На море в Турция - тема 79

• 66 776
  • 742
  •   2
Отговори
# 585
Така е, NBM, благодаря! Притеснява ме, ако Емералд реши да отмени пътуването и изгоря с 4 бона. Но в разгара на сезона, не би трябвало...
Закъснял полет също е неприятно.

# 586
  • Beyond the Frontiers
Така е, NBM, благодаря! Притеснява ме, ако Емералд реши да отмени пътуването и изгоря с 4 бона. Но в разгара на сезона, не би трябвало...
Закъснял полет също е неприятно.
Ако Емералд анулират, те ще ви върнат парите на 100% и застраховката няма нищо общо и не покрива такъв риск.
Закъснения в момента има много. Предвид че юли и август са топ натоварени месеци за пътуване, няма нищо странно в това.

# 587
  • Sofia
Туристическите агенции са длъжни да имат застраховки, с който обещетяват туристите си при провал с пътуването. Това не е тази Отмяна на пътуване, за която си мислиш.

# 588
  • Beyond the Frontiers
Туристическите агенции са длъжни да имат застраховки, с който обещетяват туристите си при провал с пътуването. Това не е тази Отмяна на пътуване, за която си мислиш.
Не точно.
Само туроператорите са длъжни да имат задължителна професионална застраховка. Тя се задейства в случай на фалит на въпросния туроператор и служи за връщане на пари на засегнати клиенти.
Няма застраховка за отмяна на пътуване по вина на туроператора. Не е и нужна, защото по закон той следва да върне платеното на 100%.

# 589
Благодаря! Просто те ми предлагаха месец февруари да сключа застраховка Отмяна на пътуване, но аз не го направих и сега се чудя дали се прецаках.

# 590
  • Някъде в Европа...
Благодаря! Просто те ми предлагаха месец февруари да сключа застраховка Отмяна на пътуване, но аз не го направих и сега се чудя дали се прецаках.
Не...един - единствен път сключих такава, но само заради теста за ковид преди пътуването (ако излезе положителен и не мога да взема пустия сертификат), напълно излишна е..клаузите са такива, че едва ли не трябва да умираш, че да се задейства преди пътуването...

# 591
Благодаря много, момичета!

# 592
Здравейте! Върнахме се преди седмица от хотел Seven Seas Hotel Blue в Сиде, където изкарахме една приказна седмица.

Изборът на тазгодишната ни почивка в Турция беше много важен за нас, защото ММ имаше юбилей по това време и искахме всичко да бъде супер. И така, избирах дълго, докато накрая се спрях на този хотел, който първоначално ме спечели с красивата си територия – много фонтани, зеленина, палми и цветя.

Още с пристигането бяхме изненадани приятно, като ни предложиха /без да сме искали/ настаняване вместо в резервираните две двойни стаи /пътувахме с майка ми и нашият син/, да бъдем във фамилна стая. Тя е двуетажна, нещо като мезонет, като на всеки етаж си има отделна баня с тоалетна, тераса, телевизори, гардероби и всичко друго, като разликата е, че на долния етаж са две отделни легла, а на горния етаж – спалня. А, хладилник и сейф имаше само долу. В минибара имаше вода, кола, фанта, някакви сокчета в кутийки, бира Ефес, зареждане ежедневно, което е свършило. Сет за кафе и чай нямаше.

За нашия юбилей имахме изненада – картичка с пожелания, бутилка червено вино, кошница с плодове и отстъпка за масажи /не я ползвахме/.

Чистота – безупречна, не само в стаята, но и в целия хотел, на плажа, басейните и навсякъде.

Плаж – широк, пясъчен. Сянката е решена с тенти открай докрай, което беше чудесно, предвид температурите, които надхвърлиха 50 градуса. Шезлонги имаше достатъчно за всички желаещи, независимо, че и тук се запазваха. Ние на плажа отиваме след 10 часа и винаги си намирахме свободни и то не на последна линия. На влизане в морето е стръмно и има камъни. Ние лично карахме без аква обувки, но е налице известен дискомфорт, особено на излизане, защото вълните те дърпат навътре, а краката се вкопават в камъните и трудно се изпълзява. Морето бързо става дълбоко – на първата крачка ти е до кръста, на втората вече до врата, но пък става за плуване.

