На море в Турция - тема 79

  • 64 896
  • 742
  •   2
Отговори
# 330
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Да си кажа честно, аз не съм ги крила… те се виждаха в паспортите…всъщност, аз най-много исках възможно най-бързо да ни настанят, другото беше бонус 😜 момчето спомена и нещо за лейтър чекаут, че май ще имаме, ама като наближи, ще го питам 😂
Инъче се прекарваме времето страхотно, ноооо до края на престоя може и да не ми стават дрехите 😂😂

# 331
  • Мнения: 1
Здравейте
Може ли за мнение за Diamond premium hotel в Сиде

# 332
  • Sofia
  • Мнения: 3 811
Здравейте
Може ли за мнение за Diamond premium hotel в Сиде
Добър хотел за своя ценови клас. Не много голяма територия. Не е на първа линия, но пътя до плажа е приятен. На част от плажа има малко камъчета, но нищо фрапантно.

# 333
  • Мнения: 164
Някой посещавал ли е ADRASAN SULUADA? Изглежда уникално красиво място! И понеже за децата ще се ходи в theme park,искам за себе си разходка сред природата! Гледах през техни агенции разни, не малка част от които са с пиратски кораби! Имаше с посещение до водопадите в района на Анталия, комбинирано с кабинков лифт на Анталия? Събирам инфо кое си заслужава и всяка инфо ще ми е от полза!

# 334
  • Мнения: 4 749
Момичета, въпрос направо в последната минута. Трябва да избера до час хотел Lonisera world hotel в Алания и Club Nena holidey rezort в Сиде. Клоня към първия, но отзивите  в букинг са ужасни. Някой да е посещавал местата?

HORUS PARADISE LUXURY RESORT ми е резерва. Моля за мнения

# 335
  • Мнения: 454
Lonisera в Алания. Скорошните отзиви в Google за Club Nena не са добри хич, а за Lonisera са положителни.

# 336
  • Пловдив
  • Мнения: 2 026
Хорус е на много хубаво място със страхотен плаж.Скоро му смениха и пързалките.

# 337
  • Мнения: 454
А отзивите за този Horus от последния месец са ужасни. Май не съм чел толкова негативни мнения за друг хотел.

