Какво повече НЯМА да купя - 23

  • 86 539
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 8 587
Никога, ама НИКОГА няма да купя повече белен боб на Panino.По принцип ползвам беления боб на Крина, който е готов за 30 минути, обаче този боклук беше намален в Кауфланд и реших да пробвам.2 часа и половина ври и още е твърд като камък 😡
Преди години и аз так с един техен боб, та нищо повече не купих тяхно.
Обикновен боб увира за 30 минути, ако е бил накиснат преди това.

# 736
  • Мнения: 41 494
И ако не му е сложена сол...

# 737
  • Мнения: 793
Никога повече няма да купя захар IZZI (украинска) - мирише гадно.

# 738
  • Мнения: 6 382
Майка ми скоро ходи в Турция и беше донесла разни неща. Маслото си беше направо маргарин, кашкавалът 100% беше от имитиращи продукти, не се разтопи при печене, сиренето горе-долу биваше на вкус, ама едва ли е от качествени продукти. А плодове и зеленчуци турски не купуваме. Там няма контрол върху препаратите за растителна защита..
Ако кашкавала е бил от козе мляко е нормално да не се топи и "точи" като другите кашкавали. Козето сирене също е по твърдо и седи по стегнато при топлинна обработка. Липсва му и изразената кисела жилка, освен ако при приготвянето не е добавена и закваска.
Особеност им е че са с по ниска масленост, поради което седят по стегнати и не се топят.
Та не знам кашкавала и сиренето какви точно са били, но ако са били от козе мляко и не си им свикнала е нормално да ти се сторят странни.
ПП : Друга особеност на козето мляко е че не става от него кисело мляко. Седи рядко и с по особена консистенция, въпреки че на вкус го докарва. Консистенцията може да се подобри като освен закваската, се добави и малко мая за сирене при квасенето. Ама да си знаете че по принцип козето кисело мляко, не е баш киселото мляко което си знаем.

ПП : Донесоха ми лютеница "хорцето".
Вътре с находки от цели дръжки на пипер.

# 739
  • Мнения: 2 124
Как се престрашаеаш да купуваш на стек, не знам. Аз вече, Не.

Киселото мляко 2% БДС на РС купувам вече няколко години, и винаги е едно и също. А това за мен е важно, да има повторяемост на партидите, което значи добра производствена практика. Много го харесваме вкъщи.

# 740
  • Мнения: 4 748
Снощи накиснах един чаршаф с домашен сапун, вече се отчаях. Някога, преди месеци, майка ми е прала с турски прах и турски омекотител. Освен, че не перяха хубаво, този чаршаф след ползване и две пранета с обиквени Персил и Рекс още мирише, ама мирише остро и на сладникаво, буквално не мога да спя с него. Изчистих пералнята и го пуснах отново да се пере с бебешки персил и още чаршафи. След изсъхване другите са добре, този продължава да мирише натрапчиво. Снощи го накиснах с домашен сапун и дано вече се оправи.

# 741
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 162
Аз откакто взимам турски прахове няма сила, която да ме накара да купя други. Само те успяват да премахнат миризмата на пот от тениските на мм (много се поти). Кашкавали и сирена си мъкна от всякъде, където ходя (последно от Италия) от там си донесох и зехтин, и салами и дори някакви антипасти. Ами да в България трудно си намирам толкова вкусни.

# 742
  • Мнения: 291
То, като се има предвид,че българите не се научиха да не купуват турски прах за пране - 10 килограма за десет лева, няма как да им хареса изпраното. Ходят на борсите , взимат най-големите боклуци и накрая- не става. Еми, няма как да стане, то вътре има всичко друго, но не и прах. Аз лично не пера с турски прах, купувам от италианските магазини или Ленор, Максима. Чат пат взимам омекотители, но прах за пране не.

# 743
  • Мнения: 10 608
Ау максима.. това САНО-то ли? Ей такова без пари да ми дават няма да пера с него. Нито пере, нито мирише, нищо като цяло. От уау-форумни коментари съм взимала 2 пъти, едвам го изтиках. Повече експерименти, мерси съм.

# 744
  • Мнения: 4 748
Ако някой тепърва ще пробва капсули ариел, да го предупредя, че миришат убийствено силно за по-чувствителен нос. Перат добре, колкото и праховете Ариел.

Абе какви са тия прахове от нормален магазин, които не изпират? И Савекс , и Медикс дори съм пробвала, изпират си и никаква миризма не остава.

# 745
  • Мнения: 12 236
С капсули Ариел пера от години, последно преди две седмици заредих отново от Метро, чудесно перат и няма разлика в аромата им. Не мисля, че е от значение това, че винаги пускам допълнително изплакване (за чувствителна кожа) и не използвам омекотители.

# 746
  • София
  • Мнения: 16 123

Абе какви са тия прахове от нормален магазин, които не изпират? И Савекс , и Медикс дори съм пробвала, изпират си и никаква миризма не остава.
   
И аз това се чудя. Но то по-скоро е колко са мръсни дрехите, които перат.
У нас сме двама възрастни, обличаме, вечер хвърляме в Пена за пране.
Периодично внуците са при нас - търкалят се по площадки, по храсти, деца са.
И техните дрехи се изпират добре.
Ако има нещо лекьосано от храна - остава за домашна дреха.
Омекотител не ползвам, пера най-често с течен, концентриран препарат от Лидл.

# 747
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 405
Честно да ви кажа,хич не ми дреме за прахове и препарати,каквото и да купя все върши работа,няма да ходим мръсни и миризливи нито с Медикс,нито с Ехо Савекс,все ще изперат...За мен по-важното са хранителните стоки,там където отива най-големия % от бюджета,следя с интерес и всичко ми е от полза -от размера на яйцата до джолана с кожа в Лидъл ...за съжаление за последните 2г ,откакто сравнявам стоките -надценката е чисто 40% и съм се отказала от доста продукти във веригите..

# 748
  • Мнения: 10 699
Потребителката с потния мъж - пробвала ли си да дезинфекцираш пералнята на 90 градуса? Мисля, че ще ти се разреши проблема с миризмите след пране.

# 749
  • Мнения: 596
Аз пък за пръв път чувам след пране, на да речем 60 градуса, с какъвто и да било прах за пране, дрехите да продължават да миришат.......

Общи условия

Активация на акаунт