На море в Турция - тема 79

• 66 776
  • 742
  •   2
Отговори
# 480
Да разкажа набързо за нашата почивка във Веноса бийч хотел , Дидим.След дълго чудене и избиране се спряхме на този хотел заради новия аквапарк.
Пътувахме с Албена холидейз с автобус. Качихме се в Димитровград в 16,30ч и в 07ч. сутринта бяхме в хотела. Приятно и бързо пътуване с минимално висене на границата. Няколко пъти досега сме пътували с автобуси, но сега за първи път разрешаваха да се ползва тоалетната му, което си е удобство, особено за деца. Това практика ли е вече в автобусите или единичен случай, или пък зависи от ТО?
Хотела-много ни хареса – територия, озеленяване, чистота. 2 басейна в хотела – един огромен и един с 3 пързалки. Аквапарка е съвсем нов, с три сектора – един екстремен с 8 пързалки, един за големи деца с 4-5 пързалки, помпи, кофи и всякакви пръскащи щуротии и един бебешки сектор за най-малките. Голямо забавление беше за децата!
Плажа – хубав ситен пясък на брега и на влизане в морето. После започват камъни и неравно дъно. Който обича да плува навътре, може би трябва да е с обувки. За игра на плиткото е ок!
Храната – вкусна и в големи количества. Може би една идея по-еднообразна от предни години. Иначе риба, телешко, пуешко. Един път – октопод и калмари. Разядки- цяла маса, салати Баклави всякакви, торти, кремчета. Плодове- диня, пъпеш, череши, ягоди, праскови, кайсии, сливи, ябълки, круши. Фреш на закуска – безплатно, но сам си го правиш – има 5 цитруспреси и нарязани портокали. На баровете правеха страхотни коктейли – Маргарита, Мохито, Лонг Айлънд… На англичаните им идваха слабички и си искаха дабъл алкохол… но според мен си бяха супер!
Стаите са много хубави. Всички гледат към морето. Нашата се водеше large room – с огрооомна тераса /по-голяма от стаята/. На съседните тераси гледах, че са си искали шезлонги, но аз нямах нужда са се пека на терасата.
Анимацията не им беше силна страна. Вечерните представления с наети външни трупи беше супер, но техните шоута-много слабички…
Това е от мен. Ако някой го интересува нещо конкретно, да пита.

# 481
Здравейте,

Ние се върнахме от едноседмична почивка в Корумар Ефесус със собствен транспорт. Много сме доволни! Стаите бяха големи, леглата и възглавниците ми бяха супер удобни! Всеки ден се почистваше, а минибарът се допълваше.
Голямата дъщеря се забавляваше на пързалките, малката - на дестките пързалки. Басейните бяха изключително чисти. На няколко пъти имаше инциденти Wink в детския басейн и веднага ги затваряха и включваха пречиствателна машина.
Огромно разнообразие от храна. Брилянтна дневна и вечерна ахимация! Детските дискотеки очаквахме с нетърпение, а след това и невероятните вечерни програми!
Брегът е прекрасен и плитък.

Единствените негативи: много комари и дългото шофиране до Кушадасъ, макар и по хубави пътища.

Ако догодина някоя туристическа агенция включи Корумар Ефесус в самолетната си програма до Измир, веднагически се записваме! Yum

Много благодаря на пишещите в темата, благодарение на които избрахме Корумар Ефесус! Purple Heart

# 482
Аз най-сетне запазих, чрез една не много голяма агенция. Опасявам се, че децата ще са доволни, а ние не съвсем, защото обяснението беше, че стаите изглеждат като три звезди в български хотел. Аз и много не разбрах в какво точно ще спим
За Lonicera world за, хотел ли е , къщички ли са не ми стана много ясно освен , че е 4 звезди и ползвало всичко на друг Lonicera Rezort . Сигурно затъпях от разглеждане на оферти и просто.се предадох пред тази. Ако някой е ходил и ме осветли, ще съм благодарна.
Ултраол инклузив уж...
Ще съм благодарна, ако някой е ходил тази година и сподели какво влиза в цената

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 17:02 от Мила

# 483
  • Sofia
Здравейте, някой може ли да изкаже мнение за Crystal Paraiso Verde в Белек и Crystal Admiral Сиде/Алания?
Мога да кажа за този в Белек, приятен хотел на 200 м от просторен пясъчен плаж със син флаг и морски костенурки. Вкусна храна,  релакс басейн, хубав детски басейн, добра анимация, обслужването беше добро. Най-хубавото на този хотел е, че стаите са изолирани от активностите, тишина и спокойствие сред прекрасна зеленина. Не е лукс, но е чисто и много се стараят. На нас ни харесва, затова четири пъти се връщахме там. Писала съм отзив, вижте на първа страница.

# 484
Дали вече има мнения за хотел. ЛУМОС. Алания? Има ли почивали там? Намирам много малко и задължително противоречиви отзиви, а ми го птепоръчаха като добър бюджетен хотел.

# 485
Здравейте, някой може ли да изкаже мнение за Crystal Paraiso Verde в Белек и Crystal Admiral Сиде/Алания?
Мога да кажа за този в Белек, приятен хотел на 200 м от просторен пясъчен плаж със син флаг и морски костенурки. Вкусна храна,  релакс басейн, хубав детски басейн, добра анимация, обслужването беше добро. Най-хубавото на този хотел е, че стаите са изолирани от активностите, тишина и спокойствие сред прекрасна зеленина. Не е лукс, но е чисто и много се стараят. На нас ни харесва, затова четири пъти се връщахме там. Писала съм отзив, вижте на първа страница.
Да Ви питам няколко неща, ако е удобно.... Как е интернета? Минибара зарежда ли се? Има ли сет за кафе и чай? Четох, че имало еспресо на лобито, част от инклузива? Има ли риба за обяд/вечеря? Чували ли сте, че може да се ползва Аквапарка на съседния Кристал аквасвят?