Басейни – два големи, единият за релакс, на който имаше бар, от който може на консумираш напитки директно от водата, а другият с дюзи по пода, които правят нещо като изкуствени вълни. Имаше и бавна река.

Аква парк – две пързалки, една открита ролба, две закрити и бърза река, където се спускаш върху ринг с каска и жилетка. Работят сутрин и следобед по 2-3 часа.

Храна – изключително вкусно приготвена и разнообразна. Тематични вечери имаше турска, интернационална, азиатска. А-ла карт ресторантите, за едноседмичен престой имаш право на две посещения, избрахме турския /за нашия юбилей/ и италианския. Другите два а-ла карта бяха платени, единият за скара, а другият не помня. Не сме ги посещавали. На плажа има два бара. Единият е паста бар, където си избираш вида паста и добавките към нея и ти я приготвят пред теб. В другия бар – дюнери, гьозлеме, пица, скара, хот дог, салати, супи, разядки, плодове, десерти. Тук и бара на басейна сладоледът беше пакетиран на Algida, а в основния ресторант – насипен. В бара на басейна се предлагаха и гофрети. Има и сладкарница.

Напитки – бялото вино беше добро и коктейлите също. Вносен алкохол имаше също, но не мога да кажа нищо, пиех аперол и други коктейли. Безалкохолните бяха с добро качество. На закуска имаше смутита, канелена вода и др. За кафе имаше отделен кът, където предлагаха 8-10 вида кафе. Това, което опитах ми хареса много.

Персонал – страхотни, усмихнати, внимателни, любезни и всички говорят английски. На рецепция, говорят и руски. Гестрилейшъните – прекрасни момичета /руски, английски, турски/, готови да обяснят, да помогнат, да обяснят, благодарни сме им.

Анимация – през деня не мога да кажа, провеждаше се на басейните, а ние сме на плажа. Вечер – детска дискотека, след това различни шоу програми. Имаше трупа акробати от Танзания, светлинно шоу със сапунени мехури и др. След това афтър парти и след 11-11.30 ч. дискотека на единия от плажните барове, този на който приготвяха паста на обяд.

Интернет - безплатен по цялата територия.

Почиващи – поляци, чехи, унгарци, руснаци, немци, малко англичани, малко турци. Българи, с нашия трансфер бяхме само ние. Засякохме се две семейства, които дойдоха след нас.

Пред хотела спират маршрутки, които отиват до Антично Сиде, в което сме били няколко пъти, пак ходихме и никога не ни омръзва и до Нова мол /много хубав/, срещу 1 евро.

Допълнително посетихме страхотния спектакъл „Огънят на Анадола“ в Античния театър Аспендос. Невероятно беше!

Ами в общи линии е това. Препоръчвам хотела с две ръце. За нас беше прекрасно преживяване, което ще помним. Дано следващите пъти успеем да надградим, така както сме успявали и досега!

# 593
  • Пловдив
Благодаря,момичета и момчета за отзивите .Ще очакваме и от други.Аз вече     започвам да мечтая  и да правя списък за лято 2024 г.Живи и здрави само да сме всички!

# 594
jijo99, Благодаря за отзива ! И аз си мислех, че няма да има проблем, ако шофира някой друг, макар и аз да съм в колата ( от местни турци , питали полицаи знам, че не правят проблем ), но друго си е и на практика да се случи.
От кой мобилен оператор ви беше интернета, че се замислих толкова мб останали, предполагам, че е турски?

