериозни проблеми, защото хормоните още бушуват. Като добавим и че масата двойки искат деца (или поне един от двамата), това положение усложнява още повече нещата.
Но проблем има, без значение от възрастта, когато двамата са с различни нужди и сексуалност. Ако се променят сравнително заедно, вероятно няма да има сътресения.

А дали двама са семейство, зависи изцяло от личните им усещания. Всеки разбира семейството по различен начин.

Скрит текст:
Един приятел на баща ми каза, цитирам "Когато бях на 20-30 си мислех, че ако спра да прави секс, трябва да умра, а сега (на 60+) знаеш ли колко ми е спокойно и колко добре си живеем с жената" Laughing

# 36
  • Мнения: 3 777
„Женитбата е училище. Семейството е школа, през която всички сте минали и минавате. В нея човек се учи да служи безкористно на другите и да се жертва“. ~ Петър Дънов

# 37
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 628
Секса винаги си е влизал в съпружеските задължения. Липсата му е повод да разтрогнеш този съюз.
Това в правен смисъл не е вярно и дори насилственият брачен секс е престъпление. Поводът за разтрогване вече може да е какъвто искаш, няма конкретни неща.

# 38
  • Мнения: X
Ако сексът е станал задължение, то нещо сериозно се е объркало.

Задължение за мен не е, необходимост и удоволствие - да!

# 39
  • София
  • Мнения: 35 318
Секса винаги си е влизал в съпружеските задължения. Липсата му е повод да разтрогнеш този съюз.
Това в правен смисъл не е вярно и дори насилственият брачен секс е престъпление. Поводът за разтрогване вече може да е какъвто искаш, няма конкретни неща.
Тези стотина години да ти кажа, не отменят ония 1000+  назад.

Но и днес мога да да се обоснова за липса на интимност или за наличие на сексуално насилие и да се вземат, като причина  за разтрогване на този съюз.

# 40
  • Мнения: 2 278
Дайте някъде да ги видим тези съпружески задължения.
Имаше една божа заповед - Не пожелавай жената на ближния. Но не се казва нищо за пожелаване на собствената жена или пожелаване на жена, която не е на ближен. Много пропуски има в тея божи заповеди, недообмислено малко, или някакви вратички оставени за заобикаляне на закона... българска работа (Нали Господ е българин).

# 41
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 628
Дайте някъде да ги видим тези съпружески задължения.
Ами българските са по Семейния кодекс, другото е по желание. Семейството по принцип е предимно правен конструкт и малко традиции дето си ги пазим по инерция, но така сме закрепили обществото в баланс и на повечето хора им харесва.

# 42
  • Мнения: 2 109
За мен семейство са хората, които най-общо казано, живеят в едно домакинство. Споделят ежедневието си. За мен лично това са ММ (с когото нямаме брак) и децата.
Съседка живее с майка си и детето, въпреки че има мъж, но той винаги е бил в чужбина, идва си 2-3 пъти за по няколко дни в годината, никога не са живели заедно, а са женени от 6-7 години. За мен, според моята концепция, семейството са тя, майка ѝ и детето.
Има различни семейства, две самотни майки, които живеят заедно, за да си помагат за децата, сметките и домакинството също са семейство. Все пак  хората, с които живееш, са ти най-близки.
Не мога да възприема идеята за секса, като част от съпружеските задължения. Това трябва да е удоволствие, споделено между двамата, не задължение. А и обикновено липсата на секс е следствие от по-сериозни проблеми във връзката.

# 43
  • Мнения: 4 821
Като кажа ‘семейство’, имам предвид съвкупността от майка ми, сина ми, вуйна ми и вуйчо ми и тримата ми братовчеди с техните семейства с всякакви съчетания и формати. Разпръснати сме в четири държави, но поне са относително съседни и  на един континент, което ни позволява да се виждаме често. Не всички заедно, но с някаква конфигурация. Лятото се събираме всички в България.

Аз живея със сина ми и майка ми, която съм си я внесла. Когато говоря за тях, просто казвам ‘майка ми и детето/сина/името му’. Не ги наричам обобщаващо.

# 44
  • Мнения: 362
За мен семейство не е това по кръв, а тези,които ти помагат и са до теб както когато си на върха, така и когато си на дъното. За ме това се нарича 'семейство', макар че доста може да се дискутира по тази тема. От личен опит смея да твърдя, че приказката 'кръвта вода не става', факт, но се превръща в отрова, а като страничен наблюдател съм виждала казуси и казуси с лош финал от 'семейства'.
П.с.не съм чела коментарите преди моя, просто оставям мое мнение. Но в никакъв случай не задължавам някой да се съгласява с мен:)

Общи условия

Активация на акаунт