На море в Турция - тема 79

• 66 776
  • 742
  •   2
Отговори
# 525
  • София
    Роже
,Благодаря за отзива за Туран.Винаги съм го заглеждала хотела заради забавленията за деца,но това блъскане за храна и запазване на шезлонги  изнервя.
Славейче, мисля, че има доста по-добри варианти от него на тази цена. Тази лудница беше в началото на юли, може би в по-слаб сезон няма да е толкова забележимо, но и мен както теб изключително много ме изнервят двете неща.
Особено пък когато ръковдството на хотела въобще не му пука и не се опитва по никакъв начин да изкорени и премахне това вредно явление запазване на шезлонги с хвърлени по тях хавлии.
Повече от половината резервирани шезлонги до обед си стояха празни. А като видиш четири шезлонга един до друг с хвърлени две кърпи напреко / или пък две тениски, някоя лопатка или потниче/ е ясно, че тези 4 човека с останалите хавлии са на плажа и просто ей така си пазят места и до басейна, че ако им писне да се преместят.
Просто такива хотели директно ги отсвирвам за следващи посещения.

# 526
  • Пловдив
Роже, много ти благодаря за отговора! Извинявам се, но при толкова много полезна информация на 1ва страница ми е убягнало! Блгодаря ти и за прекрасния разказ и описание! Направо се пренесох там...Heart EyesHeart Eyes
За Туран ми беше любопитен отзивът на човек като теб, посетил толкова много хотели! На нас миналата година ни беше за пръв път, но мнението ми се припокрива изцяло. Аз толкова деца накуп не бях виждала в живота си Joy Ние бяхме в средата на юни и беше сравнително спокойно. Явно юли вече се усеща пренаселването...

# 527
mistery, чудесен подробен отзив за Селектум Фемили Белек! Благодаря! Искам да те попитам, дали има аквапарк или поне някакви водни пързалки на територията на хотела?
Има няколко пързалки за големи

Снимката е от интернет, че ние на тях нито сме се пускали, нито съм ги снимала Simple Smile

и воден атракцион за малките

При тях има и едни такива сепарета за почивка

Скрит текст:
Забравих да спомена, че на закуска в хотела аз лично не открих свеж сок, сервираше се някакъв натурален сок в тетра пак опаковка, който нямаше много общо с познатия такъв тук, но в дъното на бара на басейна винаги имаше по няколко вида прясно изцеден - от портокал, ябълка и морков, които можеш да миксираш по свой вкус.

# 528
  • Русе
Здравейте!
Някой ходил ли е тази или миналата година в Хайдарпаша Палас?
Интересува ме територия - активности, басейни, прилежаща територия, места в близост, плаж?

# 529
Здравейте!
Някой ходил ли е тази или миналата година в Хайдарпаша Палас?
Интересува ме територия - активности, басейни, прилежаща територия, места в близост, плаж?
   Здравейте,Тази година бях там от 23.04,за мен този хотел няма забележки,всичко беше на ниво,храна,басейн огромен и чист,плаж не толкова голям но и ние бяхме много рано за да дам обективно мнение за плажа,водата тогава беше много студена.  На територията на хотела няма място за разходки като другите хотели,няма зеленина но за сметка на това атмосверата в самия хотел  е много приятна и дружелюбна.За съжаление в близост до хотела няма нищо интересно освен няколко уж мола с безумни цени.

# 530
  • Русе
А шумно ли Ви беше от пътя?

# 531
А шумно ли Ви беше от пътя?
Не въпреки,че трафика е ужасен има толкова музика и забавления на басейна,че това е най малкият проблем.Може би най шумно е  на един от басейните който е на покрива на снек бара и е на нивото на пътя.Там не е за препоръчване.Искренно Ви завиждам,влюбих се в това място.

# 532
Здравейте!
Препоръчайте ми, моля, фирма за трансфер от летището на Анталия до Кемер.
Каква е горе-долу нормалната цена за тази услуга?
Благодаря! Simple Smile

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 20:06 от milena12345

# 533
  • Русе
Сетих се да попитам нещо - проблеми при минаване на границата с лични карти има ли, забавяне?
Детето е на 12 с паспорт, но изтича октомври. Не го приемам за проблем, но дали турските власти мислят по този начин?
Плануваме пътуване втората половина на август.

# 534
  • София
Сетих се да попитам нещо - проблеми при минаване на границата с лични карти има ли, забавяне?
Детето е на 12 с паспорт, но изтича октомври. Не го приемам за проблем, но дали турските власти мислят по този начин?
Ние пътувахме с автобус и водачката даже ни обърна внимание, че с лични карти се минава по-бързо, така че който носи и двете неща, да представи картата. И беше права, много бързо минахме.
Относно паспорта на детето - да кажат и по-запознати, но аз не бих рискувала. На сайтовете на туроператори, а ако не се лъжа, и в препоръките на МВнР, пише минимална валидност 6 месеца. През януари пътувахме и до Истанбул с дъщеря ми, на 13. Извадих нов паспорт, че старият изтичаше през април.
Приятна почивка 🙂

# 535
  • София
Споко! И турските власти, и сайта на МВнР мислят като теб. Паспорта е валиден до датата на валидност, написана в него, а не до 3, 6 / или колкото се сетиш още интерпретации/ месеца преди изтичането му. Само внимавай да не си изгубиш листчето, на което ще ти сложат печат на границата като минаваш с лична карта, ще ти трябва на връщане.

# 536
Нищо не дават вече с личната карта.Поне на Капитан Андреево.Това беше в началото.

# 537
  • Варна
няма вече биляшки и лк или паспорт се тая

# 538
  • София
Нищо не дават вече с личната карта.Поне на Капитан Андреево.Това беше в началото.
На Капитан Андреево няма какво да дават, ти излизаш от България.
Дават на Капукале листче с печат на коя дата влизаш в Турция. Ако си с паспорт ти бият печата в паспорта.
Ако не ти дадат листче с печат и с датата, на която влизаш, как ще докажеш, че си стоял по-малко от три месеца в Турция?
Преди седмица като влизах пак в Турция ми дадоха листче, вярно че бе на летище Анталия, а не на сухоземната граница, но то разлика няма.

# 539
  • Някъде в Европа...
Тази година ви чета  с мъка в сърцето, защото няма да ходим. За догодина не знам, че са се задали разни деветмесечни събития. Но за да не се депресирам, си чета тук и си мисля, че всяка почивка е хубава, стига да си там. Най-хубави почивки ви желая и пишете тук, моля, да чета и да си представям.
Пожелавам от сърце тези деветмесечни събития да минат леко и безпроблемно! 🍀 Тепърва ви чакат хубавите емоции по турските курорти!

Общи условия

Активация на акаунт