Великобритания - тема 95 Лятна, По-лятна, Най-лятна и...малко море

  • 33 574
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 480
Мами, един въпрос. Някой може ли да ме светне какво точно са тези резултати? Репорта излезе преди 2 седмици, сега това какво е? Резултатите от Сатс ли?

Също, децата в у6 напорите, като ги водят на кампинг за няколко дни, каква храна им се дава? Гледам сега у6 от училището са на кампинг, спят в палатки и се зачудих за храната. Едва ли родителите приготвят за цяла седмица 😂

# 76
  • Мнения: 1 924
Рипорта от учителя е това, на какво ниво е детето при завършване на у2 и преминаване в следващата key stage 2. По всичко се справя добре детето Simple Smile
Днес и ние имахме среща в училището. Моята също ще е y3 от септември. Малка промяна в униформата, малко по-дебели книги за четене и лист с очаквания, за края на годината. ( писане, четене, математика).

# 77
  • Мнения: 1 480
Рипорта от учителя е това, на какво ниво е детето при завършване на у2 и преминаване в следващата key stage 2. По всичко се справя добре детето Simple Smile
Днес и ние имахме среща в училището. Моята също ще е y3 от септември. Малка промяна в униформата, малко по-дебели книги за четене и лист с очаквания, за края на годината. ( писане, четене, математика).

Значи отделно ще има и резултати от Сатс? Нашето училище каза, че ще ги пусне на всички деца, няма да се налага да ги търсим. Аз се пообърках, миналата година беше само рапорта, а сега и това отгоре. При нас няма планувани родителски срещи доколкото знам, нито за тях, нито за малките, които сега свършиха ресепшън.

# 78
  • Мнения: 1 924
Резултата от Сатс никъде не ни ги съобщиха официално, дъщеря ми ми каза, колко точки е изкарала от максималните възможни. На предната родителска среща, учителят само ни съобщи на мок изпита колко е изкарала. Те сатс са по-скоро за проверка на учителите и самото училище как се справя и на какво ниво е в сравнение с другите в страната, не толкова за оценка на децата.
Важното е, че има GDS, EXS, няма повод за притеснение Simple Smile

# 79
  • Мнения: 3 233
Такъв репорт никога не съм виждала. 😳Нямам никаква идея какви са тези буквени outcome 🙈

Тукашните училища дават индивидуален предмет по предмети с оценки А, В, С + бележки от учителя срещу всеки предмет и обща оценка накрая. За изпита в У4 само казаха, че са се справили добре децата и имаха следобед на двора да играят + сладолед. Нито децата си знаят точките, нито ние. Същото беше и в У2.

А защо ги дават толкова рано? То има още месец до края на учебната година.

# 80
  • Мнения: 1 924


Явно тези неща не са стандарт и всяко училище ползва различна система Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 480
Памперс, аз затова се зачудих. Нямат ги тия букви, имат цифри 1,2,3 по различните предмети. Рапорта излезе още в началото на юни, на малките излезе края на май, но хайде те са ресепшън и може бу затова. Представа нямам какво правят тази година и защо толкова рано, дори атенданса им е записан вече. А за Сатс казаха, че ще ни пратят резултатите, затова се зачудих какво е това. Миналата година като, че ли нямаше такова нещо и репортите бяха по-към края. Вчера мойта ми каза, че имат нов ТА и това била комшийката отсреща  срещу нас😂😂 . Ако остане тя и в у3, поне ще я разпитвам

# 82
  • Мнения: 1 924
Учителите стачкуват на 5ти и 7ми, но при нас ще е затворено само за децата от нърсерито.

# 83
  • Мнения: 3 233
Veggie, благодаря! Явно си е по преценка на ръководството.

При нас вчера обявиха новите учители за догодина. Любимият им учител от У3 ще ги поеме в У5 и чак са ревали от радост. Бяха смазани от вълнение и емоция децата като ги взехме.
Иначе последните родителски и репортитете ще са другия месец с все спортния ден, пикник за края на учебната година, изпращане на директорката, която се пенсьонира...Календарът е пълен в последните 2 учебни седмици 😂

# 84
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 856
На всички училища са вече готови репортите, както и разместванията в нови класове и т.н. От тук нататък се ходи за ала-бала, включително има родители, които вече без страх дърпат децата от училище по-рано, защото знаят, че репортът за присъствието за годината е вече излязъл и рискът от глоба е драстично по-нисък Grinning

Ронка, чудесно се справя детето. И при нас бяха с такава система на оценяване. За храната - там не ги ли хранят на място Hushed слагала съм само снаксове и сандвич за първия ден, както и са ни инструктирали, иначе на място осигуряваха храната плюс пакетиран обяд за последния ден на връщане.

# 85
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 303
И при нас излезнаха кои са новите учители, но годишния рипорт още не, но има време.
Някой вадил ли е пълномощно за пътуване на дете с единият родител при тукашен солиситър? Искам да направя едно пълномощно да всеки случай, че ще я оставям за ваканцията в България и после само аз ще ходя да я взема. Тя няма бг гражданство, но да не си предизвиквам проблеми:)

# 86
  • nowhere
  • Мнения: 312
Илейн, щом няма българско гражданство или ако има двойно няма да ви искат пълномощно, не се притеснявай.

# 87
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 495
Илейн, всяко дете, което има поне един родител български гражданин, е български гражданин по произход, дори и да няма издадени документи или ЕГН.

# 88
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 856
И при нас излезнаха кои са новите учители, но годишния рипорт още не, но има време.
Те не са разпратени и нашите, но така четох, че училищата вече са готови с тях.

# 89
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 303
Ужасия, така е.
По принцип с постоянен адрес в чужбина не би трябвало да ми искат, но знам ли. Брат ми е юрист, също смята че не трябва но ме посъветва да имам за всеки случай, затова искам да направим една заверена тук от юрист и питам ако някой е правил Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт