Преди или след раждането да пазарувам за бебо?

  • 8 292
  • 197
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 660
Предварително си бях натъкмила почти всичко. И колкото повече нагласях нещата, толкова по-витален ставаше образът на бъдещото ми бебе, та суеверията и страховете ми се стопяваха Laughing

# 136
  • Мнения: 11 032
Първата покупка за бебка направих още в 4 месец. Laughing От 6 месец започнах с другите неща и детската стая. Всичко беше готово 2 седмици преди раждането с изключение на ваната, която мъжът ми купи в деня на изписването. Simple Smile

# 137
  • софия
  • Мнения: 25 819
Преди. Започнах, когато бях в 5тия месец и до края бях накупила всичко. Бях изпрала, изгладила и подредила. От една страна, от финансова гледна точка така ми беше по-лесно - не изсипах на куп не знам-си-колко пари, а от друга - обичам всичко аз да си избера и ми беше спокойно. Освен това, когато беба се роди вместо да обикалят по магазините и да пазаруват като луди, всички просто спокойно се радваха и ни очакваха да се приберем. Не е нужно да причиняваш такива лудости на близките. Таткото единствено трябваше да купи подарък за докторката ни и да застеле креватчето.
Пазаруването за бъдещото бебе е прекрасно изживяване и не може да се повтори. Не се лишавай от него  Grinning
Леко бременеене и здраво бебче  Hug

P.S. Единственото суеверие, с което се съобразих, беше да не стои празно креватчето - бях сложила играчки и няколко дрешки в него.

# 138
  • Мнения: 5 940
Всички дрешки, които бях купила на сина ми предварително, не му станаха. Роди се доста голям, а дрехите за новородени са като за кукли.

# 139
  • Мнения: 193
Това със суеверията са пълни глупости! Повярвай, че след като родиш няма да ти е до пазаруване. Купи си всичко, до последно, изпери го и бъди спокойна!

# 140
  • Мнения: 1 098
Изобщо не съм суеверна. Купих  необходимото  преди да родя. Когато с бебо ни изписаха всичко у дома беше готово.

# 141
  • Мнения: 2 334
Aз бях против да се купува каквото и да е предварително и бях показала какво точно искам ,но вчера реших че няма смисал и ходих до магазина да си купя почти всичко Simple Smile

# 142
  • София
  • Мнения: 3 689
И двата пъти имах всичко необходимо за бебето преди да тръгна към болницата.
Не вярвам на бабини приказки и предпочитах аз да избирам бебешките неща-такова удоволствие е:)

# 143
  • Мнения: 257
Бях резервирана към това да се взема всичко предварително  Tired
Но в ночалото на 9 тия месец отидохме и купихме почти всичко-креватче комплект за изписване хавлийка шишета кърпи памперси и една дрешка.Завивки и чаршафи  беше взела майка ми +още мноого дрешки и памперси Whistling
От суеверие не бяхме сглобили креватчето чак когато бях в болницата Mr. Green

# 144
  • Мнения: 1 546
Имах абсолютно всичко пред да родя - дрешки, креватче, количка,повивалник, пакет памперси, козметика... само корито нямах...просто някак си го бяхме забравили Blush

# 145
  • София
  • Мнения: 2 968
Имах абсолютно всичко пред да родя - дрешки, креватче, количка,повивалник, пакет памперси, козметика... само корито нямах...просто някак си го бяхме забравили Blush

И аз така Simple Smile
Майка ми само купи коритото и стойката, комплект чаршафче и комплект за изписване Simple Smile

# 146
  • Мнения: 4 447
Както прецениш. Аз имах всичко априори. Така е най-удобно  Peace

# 147
  • Мнения: 252
Не съм суеверна , затова предварително почти всичко си бях взела. През цялата си бременност ходех по детските магазини и с голямо удоволстие купувах дрешките , завивките , шишета залагалки , коритцето. За нищо на света не бих пропуснала тези моменти по  подготовката и посрещането на малкото човече.

# 148
  • Мнения: 636
Аз си бях купила всичко необходимо. Дрешките бях ги изпрала и изгладила Peace.

# 149
  • Мнения: 1 919
купих всичко предварително, изпрано и изгладено..после просто нямаш време за пазар..единствено за дребни неща който си пропуснал!

Общи условия

Активация на акаунт