Имам проблем в намирането на приятелки

  • 3 735
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, мъчи ме един проблем,а именно намирането на приятелки. През годините имах много приятели, с които в даден момент просто пътищата ни се разделиха. Имам детенце на 2г и половина и последните години като цяло бях съсредоточена върху семейството. С баща й обаче се разделихме и сега си я гледам сама. Имам майки познати, с които излизаме по градинките, но искам да си намеря други приятелки, с които темите да не се въртят само около деца. Наскоро ми се случи да съм без детето за два дни и ми се искаше много да изляза и аз като нормален човек на заведение, обаче осъзнах, че всъщност нямам с кой. Всичките ми познати са семейни, с деца, които не водят много активен социален живот. А на мен ми се иска да водя. Таа ако можете да ме посъветвате как мога да си намеря групичка приятелки, пе дори и само една, ще е супер.
P.S на 32г. съм, не съм стара все още😂

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Съученички? Приятелки от детството, бивши колежки?
Местата за запознанства за мен са много, но аз съм общителна. Спорт, курсове, рисуване с вино което сега е модерно, в теми по хобита?
Аз познавам изключително много хора, с голяма част от тях съм се запознала и чрез този форум.

# 2
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Здрава и права млада жена си търси приятелки? Аз ли не схващам нещо...?

# 3
  • Мнения: 13
Здрава и права млада жена си търси приятелки? Аз ли не схващам нещо...?

Точно така, сигурно звучи налудничаво 😂

# 4
  • Мнения: 410
Когато си търсиш приятелки най-трудно се намират. Не е както в училище. Всеки има семейства, деца, работа, ангажименти и изграждането на дълбоки, близки приятелства е по-трудно. Когато умишлено си търсиш нови дружки, става както със срещите. Излизаш с една, втора, трета. Някой усещат отчаянието ти, други са неподходящи типажи, трети са откровено луди. Вместо да търсиш външни хора, погледни към себе си. Купи си цветя, заведи се на кино. Ходи на дълги разходки. Погледни вътре в себе си и ще установиш, че си в прекрасна компания. А хора ще идват и ще си отиват. Ти оставаш винаги. Wherever you go, there you are. Сприятели се със себе си и остави вратата отворена за правилните хора. Другото само ще се нареди.

# 5
  • Мнения: 170
От както родих, започнах да избягвам "мама групите" пред блока и в градинките, направо ми писна да слушам едно и също, не ги препоръчвам като опция.
Като алтернатива, бих ти предложила да разгледаш дали около вас има срещи на клубове по интереси/хобита. Аз така намерих страхотни хора от сбирки в един борд гейм клуб. Отидохме с мъжа ми да играем и от дума на дума се намерихме с едни забавни дами. 

# 6
  • Мнения: 1 252
Здрава и права млада жена си търси приятелки? Аз ли не схващам нещо...?

Точно така, сигурно звучи налудничаво 😂

Напротив. Напълно нормално звучи. Била съм в подобна ситуация след дълга връзка.После срещах стар приятел. Той пък влезл, че се оженил. Сетихме се за друга приятелка и се обадихме. С жена му станахме четирима. Тя пък покани двойка нейни приятели. И така за няколко месеца станахме петнайсетина.

# 7
  • Мнения: 5 268
По-скоро търсиш контакти, приятелството се доказва едва с времето. Ако влезеш в групи по интереси? Дали тук отчетни, дали в социалните мрежи. Останала съм с впечатление, че редовните членове на такива групи се познават и реално, тоест явно имат срещи... Интересува ли те нещо конкретно? Храна, спорт, книги или пък друго хоби?

# 8
  • Мнения: 1 916
Оф с тия приятели .. колкот теми чета такива . Защо ти са приятели , приятелсството се разбира с времето .. Като искаш толкова запиши се на нещо .. И аз нямам приятели само на здравей и как си сме. Рядко излизам и не се оплаквам . Много съм си добре . Чистя вкъщи , разхождам кучето , излизаме с мъжа ми , чета книги . И ми е много по - забавно отколкото с лицемери . Като останеш сама прави нещата които харесваш , които са ти интересни .

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 12:00 от alisa212

# 9
  • Мнения: 12 790
Може да опиташ да се сближиш с някоя братовчедка или съседка на подходяща възраст. Особено ако е неомъжена, там вече социалноят живот би трябвало да е на ниво.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз пък израснах с приятелките които открих в парковете с бебето, в един кът където кърмехме бяхме изключително приятна компания, от две лекарки, счетоводителки и архитектка. И не сме си говорили само за пюрета и памперси. Децата ни направиха много хубаво приятелство. От няколко години вече не живея в града, но се чуваме, те идват, като си ходим се събираме. Най смешни беше запознанство на плажа пак покрай децата, с една жена час си говорихме на английски, защото я мислех за германка, а тя се оказа българка омъжена за германец. Изключително близки си станахме с времето. Но аз наистина съм контактна.

