На море в Турция - тема 79

  • 65 089
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 119
Здравейте момичета! Някой с пресен отзив за Камелия Айшен? Избрахме го с голямо желание, но скоро срещнах някакви отрицателни коментари..пътуваме на 9 юли и ще споделя впечатления. Починали сме в Аквасис в Дидим и в Аквафентъзи в Кушадъса. За мен и двата бяха страхотни. Confused

# 241
  • Мнения: 3 399
Аз писах за Фуля, върнете няколко страници назад, снимки качвах... с две думи, комплексът е страхотен, чисти басейни, хубав плаж,  добра храна, аквапаркът е супер, анимацията е добра... страхотно си изкарахме, сигурна съм, че и на вас ще ви хареса Wink
Скрит текст:
Хич не се настройвайте негативно заради някаква, която тръгнала с деца на 1 и 3 г., без да си даде сметка колко време се виси на летището, децата се изнервили и на място разбрала, че Ейшън са вилички, а не хотел, паднала й се далечна и всичко й било криво... Не знам наистина какво е в Ейшън, но комплексът е чудесен и ви завиждам, че ви предстои Wink добро настроение, усмивки и весело изкарване!

# 242
  • Мнения: 119
Аз писах за Фуля, върнете няколко страници назад, снимки качвах... с две думи, комплексът е страхотен, чисти басейни, хубав плаж,  добра храна, аквапаркът е супер, анимацията е добра... страхотно си изкарахме, сигурна съм, че и на вас ще ви хареса Wink
Скрит текст:
Хич не се настройвайте негативно заради някаква, която тръгнала с деца на 1 и 3 г., без да си даде сметка колко време се виси на летището, децата се изнервили и на място разбрала, че Ейшън са вилички, а не хотел, паднала й се далечна и всичко й било криво... Не знам наистина какво е в Ейшън, но комплексът е чудесен и ви завиждам, че ви предстои Wink добро настроение, усмивки и весело изкарване!
Избрахме Айшен точно заради вилите, не обичаме големите и шумни хотели. Надявам се там да е по-спокойно. А за такъв голям комплекс е ясно че обиколките ще са големи, но сме без деца и не ме притеснява .

# 243
  • Мнения: 3 280
Айшен е мястото с най много деца.Та не знам колко ще е по спокойно.

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 2 031
Включвам се набързо от Кирман Белазур-Белек.Вчера пристигнахте към 16 часа.Сега се прибирам от Легендите.Подробен отзив за хотела ще напиша след почивката.Впечатления първи от хотела за сега-храна отлична,анимация активна,слънчево и горещо време.

Последна редакция: пт, 16 юни 2023, 22:09 от slavei4e

# 245
  • Мнения: 119
Включвам се набързо.Вчера пристигнахте към 16 часа.Сега се прибирам от Легендите.Подробен отзив за хотела ще напиша след почивката.Впечатления първи от хотела за сега-храна отлична,анимация активна,слънчево и горещо време.
Здравейте и извинявайте, в кой от трите сте? И до Легендите с какво ходихме? Приятна почивка и много положителни емоции!

# 246
  • Мнения: 681
Скрит текст:
Скрит текст:
quote author=storm76 link=topic=1561863.msg46579575#msg46579575 date=1686898576]
Добър ден, извинявам се че така нахлувам в темата. Пуснах търсачката, но нещо не се справих.
Въпросът ми е в Сиде, Манавгат какъв е плажът - пясъчен или пясъчно-каменист?
Харесах си едно непретенциозно хотелче ...
Има Tripadvisor има Гугъл мапс, там ако няма снимки, рейтинг, отзиви на въпросното хотелче, подминавай.
Много ми помогнахте, аз не питам за самия хотел, справила съм се с посочените от Вас търсачки, питам за самия плаж. То и Нестинарка като я гледаш на снимки е друго например, нищо че е в БГ.
Това не са търсачки, влезте там, напишете името на хотела, ще ви излязат хиляди снимки буквално, трипа специално е по раздели направен, плаж, басейн, храна, общи снимки, не може някъде да няма снимки на плажа. Или дайте тоя тайнствен хотел ще ви кажа какъв му е плажа.
Доколкото разбрах, хотелът е с нов мениджмънт. От Абакс се предлага за първа година по препоръка на турските им партньори. Става въпрос за Hotel Elysium Side Bella ***  - преди това е бил  Emir Beach Armas Bella Luna Side Bella Luna. Най-новите коментари в Гугъл са от 2018, в Трипа също са стари, а  след това явно е бил затворен, даже и в момента обектът е отбелязан в Гугъл като затворен.   Плажът го виждам на снимки, питам по принцип как е плажът в Сиде - пясъчен ли е, бързо ли става дълбоко. Едно са снимките, друго са лични впечатления.
Местоположението по Гугъл мапс е Side, Bingeşik Mevkii, 07330 Manavgat/Antalya, Турция