# 595
jijo99, Благодаря за отзива ! И аз си мислех, че няма да има проблем, ако шофира някой друг, макар и аз да съм в колата ( от местни турци , питали полицаи знам, че не правят проблем ), но друго си е и на практика да се случи.
От кой мобилен оператор ви беше интернета, че се замислих толкова мб останали, предполагам, че е турски?
Не само да шофира, аз изобщо не бях с тях.
Картата и телефона са ми турски--картата е предплатена ваучер на Водафон. 150 лири беше --15гб+1000 минути към турски номер+1000 смс в Турция, за още 50 лири качваш 1ч със Европа.
Отделно водафон имат игра ролетка през приложение по 1 път на седмица се върти --1 път ударих 3гб интернет, втория за 24ч неограничен интернет за социални мрежи + фейсбук и инстаграм.

# 596
Е, най-накрая съм на компютър че да мога да дам отзив и аз.
Бяхме в Палома грида, Белек, с пакет от Емералд травъл, със самолет.
Както писах по-рано полетът ни закъсня с над 6 часа. Та вместо да висим на летището, ходихме на кино с децата, на разходка в мола, на обяд и късния следобед отлетяхме за Анталия.
Всички бяха много изнервени и криви. На летище Анталия бързо се качихме на автобуса и потеглихме към хотелите. Трансфера отне повече от час и половина. Шофьора незнаеше къде се намират хотелите. Една от туристките, очевадно изнервена от целия ден го нападна, че не била платила да се лута. По данни от посрещащата агенция тази година имат проблем с шофьорите, той като са хора от бедстващия район след земетресението, голяма част от тях останали без дом, семейство и припитание. Та по нейните думи държавата ги разпределила да работят в този район.
Както и да е пристигнахме в хотела и срещу 30 евро в паспорта получихме двойна разширена стая, с голям балкон и изглед море. Бързо ни настаниха, изключително любезни и за първи път видях рецепция на открито без климатик, под самите палми!
Територията на хотелския комплекс е изключително голяма и зелена, преобладават палмите, но има и иглолистни дървета. Липсваха ми цветовете на бугенвилиите.
Стаята беше реновирана на втори етаж, просторна и честа. Изненади от камериерката не сме имали, но всеки ден сменяха кърпите и зареждаха на макс хладилника.
Децата бяха доволни много от басейните. Имаше бебешки, такъв за деца до към 5, аква пързалка за деца от 5-10, и големи пързалки- три броя за възрастни. Изключитено чисти.
Шезлонги на басейните и на плажа винаги се намират, но ние ставахме рано и пиехме кафето си на плажа. Плажата ивица е широ и чиста, имаше дни с камъчета и дни с фин пясък.
На плажа видяхме костенурка и оградени зони в които пише че има яйца и да не се влиза.
Туристите бяха от над 12 държави, основно шведи, поляци, малко немци, испанци, японци, сърби. Само две бг семейства имаше,  които си бяха групичка.
Споен хотел, без чака-рака и панаири. Истинска наслада и спокойствие.
В ресторанта......ОГРОМНО изобилие от храна. Меса- пилешко, телешко, пуешко, заешко, патицата им със сос от портокали беше уникална. Бургери с телешко и някакви особени сосове, също бяха много вкусни. 5-6 вида риба, приготвена по различен начин. Спагети, пици, пиде, гюзлеме- три вида, изключително вкусен бюрек, изобилие от плодове, като че ли ми липсваше ананаса. От храната поне в моите очи ми липсваха сушените плодове. Единствено стафиди и сини сливи. Всяка вечер беше тематична, турска, италиянска, морска, суши тайм, галавечер. Такова изобилие от храна не ми се беше случвало, признавам си. И то изключително вкусно. За закуска имаше освежаващи фрешове, плодови айряни, любимите ми мекици, баници, бухти, филийки... дори не мога да изброя всичко.
Анимацията на мен лично ми беше слаба, особено след ТОП анимацията на Тюрбан термал, Мармарис. Аз много държа на нея, но през деня беше слаба. Вечерта имаше различни представления. Единия ден имаше шоу и диска на зелената площ към плажа, е беше много яко. Всички се забавлявахме много. Най-хубавато е че преди да започне шоуто, минаха и напръскаха за комари.
