Психология

  • 526
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Може ли някай да ми каже разликата между психолог и клиничен психолог. И дали кл. психолог може да отвори кабинет за себе си. Щото на всякъде пише различно нещо и вече се шашнах.

# 1
  • Мнения: 170
Разликата между психолог и клиничен психолог се отнася до областта, в която работят и вида на проблемите, с които се занимават.
Психолозите използват психологически техники и инструменти, за да разберат и помогнат на хората да се справят с техните проблеми. 
Клиничният психолог работи с хора, които имат по-сериозни състояния или психопатологии.

Клиничният психолог получава титлата си със специализация след базовото обучение по обща психология

Виждала съм частни кабинети и на двете, защо мисли, че не може?

# 2
  • Мнения: 5
Да и аз мисля, че имат право да си отворят кабинет но в един сайт пише че само в болници могат да работят

# 3
  • Мнения: 25 600
Ако идеята ти е да вземеш диплом и веднага да си откриеш частен кабинет, по-добре не го прави.
Поработи първо в болница или където още е подходящо, натрупай опит и чак тогава... Още повече че, доколкото се вижда от старите ти постове, си медицинска сестра или учиш за такава и обмисляш магистратура.
В този вид дейности дипломата е почти нищо – само теоретично право да упражняваш дадена професия. По-важен е опитът, натрупан под ръководството на съответните специалисти.

Общи условия

Активация на акаунт