Търся нещо сравнително бюджетно и отговарящо на български 4 звезди.

Този хотел не съществува вече, затова пише "затворен за постоянно", а снимките са от разрушената му сграда на мястото, на която е построен Seaden Quality Resort & Spa.

Тава е и причината, поради която не можеш да го намериш на картата (има опция да видиш как е изглеждало дадено място през различни години), а вече кой и какво ти продава със същите стари снимки нямам представа и не съм сигурен, че и те имат.

И по принцип, акo ще ходиш в много бюджетен хотел в Турция, то е добре да е такъв, за който има много отзиви и да знаеш точно къде отиваш иначе лесно можеш се озовеш в някоя откровена дупка.

# 247
  • Мнения: 2 526
Продава го Абакс, но явно и те не знаят какво продават. Отказах се, не ми се бърка в чувал за да търся котка. Иначе ето я офертата на Абакс https://www.abax.bg/hotel-pochivka/elysium-side-bella/1402/8324

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 2 031
Включвам се набързо.Вчера пристигнахте към 16 часа.Сега се прибирам от Легендите.Подробен отзив за хотела ще напиша след почивката.Впечатления първи от хотела за сега-храна отлична,анимация активна,слънчево и горещо време.
Здравейте и извинявайте, в кой от трите сте? И до Легендите с какво ходихме? Приятна почивка и много положителни емоции!
В Кирман Белазур-Белек.Ходихме с дормуш номер БА-22 струва 17 лири на човек в една посока.Едната ми дъщеря са в Пине-Белек и са със същият номер автобус.От там е 15 лири на човек.Зависи в коя част на Белек сте и номера на автобуса е различен.Иначе цената е почти същата.

# 249
  • Мнения: 285
Опалаа, започнаха лека полека и офертите за Нова година 😜

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 1 009
Извинявам се, че пак ще досаждам, но вече се вълнувам и обмислям последни детайли Blush
Тръгваме вторник късния следобед от Пловдив, за да пристигнем сряда сутринта в Кушадасъ (със собствен транспорт).
На връщане обаче, имам идея да спрем някъде да нощуваме и да се поразходим. Ако тръгнем наобратно пак в следобедните часове, в кой град ще е удачно да спрем да нощуваме и съответно после да се поразходим?

# 251
  • София
  • Мнения: 23 109
В Чанаккале. Ние всеки път така правим. Отнема ни около 4 часа пътуване Кудашасъ - Чанаккале.

# 252
  • Мнения: 581
Имаме резервирана почивка в периода 29.08.-05.09 в Сиде и вече взех да съжалявам за избора си. Притесняват ме горещините, трябваше октомври да запазим, но мъжа ми тогава трудно би излязъл в отпуска...
2ма възрастни без деца сме.Преживяваа ли се жегата? Умрели има ли?

# 253
  • Sofia
  • Мнения: 3 839
Няма за какво да съжалявате. Обикновено анталийските хотели са мн добре озеленени и жегата не се усеща.

# 254
  • Мнения: 581
А понеже за първи път ще летуваме в турски резорт, четох какво ни се включва в Ultra All inclusive, но все пак не ми е съвсем ясно заради наличието на толкова много ресторанти. На някои пише, че се посещават само с резервация - предполагам си плащаш? Баровете край басейна сигурно се плащат. Консумацията в мини бара се включва в цената. Нещо друго трябва ли да знам? За Selеctum Family resort Side.

Общи условия

Активация на акаунт