В самия Белек имах чувството че бомба е паднала от 21:00 до 2:00 през ноща, две вечери сме се разхождали в градчето, но пусто, няма туристи, явно не излизат от хотелите. Купихме си хубави кожени обувки. Много високо качество. Но като цяло не се пазарят и обявяват космически суми за дрехите. За пример: чифт черни изчистени дънки, мъжки с тънка мъжка грейка за цена 200 лв.   ......
И сега да разкажа за Легендите.
Още в бг бях направила резервация за билите за там през турска агенция. Не се изискваше капаро и само резервирах. Изключително коректни се оказаха. Цената беше 90 евро за възрастен и 80 евро за деца. Посрещащата агенция ни искаше по 110 на човек.
В 10.00 часа бяхме в Тийм парка. Поставят ти гривна, в която гривна зареждаш пари и с нея плащаш вътре за храна, вода и т.н. Позволяват само вода, внесох и праскови, без проблем. Територията е огромна, изключително чиста и подържана. Нямаше опашки по атракционите, нервност и напрежение. Някак си и жегата не се усещаше там, един полъх имаше през цялото време а температурата достигаше 39-41 градуса.
 Много малко са атракционите за деца до 120 см., а дъщеря ми беше точно толкова. На най-екстремното влакче и най-екстремната пързалка с костенурката не се качихме. Всичко друго минахме. Препоръцвам 3Д ли беше та 5Д ли беше с един китаец. Уникално е как умът се лъже че всичко е реално. Адски много адреналин. Шоуто с делфините беше също прекрасно. Водно 5Д кино също. Само дето не бяхме разбрали че е водно и седейки с очила и гледайки изведнъжте залива една вода и всички крещят. Много се смяхме.
До цирка не стигнахме. Зоната с Маша и мечока е наистина вълшебна за деца. Препоръчвам я, впечатли ме много.
Като цяло нямаше някакъв бум на туристи. Основно иранци и рускоговорящи. Атракциите са много е неможеш да успееш да обиколиш всичко в един ден. Ние не сме мотали, но не сме и препускали. Все пак човек иска да се наслади. Цената на парчето пица с кенче кола е около 17 лв.. Пицата беше вкусна и добро като големина парче.
Май е това за дневното посещение. Някой ако има въпроси да пише.
За вечерното шоу препоръчвам да отидете още към 18.00 часа, стават прекрасни снимки и е още светло, няма и толкова хора и може да се снимате на спокойствие. Ние ходихме в четвъртък. Шоуто започва в 21.00 часа от дънато на търговска зона. Е.... разбрахме го късно, чакайки с тълпа изпълнила терена около конете и колесницата.... та там шоуто беше 7 до 10 минути не повече, и то разочароващо. Очаквах повече, явно интересното е било горе, около фонтана. ........
Цветовете, осветелнието и усещането е невероятно. Всички са в еуфория, но са мили и внимателни, всеки пита другия „a photo please“......
Препоръчва да го посетите.
В момента има някакво Ди джи ворс за посещение, собственост на турски бизнесмен. Преплитало 5д реалност, мета вселена и незнам си какво.... но дните не ни стигнаха да го посещим. Иначе бяххе получили талончета от легендите за отстъпка 20 % от цената на билета.
На връщане Емералд ни компенсираха с късен полет в 15... часа /нашия беше ранен за 8.00 някъде по спомен/, който също закъсня. И така около 1:40 часа вече се бях паркирала в домашното си легло, с облекчение и много заредена с емоции!

# 597
Може ли да помоля да ми.помогнете с GPS координатите на Lonicera world. Не се справям. Моля.

# 598
  • София
Kissa , прекрасен разказ. може ли да споделиш коя е агенцията, чрез която запазихте билети?

# 599
Kissa , прекрасен разказ. може ли да споделиш коя е агенцията, чрез която запазихте билети?

https://www.seasonstravel.com.tr/

Първо резервирах. На мейла пращат потвърждение, а в деня преди посещението им звъннах да уточним в колко часа ще ни вземат.

Общи условия

Активация на акаунт