На море в Турция - тема 79

• 66 775
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Sofia
Как беше организацията на Емералд? Полети, превоз и т.н навреме ли бяха?

# 496
  • София
Точно Летоония гледам за догодина Simple Smile

Как пътувахте?

# 497
  • Бг-мама
Бихте ли споделили подробно , много сме интересуващите се явно за догодина защото вече е спрян от продажба . Ако е възможно и цена да споделите защото вече не мога да я видя.

# 498
Пътувахме със самолет до летището в Бодрум. Оттам с бус трансфер до Фетие и Летония около три часа. Първоначално по програма трябваше да кацнем на летище Даламан, отстоящо на 50 км от Фетие, но три седмици преди тръгване промениха мястото. За сметка на това ни дадоха първите места в самолета. В него летяхме час и 15 минути - България Еър. В Летония има всякакви забавления за малки и големи. Беше пълно с малки деца, бебета, бременни жени. Съветвам да запазите в бунгалата, а не в хотелската част. Там е лудница. Изглежда много голямо като площ, но за 20 минути го обхождахме пеша. Понеже е терасовидно, имаше външни асансьори, за да не се слиза и качва по стълби. Колежка на моя мъж препоръча хотела и затова отидохме там. Това място е като ботаническа градина. Уникално! Храната беше великолепна, кафета, коктейли, само да имаш място да я приемеш.
Бяхме там от 01.07 до 08.07. на 07.07 стана 40 градуса и много тежко за стоене навън, висока влажност. Съветът ми е да отидете през май, юни или септември. Юли и август няма места за българи, защото ходели само турците, а и времето ще е много непоносимо.
Водата е като тепсия, топла, чиста,кристална. До теб плуват рибки, имаше и патета.

# 499
  • Бг-мама
Благодаря за споделеното , аз пак да питам ако е удобно за цената. Може и на лични ако тук не искате да пишете. Благодаря!

# 500
Благодаря за споделеното , аз пак да питам ако е удобно за цената. Може и на лични ако тук не искате да пишете. Благодаря!
Нямам проблем да го напиша тук. Записахме се февруари. Цената е 4500 лв. За двама души, като първо дадохме 20%, после още 30 и месец преди пътуването 50%. Това е цена за бунгало. В хотелската част с изглед към морето било 5500 лв.

# 501
  • Варна
Нямам проблем да го напиша тук. Записахме се февруари. Цената е 4500 лв. За двама души, като първо дадохме 20%, после още 30 и месец преди пътуването 50%. Това е цена за бунгало. В хотелската част с изглед към морето било 5500 лв.

В момента Емералд предлага хотел Летония във Фетие за 8 дати в периода 29 септември - 20 октомври (най-прекрасното време според мен), като цените за двама в къщичките варират от 3464 за първата дата до 3033 лева  за последната ( с тръгване от Варна, но има и от София).  Слагам скрийншот на табличката с цените) за  къщичките.
Има и варианти с автобус от София и Варна.

На този линк са офертите с цените за различните видове стаи и брой хора на хотела за самолет от Варна.
https://emerald.bg/bg/pochivka/149/fetie-ot-varna-do-dalaman/162 … 319fQ%3D%3D%22%22На този

На този линк са офертите на Емералд за всички хотели във Фетие вкл. и Летония от Варна и София с  автобус и самолет.
https://emerald.bg/bg/pochivki/189/fetie/?filter=YToyOntzOjM6InJ … 6IjIiO319fQ%3D%3D

Парадоксът е, че и с автобус и със самолет - цените са едни същи (с нищожна разлика са по-високи тези за самолета).

