С какво ви дразнят свекървите? - 148

  • 36 126
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Розова долина, ако смяташ, че той е човека и той ти дава сигурност, то хич не ги мисли по 100 пъти нещата. Бабата може да е сърдита колкото си ще. Сега сте в период на напасване и този период скоро ще премине.
Аз съм с втори брак и се ожених 4 месеца след развода си. ММ също нямаше година от раздяла. На пук на всички приказки нито един не е причина за предишните разводи. Мен ме оставиха заради друга, при него жената е инициатор на раздялата. На роднините ни им беше странно в началото, но за няколко месеца нещата си дойдоха по местата. То не беше "няма да си оставяш (забравяш)детето заради друга жена", "повторена съм била" /той щото девствен, без биваша и заеми го взех Simple Smile /. Ми възрастни хора. Мина им.

Ако свекървата е гад обаче и 100 години да минат, няма да е по - добре. Тя ако е гад и първата му жена е усещала "любовта" и, та проблема не е в теб.

# 31
  • Мнения: 8 886
Точно! Щом сте отделно и за него няма драма , че отсвирва майка си , гледайте си живота и детето му, обичайте се и това е. Само щадете детето. Много ми е мъчно когато на родителите не им стига капацитет да осъзнаят,че техните действия и думи рефлектират върху малките човечета и оставят белези за цял живот. Говоря по принцип, не в конкретния случай.
  Питах за повода, защото ако си ти, обяснимо е поведението на свеки , но не е оправдано.

# 32
  • при късмета
  • Мнения: 24 049
Вероятно действието се развива в малък град (за да намери свекървата телефона на нейната майка), а в такива случаи обичайно са навързани като свински черва. Рода, близки, ти съвпадат със същите на 80% от останалите. Върви и с остарели патриархални разбирания и става турска сапунка. И аз мисля, че проекто свекървата го прави заради нагласата "какво ще кажат хората". Обаче изобщо не одобрявам действията ѝ. Селяндурски, не селски.
Но. Rozova_dolina, има резон в съмненията за мъжа. Така, че не бързай, колкото и в момента да си сигурна в него. Както ти казаха назад, ако сте един за друг, ще го преодолеете и ще останете заедно. Ако не сте, ще се разбере пак след като мине този проблем. Може и той да те използва заради война с бившата, за един вид отмъщение или да се наложи на нея, майка си и сестра си. Не залагай много, според описаното от теб и изчакай с окончателните оценки. Хубаво, че нямаш проблем с детето и за него трябва да мислите. Дръжте се заедно, мислете за детето и нещата ще се наредят. Само не произвеждай и ти дете за сега

# 33
  • Мнения: 1 606
Какъв е проблемът, че са се събрали скоро след развода, не разбирам?

Те може да са били разведени откъм чувства месеци или години преди да се узакони.

С мъжът ми се събрахме 2 или 3 месеца след като беше приключил дълга, ама наистина дълга връзка. Та живели са заедно, но при тях нещата са приключили на емоционално и физическо ниво много преди това.

Към днешна дата сме щастливо женени, с едно прекрасно малко човече и планове за години, години напред.

Ако имах едно на ум и се вкарвах м излишни филми и драми, със сигурност нямаше да сме заедно.

Малко в повече ми идват всичките форумни нагласи, свързани с презастраховането - дали емоционално, дали финансово, няма значение. Това в повечето пъти е излишно и затормозяващо. Ако нещо има да става, ще става. За нищо нямаме гаранция в тоя живот.

# 34
  • Мнения: X
И аз мисля, като Люис. Понякога разводите се точат с години (пресен пример от семейството ми -2 г и то без наличие на деца, ако има деца, даже може и повече да отнеме). А емоционалната и физическата раздяла може да са още доста преди молбата за развод. Дори в дълги връзки без брак, не се чака решение на съда, но емоционално човек знае кога вазата се е счупила и няма как да се залепи!

Пожелавам щастие на новото семейство.

До една степен Римона е права, не защото хората с развод са втора ръка, а защото наличието на деца от предишни връзки може да породи напрежение. Не го казвам за случая на пишещата, а по принцип. Разбира се, зависи от хората, конфигурацията и нравите.

Придържам се към мнението си, че свекървата е просто против разводите и това е най-голямата й болка. А не дали ще е щастлив сина и подобни!

# 35
  • при късмета
  • Мнения: 24 049
Аз също ѝ казах да не бърза, но не защото мъжа е разведен наскоро. Тя каза, че са заедно то 7 месеца, за мен това е водещото. По принцип, първата година, често и повече, всичко е цветя и рози, няма скандали, няма пречки, всичко се решава бързо, компромиси се правят от двете страни и, ако ще излизат някакви нерешими проблеми, излизат след това. Втората година често е решаваща и същинското напасване започва тогава. Ако някой е направил компромис, после установява, че е било грешка, започва тда се виждат и не до там положителните черти на партньора, имало е повече различни ситуации (и м/у тях и на тях двамата с външния свят) в които всеки може да прецени по-обективно партньора и т.н.
Иначе да, от една страна периода от развода не е решаващ, но от друга трябва да си имаш едно на ум. Колкото са случаите на негативно развитие в едната посока, толкова и в другата. Та и за двете важи правилото да не се бърза