# 338
  • Мнения: 4 405
А някой посещавал ли е Club Nena за отзиви от първо лице?

# 339
  • Пловдив
  • Мнения: 2 026
KIRMAN BELAZUR RESORT 5*-БЕЛЕК
пътуване- За първи път тази година пуснаха полети от Пловдив за Анталия което много ни зарадва и съответно веднага направихме резервацията още ноември.Предната година пътувахме с Онекс и тази решихме да се доверим на тях.Без да си кривя душата след дълго гледане и сравняване на цени при тях беше най-ниска.Бях набелязала няколко хотела но те ми препоръчаха този.Исках да е в Белек ,а и в тази част не бяхме ходили.Полета ни от Пловдив беше на обяд в 12 часа.Закъсняхме да излетим с 40 мин за което ми беше малко странно при условие ,че бяхме само ние.Но както и да е!На връщане пък бяхме точни.Самолета беше изцяло пълен.Повечето семейства с малки дечица.Организацията в Анталия беше отлична.Набързо ни разпределиха по автобусите.В нашият бяхме само ние за Белек и едно семейство за Titanic Mardan Palace-Лара.На връщане пак така.Полета на обратно беше в 9.20 часа.Взеха ни от хотела в 6 часа.
хотел Кирман Белазур се намира на около 40 мин от летището.В началото малко бях шокирана защото си мислих ,че целият Белек е в средиземноморски бор,палми и много зеленина.Е не е така!!! Хотела се намира в един квартал където наоколо има къщи където си живеят хора,много хотели,магазини и може да се видят треволяци .Направени са хотелите така ,че да не се излиза много от тях.Иначе има и спирка на дормуш който вози до центъра на Белек и Легендите.Вътре хотела е величествен и много красив.Всичко свети от чистота.На реценция веднага ни сложиха гривните и ни настаниха.
стая Макар ,че бяхме само двама ни дадоха стая за трима в новата част на хотела.Нито съм ги молила ,нито съм искала.Все ми е тая за стаята.В банята хавлии,халати,четки за зъби и паста,самобрасначка и обичайните шампоани,балсами,душ гелове,Мини бара зареден със бири,вафли,коли,фанти,води ,чипс.Всичко кенчета и бутилки.Отделно моливи,игли с конец, гъби за обувки.Може и друго да е имало но не съм гледала.
Най ми беше страннен прозореца в банята и тоалетната със щора който гледа към спалнята?
храна Това е една от силните страни на хотела.Храната не е много .Но за сметка на това много качествена.Всеки ден постоянно има щанд за риба където си посочваш какво искаш и ти го слагат на скарата.Рибите бяха все хубави.Риба меч,акула,тон,сьомга,ципура,лаврак и още някакви.Едната вечер имаще кралски скариди а в едно от павилионите които са на открито ядох миди на шиш .Всичко се пече на дървени въглища.Меса много,сладки ,тестени изделия плодове,Включително ягоди и череши.Най много ми хареса ,че има постоянно безплатен фреш.Сутрин правят от моркови и други плодове в ресторанта ,а през другото време до басейните.Сладкарницата е винаги пълна с вкусотии и домашна лимонада направена в хотела.Кафето е на капсули на Nespresso навсякъде .Отделно има и такова което се мели веднага и прави пак кафе.Сладолед постоянно пакетиран и насипен.Моликулярна кухня.  Готвача е със звезда Мишлен.Алкохоли всякакви никой не крие скъпите питиета сипват на воля.Много хубави коктейли с украси и на вкус.Ядки към тях с шам фастък,лешници и бадеми.Глезотийки от всякъде.
анимацияЕ тук вече е най- силната страха на хотела.За децата има аквапарк като кораб,Детски център.Нямам наблюдения върху него но един ден чух ,че на следващият ще ги водят да ги качват на банан.За големите пързалките са хубави и нови.Миналата година е правен ремонт и са обновени.Басейни достатъчно много.Релакс 16+ със бар във водата.Дневна анимация много активна.Изброих над 20 аниматора общо в хотела.Вечер има 2 сцени.На едната свирят рок и джаз банди в романтична атмосфера на свещи.А на другата е представления след което купон с DJ -3-ма и танцьорки-4 бр.Много светлини и озвучаване.В сайта на хотела има кога ще изнасят концерти известни световни и турски изпълнители в хотела.Имаше и цветно и пяна парти на плажа.
море Тук  е слабо място.Плажа е широк с пясък.Много места на всякъде.С тенти.Разделен на пушачи и непушачи.Пирс със бар и пак шезлонги и чадъри.Може да се скача от там.Морето с една ивица камъчета и веднага става дълбоко.Но те за съжаление повечето хотели са такива.
Прекарахме си страхотно!!!Препоръчвам хотела на хора които търсят забавления и хубава храна.
P.S. Допълвам,че в хотела бяхме само ние българи и *rainbow*.Другите бяха руснаци,германци,турци и накрая всички разбраха когато пристигнаха няколко коли румънци.Толкова гръмогласни ,нахални,че чак разплакаха момичето на бара ,че им отворила Ред Булите а те искали затворени да си ги вземат за из път.Изнасянето на каквото и да е забранено.

Последна редакция: нд, 25 юни 2023, 21:38 от slavei4e

# 340
  • Мнения: 961
Бяхме по същото време със Славейче, но летяхме от София и допълвам за детските активности. Освен, че в ресторанта имат обособен кът с храна за най-малките и за захранване, анимацията в детския клуб беше страхотна, обаче основно на руски. Всеки ден си имат програма по часове, може да се ползва свободно или да се участва в активностите според програмата - танци, състезателни игри, пекоха бисквитки, рисуваха децата, водеха ги на плажа и на детския басейн. Храната беше страхотна, опашки почти никъде, освен една вечер за кралските скариди.

Плажът обаче беше повече от компромисен - с дете над 12 г. их се върнала, с моята 4-годишна -не. Освен камънака и бързото дълбоко ( аз плувам, но не можех да опазя едновременно дъщеря ми и баба и), пясъкът не беше ОК