# 486
  • София
Аз най-сетне запазих, чрез една не много голяма агенция. Опасявам се, че децата ще са доволни, а ние не съвсем, защото обяснението беше, че стаите изглеждат като три звезди в български хотел. Аз и много не разбрах в какво точно ще спим
За Lonicera world за, хотел ли е , къщички ли са не ми стана много ясно освен , че е 4 звезди и ползвало всичко на друг Lonicera Rezort . Сигурно затъпях от разглеждане на оферти и просто.се предадох пред тази. Ако някой е ходил и ме осветли, ще съм благодарна.
Ултраол инклузив уж...
Ще съм благодарна, ако някой е ходил тази година и сподели какво влиза в цената
Не се притеснявай. Не някой, а 90% от форума са били в Лонисера. Както за всеки хотел ще чуеш и хубави и лоши неща. Разбира се както си трябва по български ти се разкрещя човек дето не е стъпвал в Анталия, хал хабер си няма от хотела, но пък е на всяко гърне мерудия.
И сега за хотела. На неговата територия са събрани клубна част с къщички ( Лонисера Уорд) и втори по-нов хотел Лонисера ризорт. Вярно е че къщичките са по-стари, но пък са чисти и имат доста предимства пред ризорта. По-близо са до морето, не чакаш с децата по опашки на асансьори, по-хубава е храната в техния ресторант. Плажът на хотела е пясъчен и децата ще се чувстват добре, независимо че е тесничък.
В общи линии хотелът напълно си отговаря на цената и не мисля, че имаш поводи за безпокойство.
Ултра ол инклузив си е. И там съм ял най-вкусната диня и мекици в Анталия измежду всички над 20 хотела, в които съм бил.
Ако още нещо те интересува питай спокойно ще получиш отговори на въпросите си.

# 487
Много благодаря за човещината!
Това, което ме притеснява е, че от агенцията нямаха готова оферта, която да ми покажат, както в други агенции. В смисъл нагледно да видя написано Калво се включва в цената. Може би, защото жената търсеше нещо, което да удовлетвори желанията ми просто каза "Изчакайте да видя дали хотела позволява да се резервира". Каза ползвате отделен ресторант, басейна и лоби бара в резорта. Това ме.притеснява-неяснотата. Не ми се иска да изпадна в ситуация , в която ми кажат на място "тук" или "това" не може. Да разбирам ли, че освен в ресторанта на петте звезди, всичко друго е за всички - барове и прочие?

# 488
  • София
Да, освен ресторанта на Ризорта, който е само за тях,  всичко друго е общо- заведения, басейни, аква паркове, барове, плаж. Можете да ядете и пиете денонощно. Като отидете в хотела ще Ви дадат концепцията, в която ще пише всичко, което можете да ползвате безплатно и кои услуги са платени и колко струват

# 489
  • Beyond the Frontiers
Много благодаря за човещината!
Това, което ме притеснява е, че от агенцията нямаха готова оферта, която да ми покажат, както в други агенции. В смисъл нагледно да видя написано Калво се включва в цената. Може би, защото жената търсеше нещо, което да удовлетвори желанията ми просто каза "Изчакайте да видя дали хотела позволява да се резервира".
Нагледно, какво включва цената е абсолютно ясно: пакет - билети, нощувки, трансфери, медицинска застраховка. Абсолютно са си имали готова оферта.
Вие искате all inclusive концепта на хотела, който е наличен на сайта им: https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&ur … _P8z_owe5zrEvFBtd

Във висок сезон винаги се изчаква препотвърждение на резервацията и от страна на хотела.

Иначе тази година имах клиенти там и са доволни.

# 490
  • Sofia
Ерос, интернета беше перфектен, както в стаята, така и на цялата територия вкл. и на плажа. Пътят до плажа е много приятна алея, ухаеща на зокуми. За който го мързи има влакче теглено от трактор на всеки 15-20 мин (голяма атракция за децата). Еспресо има в лобито вкл в олинклузива. Минибарът също е включен, зарежда се вс ден с вода, сода, кола и фанта. За рибата, не съм и фен и не съм обръщала внимание. Дори да е имало са били макс 1-2 вида, не повече, храната беше вкусна. В далеч по-скъпи хотели ни е било по-безвкусно. Не съм чувала да може да се ползва аквапарка на другия хотел, но бяхме последно септември 2019 г. Ако го изберете, пишете после как е сега - интересно ми е, явно съм пристрастна. Simple Smile

# 491
Много благодаря!

# 492
За Веноса, Дидим пропуснах да напиша, че интернета беше перфектен. Най-добрия който сме имали в Турция. Идеално покритие навсякъде- стая, тераса, барове, ресторанти, басейни, плаж, аквапарк!
И минибара в стаята се зареждаше всеки ден с бутилки вода и кенчета кола, фанта и спрайт.

# 493
Завърнах се от Летония, Фетие! Думи нямам да опиша това райско място. Бяхме с още едно семейство, което 18 поредна година е на море в Турция, казаха, че Летония е най-хубавото. Пътувахме с Емералд. На когото му предстои ходене да пише, за да му дам подробности.

# 494
  • София
Този хотел letoonia ми изглежда много красив, набелязала съм си го за някоя следваща година, когато детето е по-голямо!

Общи условия

Активация на акаунт