# 36
  • Мнения: 788
Моята много ми вдига нервите последно време, но да видим до кога ще и търпя интригите.
Таа сега да се оплача за най-прясното.
Миналата година попитаха да вземат дъщеря ни на море с тях и с братовчедчето.
От начало бях против понеже пътуването съвпадаше с рождения и ден, но тъй като бях с новородено на дни и не се очертаваше ние семейно да ходим на море миналото лято решихме да я пуснем с тях, поне детето да се топне в морето.
Тая година пак същото, обясних им, че миналата по изключение сме я пуснали, но тази искаме да и празнуваме рожденния ден, а и ще ходим с децата на море в чужбина така че и морето ще види. Отделно след миналото лято детето много се оплакваше от братовчедчето и не искаше после да го вижда ( това им го спестих, деца са ).
И моля ви се мойта, мила свекърва на всяко виждане/чуване с детето подмята “ Ами ние другия месец ще водим батко ти на море, ама мама и тати теб не не пускат “ , “ Ами ако накараш мама и тати да те пуснат с нас на море еди-какво-си “ , бърка ми в здравето, мъжа ми 2 пъти и направи забележка, на третия направо си се скараха ама то не спира…

# 37
  • Мнения: 651
няма формула за това какъв трябва да е срокът, за да бъде щастлива една двойка, един брак. Понякога хората се срещат, излизат за кратко и въпреки това живеят щастливо заедно. Но, по принцип, и аз бих подходила по внимателно, за мен също седем месеца е кратък период за брак, особено ако има червени светлини - свекърва, която какво прави-пречи, звъни насам -такам, говори срещу сина си. Следят го в мрежите - майка му, БИВШАТА МУ, сестра му. Има твърде много намешани хора в картинката и когато се появят и други проблеми /като при всички -най-малкото битовизми и това може да се окаже труден брак. Не че има гаранция - но когато има роднини мешащи се, ситуацията е доста трудна и не става по-лека.  Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 юни 2023, 09:21 от Crissy

# 38
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Заради ника на авторката, ми се загнезди в съзнанието Казанлък... Ако съм дори малко близо, то в подобни малки градчета и околните села е така... Споко, ще ѝ мине.

# 39
  • Мнения: 651
не мога да разбера, защо има толкова проблеми и недоразумения. Ясно е че, някои майки ревнуват синовете си и не искат да приемат че, създават семейства, или че никоя  е достойна за децата им. Други са егоисти и нарцисисти и смятат че, само тяхното щастие е важно, синовете им са да ги обслужват и снахите също. Обаче не проумявам, при толкова казуси, проблеми, вражди и прекъснати отношения, какво е това заинатване от свекървите. Ами, всичко е толкова просто - не пречи, дръж се възпитано, спри да търсиш кусури в снаха си или да се мешаш в чуждото семейство и всичко ще е наред. Дори отношенията да не са идеални, ще са търпими или толерантни. Не говоря за обич, а търпимост
накрая такива свекърви са изпокарани с всички, не виждат внуците или внуците не ги обичат, снахите не ги търпят, синовете им не се чувстват добре.

# 40
  • Мнения: 1 276
Ако сегашните снахи сме идеални, значи след 20-тина години темата ще замре. Thinking

# 41
  • Мнения: 651
Ако сегашните снахи сме идеални, значи след 20-тина години темата ще замре. Thinking
не не сме идеални, а някой от нас и по-рано ще станат свекърви, но в повечето случаи първата агресия идва точно от свекървата - търси кусури, държи се грубо, заядливо, или създава интриги, не приема снахата и т.н.
това рано или късно води до обратна реакция.

Не всички са такива, но примерите са мнооого. Понякога си мисля че, дори едно лицемерно държание в стил въздържай се от простотии и обиди, бъди възпитан, дори да не харесваш някого е пак по-добре от пряката конфронтация. Живей си собствения живот,а не се опитвай да изживееш този на сина си или семейството му.
Възможно е да не се обичат и да не са близки, но ако има малко повече въздържание от наглост, селяния и арагантно държание, вмешателство, поне няма да загубят уважението от собствените си синове.

Последна редакция: пт, 09 юни 2023, 12:37 от Crissy

# 42
  • при късмета
  • Мнения: 24 049
Ако сегашните снахи сме идеални, значи след 20-тина години темата ще замре. Thinking
Със сигурност няма да сме идеални. НО. Ще правим наши си грешки и ще дразним с нещо друго. А повтаряемостта на причините за дразнене толкова поколения назад, не говори добре за свекървите. Защото означава, че правят същото, от което са се дразнели самите те. В това не прозира някаква интелигентност. И го налагат на всичко отгоре, претендирайки, че традициите това, традициите онова, те са правилни, трябва да се спазват и прочие глупости. Това, ако младите са далеч или отделно, ако са близо, то използват имотните аргументи. Оптимистичното е, че при нашите поколения, разликите м/у тях са големи. Не държат в един коловоз, като да преди 30 години. Това се повтаря все още в малките градове и населени места, в по-голямата си част градските хора са различни от родителите си. Или поне не приемат абсолютно дословно линии на мислене

# 43
  • Мнения: 651
Ма ко, съгласна съм с това изказване

# 44
  • Мнения: X
Аз също мисля, че с времето и израстването на поколенията, жилищния резерв се подобрява. Най-малкото хората си купуват вече сами имоти и не са зависими от етажа на свекървата в къща и други подобни.

Едно време са живели три поколения в един апартамент, няма как да се сравни с днешно време.

Общи условия

Активация на акаунт