# 341
  • София
  • Мнения: 125
Да кажа и аз две думи за нашето турско море тази година.
Вчера пристигнахме в Алания, така се води хотелът, но е между Сиде и Алания. Мястото е VIKINGEN INFINITY RESORT AND SPA. Уж много гледах, избирах, но ми се струва, че не съм направила най-добрия избор. Пътувам с дъщеря си, на 13, така че гледах хотели, където деца на 13-14 да ползват отстъпка. Тук намалението е до 13,99 - платихме около 1700 през март за 7 дни с автобус (с Версо, доволна съм).
Не бих се върнала в същия хотел. Сградата е доста внушителна, и отвън, и отвътре. Прави впечатление огромното пространство около рецепцията, после осъзнах, че в дъното е основният бар (даже не знам дали има друг, още не съм видяла) и вечер хората са насядали в лобито заради бара. Иначе отвън има 20-ина маси, което за 700-800 стаи е нищо. И вечер хората са в лобито и по шезлонгите около басейните. Няма къде да се разходиш. Има 4-5 басейна, скупчени заедно, тази сутрин отидох към 9:30, едва намерих един шезлонг. Всичко отрупано с хавлии, никой не прави забележки, тези около мен стояха празни до обяд. Минава се по надлез над пътя към плажа (много малък, и на снимките си личеше, но на живо още по-малък, с 20-ина шезлонга на пясъка и малко повече на площадка в морето). Има няколко пързалки, бар, амфитеатърът и игрището също са на плажа. Неприятно впечатление ми направи, че никъде няма информация кое къде е, какво се предлага (още не знам дали, къде и кога има сладолед). Сравнявам с Кушадасъ, където на пристигане ти дават плик, на който пише Добре дошли, с карта на комплекса, подробна концепция на хотела и всичко, което трябва да знаеш.
Стаята - тук чета, че може да дадеш бакшиш за по-хубава стая, въобще не ми е минало през акъла, а може би трябваше. Може би защото досега сме имали късмета стаите ни да са страхотни, понякога ъпгрейднати, понякога не, но винаги според очакванията. Не ни настаниха веднага (пристигнахме към 9), изпратиха ни на закуска. Не ми казаха дали ще ни настанят по-рано, повъртяхме се до 11:30, та реших да попитам, настаниха ни. На първия етаж, до бара и до асансьора (а при 6-етажен хотел врявата е денонощна). По-лошото е, че климатикът не работи, според мен. При настаняването човекът ни обясни как се включва и как се регулира температурата, само че той си стои само на 22 градуса и днес на рецепция ми казват, че не мога да променям температурата. Но дори и тези градуси са ОК, стига да работи. А той бръмчи и нищо не прави, та в стаята не се диша. Гледка няма, над една козирка, срещу една порутена сграда, но там нямам претенции, такава стая съм платила...
Храната е хубава, но очаквах повече плодове - само диня, банани, портокали и поизгнили ябълки и круши. Баклавите са супер, всеки път различни, разни тортички, кремове, стандартни. Няма зехтин, стори ми се странно, само слънчогледово олио.
Стана дълго, извинявайте. Догодина имам седмокласничка и не знам дали и кога ще стигнем до морето, но ми се струва, че ако мога да си го позволя, пак бих се върнала в любимия ни хотел в Кушадасъ. Казват, че с Анталия се надграждала Егея, но аз явно избрах грешен хотел. Много ми харесаха отвън Делфините в Сиде, като оставяхме хора от автобуса, и тук прочетох прекрасни неща, но цената е висока...
Пожелавам приятна почивка на всички, на които им предстои! Blush

# 342
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 442
pyari, аз по стечение на обстоятелствата миналия септември се озовах във Викинген, без да съм го резервирала...За сладолед - доколкото помня имсше пакетиран, мисля, следобедните часове в онези места, които са странично под басейните - ако отиваш към плажа, преди да тръгнеш по надлеза, вдясно (мисля, че сладкарница се водеше там). Да, няма информация нито кое къде е, нито за анимация (която я нямаше никаква)..Аз с тези огледални сгради първите дни изобщо не можех да се ориентирам и синковецът ме водеше буквално за ръка..Не е много удачен изборът на хотел, но пък те и парите му не са много. Ние бяхме голяма компания и сами си направихме "почивката"….
Кои Делфини в Сиде?! Може би, имате впредвид Лара или Слания? В Сиде няма хотел от веригата Делфин...

# 343
  • София
  • Мнения: 1 424
Код:
Ние бяхме голяма компания и сами си направихме "почивката"….

Ааааааа, ето това е ключово....ако сте с добра компания, нищо не може да помрачи недобрия хотел. Кофти е ако има деца, тийнове, на тях по-трудно мож угоди.

# 344
  • София
  • Мнения: 4 884
pyari, кой е най-вашият хотел в Кушадасъ, който визираш?

Общи условия

Активация на акаунт