# 11
  • Мнения: 5 774
Какви съвети да прави сама всичко... момичето ясно каза, че има нужда от социална среда и й се излиза. Хората, които й предлагат да чете и прави други неща сама ...тя ги прави, просто тези хора освен това имат и семейство/партньор, а чрез него общуват и с още хора. Някой е отишъл на бордови игри с мъжа си, там срещнали още хора и станали компания..  добре, тя сама ли да отиде да играе или или куиз, за да се запознае с група хора?
Не виждам нищо чудно, особено ако е в майчинство или хоум офис, къде да ги срещне тези хора, дори да е млада, здрава и права жена? На спорт и йога повечето хора идват и си тръгнат без изобщо да говорят с някой друг, още по-малко искат да излизат на кафе и разходка след това.
Моят съвет е, да се обадиш на някоя стара позната, с която не сте се карали, но с времето сте прекратили контакт, а ви е било приятно. На работа говори с колегите, дори да е хоум, пак може да излезеш с някого след работа, ако има на кого да оставиш детето.

Последна редакция: чт, 08 юни 2023, 21:21 от T.Valcheva

# 12
  • Мнения: 410
Какви съвети да прави сама всичко... момичето ясно каза, че има нужда от социална среда и й се излиза. Хората, които й предлагат да чете и прави други неща сама ...тя ги прави, просто тези хора освен това имат и семейство/партньор, а чрез него общуват и с още хора. Някой е отишъл на бордови игри с мъжа си, там срещнали още хора и станали компания..  добре, тя сама ли да отиде да играе или или куиз, за да се запознае с група хора?
Не виждам нищо чудно, особено ако е в майчинство или хоум офис, къде да ги срещне тези хора, дори да е млада, здрава и права жена? На спорт и йога повечето хора идват и си тръгнат без изобщо да говорят с някой друг, още по-малко искат да излизат на кафе и разходка след това.
Моят съвет е, да се обадиш на някоя стара позната, с която не сте се карали, но с времето сте прекратили контакт, а ви е било приятно. На работа говори с колегите, дори да е хоум, пак може да излезеш с някого след работа, ако има на кого да оставиш детето.

И като се обади на някоя стара позната, с която не са се карали какво? Познатата ще иска ли контакт, ще бъде ли на същата фаза в живота? Ще има ли същите интереси, интелектуално ниво, социален статус като авторката? Ще бъде ли автоматично съвместима, само защото не са се карали и някога им е било приятно. Някога и приятно не се равняват на близост.
Съветваме я да прави неща сама защото е важно ТЯ да се почувства добре. Защото тя може да повлияе върху себе си, но не може да накара някой да ѝ  бъде приятел. Може обаче да стане по-уверена, може да се научи да цени свободата да имаш време за себе си и най-близкия си човек. Всички тези приятелства, които тя търси искат време, инвестиции в емоции и пари, носят тонове разочарования и радости. Но хората са си хора. Идват отиват си, сменят партньори, раждат им се деца, променят се, затъват в дупки, минават на ново ниво. Никой не стои с един приятелски кръг вечно. Има движение. Има затишия. Правилните хора те намират. Всичко обикновено се оправя, ако му дадем време. Мир!

# 13
  • Мнения: 5 268
Моите приятелства всички са от години и не мога да кажа, че съм най-големият експерт кой къде се среща с нови хора. За пример обаче мога да дам един мой супер близък контакт- с нея се запознах след моите 30 години.

Ходехме да пием коктейли заедно след един курс. Бяхме четири дами в началото, а, като спряхме да ходим, останахме две. Но пък вече няколко години поддържаме близък контакт. Идва с моите приятели понякога, тя също ме е поканила в нейния кръг, но като цяло поддържаме едни близки отношения на познати, не някакви супер приятели. Мен ме устройват познанства, отчитам ги ненатоварващи и приятни.

Ако ми се налага да търся, бих започнала онлайн от групите по интереси. Все нещо трябва да знам, че ни свързва, какво иначе ще си говорим във фазата на опознаване Simple Smile

# 14
  • Мнения: 168
Най- лесно ще завържеш контакти когато пак започнеш работа . Едва ли да ти станат най- добрите приятели ,но пък за едно питие не е нужно да са ти супер близки Joy

Общи условия

Активация на акаунт