# 502
Завърши почивката ни в хотел Мегасарай Сиде и вече мога да дам по конкретен отзив.Пътувахме с автобус.Двама възрастни/единият тинейджърка на 16г/Тръгнахме без много очаквания.Просто пълноценна почивка резервирана края на април.В хотела бяхме в 4.30 ч сутринта.Попълнихме картите за настаняване,сложиха ни гривните и любезно ни предложиха освежаване на аква бара който е 24 ч.Нямало свободни стаи,да отидем малко по късно да проверим дали са готови.В 6.30 ч вече имаше свободна стая и тъй като е ранен час можеше да ни настанят срещу 100 долара.Решихме да изчакаме и в 11.30 ч.стаята ни беше готова.Резервацията ни беше с изглед парк.След коментари които прочетох бях доволна от избора тъй като прочетох че е шумен хотела.Настаниха ни изглед езеро и по точно срещу аква бара и там където вечер имаше програми /като караоке/ след 10 ч.Изморени обаче от пътя не исках да се занимавам със смяна на стая.При настаняване установихме че имаме и само 2 хавлии.Вратата на банята също не се затваряше.Чистотата в целият хотел е добра, постоянно някой чисти,бърше,мие.Но за стаите не мога да кажа същото.От 7 дни 3 е оправена  както трябва.Не помогнаха и бакшиши.Втория ден никой не я почисти,реших да потърся от камериерката поне хавлии,каза че ще донесе ,и до там.На третия ден само кърпи,боклука оставен.Така и не разбрахме кога минават.Най често в часовете за почивка.Храната добре приготвена .За първи път нямаше тематични вечери.Всяка вечер и нещо различно като риба в сол,печено агне,печено пиле.Много плодове.Не съм ги броила но може би повече от 10.Като ананас,череши,ягоди,сливи,киви.Като цяло храната беше като за местното население което преобладаваше в хотела.Има обособен павилион за скара който работи и за обяд и вечеря.Там са скара,риба и някаква гарнитура,печени зеленчуци.На големия басейн на ниво рецепция също има за хранене.Пълнени картофи,пържен картоф,бургери,дюнери.На плажа .Там от 12 ч може да хапнете чудесна пица,бургер,паста,салата, сладолед .Там е със сервитьори за обяд.След това има плодове,нещо като толумбички/не сиропирани/ и гофрети.Сладкарницата / моята слабост/ Чудесни десерти,малко солени неща като гевреци,питки, солени кроасани и много добри според мен напитки.Персонала навсякъде е  любезен,засмян.Повечето пъти ни обслужваше едно момче.Поръчваме се вода/ само това консумираме /а то задължително след това ни носеше коктейл с десерта.Плажа за мен беше добър / не е като Камелиите/ но на мен ми хареса.Пясък с малко камъчета.Единствено става бързо дълбоко.Много чисто море.Места до 9.30-10 ч спокойно се намират.Другото което ми направи впечатление е че отключват вратата за плажа в 7 ч.За басейните не мога да кажа много ходихме след обяд няколко пъти.Водата много топла.За алкохол и безалкохолни не мога да дам отзиви тъй като не консумираме.В минибара кенчетата са кока кола.Анимацията ходихме само на тази която е от 9.15 ч ,нищо особено.И накрая за шума в хотела.За мен много шумен,сякаш няма едно по тихо кътче.Ако сте с малки деца задължително стая изглед парк.След 12 ч вечер вече е добре.И последно/ че стана много дълго/което е проблем според  е хотела имаше проблем с климатичната система.Има стаи които текат.На ниво рецепция избива от тавана,преди тръгване течеше чак от лампата на едната тоалетна.Като заключване мога да кажа.Хотела ни хареса,оправда очакванията ни.

# 503
Парадоксът е, че и с автобус и със самолет - цените са едни същи (с нищожна разлика са по-високи тези за самолета).

Аз виждам с 750лв. по ниска цена за почивка за двама с автобус.  
https://emerald.bg/bg/pochivka/238/pochivka-vav-fetie-turcia-s-a … VEhZRSI7fX0%3D%22

Последна редакция: вт, 11 юли 2023, 16:51 от ESPACE

# 504
mimi0585, благодаря за отзива.  За следващото лято ще следя цените в Мегасарай и Пайн бийч😊 Как е положението с интернета в хотела?

# 505
mimi0585, благодаря за отзива.  За следващото лято ще следя цените в Мегасарай и Пайн бийч😊 Как е положението с интернета в хотела?
Има интернет навсякъде,дори и на плажа.

# 506
И още нещо, докато ти е още прясно - в де лукс билдинг сградата има ли асансьор? Дали ако запазя там, стаите ще са в по-добро състояние? Или точно там е проблема с течове от климатичната инсталация, че не те разбрах добре😊
Има ли пяна парти?
А'ла карт ресторантите посетихте ли?
Благодаря отново!🌷

# 507
И още нещо, докато ти е още прясно - в де лукс билдинг сградата има ли асансьор? Дали ако запазя там, стаите ще са в по-добро състояние? Или точно там е проблема с течове от климатичната инсталация, че не те разбрах добре😊
Има ли пяна парти?
А'ла карт ресторантите посетихте ли?
Благодаря отново!🌷
До колкото разбрах за следващия сезон ще бъде реновиран изцяло.В автобуса имаше още едно семейство което беше в хотела.Бяха на 4 етаж.фамилна стая,те споделиха че в стаята им е текло вода.Ние бяхме на 1 етаж, нямахме такива проблеми.За асансьора нищо не мога да кажа,не сме го използвали.Ала карт също не сме използвали.Пяна парти във фейсбук група бяха публикували че има.При нас не.Ако е имало в събота когато след обяд почивахме от пътя.Теч имаше на ниво рецепция,на друго място аз поне не видях.

# 508
  • Пловдив
    Аркадия
Аз бих заложила на Пине Белек вместо на Мега Сарай -Белек.Първият е с много хубава територия навсякъде зеленина и много пинета.А за децата детска концепция.От тази година е с нова по богата концепция.Сега видях ,че вече е топ 100 на най-добрите хотели в света.А  този в Сиде едва ли ще стигне нивото на този в Белек макар да е и той Мега Сарай.

Аз от години следя клуб Летония-Фетие  с автобус най-добрата цена е на Ориент99.Мисля ,че те държат правата на хотела.

Последна редакция: вт, 11 юли 2023, 22:13 от slavei4e

# 509
  • Берлин
Роже, мина ли почивката ви в Утопия?
Нямам търпение да чета...

Общи условия

Активация на акаунт