Снимка от ехограф - образувание до бебето

  • 877
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте. Ще прикача снимка от ехограф с едно образувание до бебето. Бременна съм в 8ма седмица и на ехограф се видя нещо което нямам представа какво е. Ако някой има представа моля да ми каже. Благодаря предварително

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 12:14 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 25 916
Лекарят какво каза?

# 2
  • Мнения: 10 813
Това малкото кръглото е бебето. Така изглеждат в началото.
Образувание не виждам

# 3
  • Мнения: 8
Здравей, нищо не каза за това аз не говоря език в чужбина съм и нямам представа какво е.
Това малкото кръглото е бебето. Така изглеждат в началото.
Голямото е бебето сърцето му бие дори вече се движи, но това което е отстрани до него, нямам представа какво е и се плаша

# 4
  • Мнения: 25 916
Ако имаше нещо притеснително, щеше да ти каже. Затова дишай спокойно и не се опитвай да търсиш проблеми там, където няма. Simple Smile

ПП Напротив, точно това малкото, кръглото е бебето. Голямото е някакъв друг твой орган най-вероятно.

# 5
  • Мнения: 8
Ако имаше нещо притеснително, щеше да ти каже. Затова дишай спокойно и не се опитвай да търсиш проблеми там, където няма. Simple Smile
Ако имаше нещо притеснително, щеше да ти каже. Затова дишай спокойно и не се опитвай да търсиш проблеми там, където няма. Simple Smile
Най малко искам да има проблем, повярвайте ми. Дано всичко да е наред. Просто исках да попитам дали някой има представа какво е

# 6
  • Мнения: 25 916
Е, казахме ти. Simple Smile
Вместо да се притесняваш за глупости, по-добре почети как се развиват бебетата вътреутробно.



Последна редакция: пн, 27 май 2024, 12:53 от Как' Сийка

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 891
Нищо няма. Не се притеснявай. Най-вероятно е сянка и лекарят затова не е казал нищо. Прочети за принципа на работа на ултразвука и ще разбереш. Това което виждаш като картинка всъщност е обработка на данните постъпили в апарата от използваните звукови вълни. Случва се в изображението да се появят "сенки", но това не означава, че до бебето има нещо.

# 8
  • Мнения: 8
Нищо няма. Не се притеснявай. Най-вероятно е сянка и лекарят затова не е казал нищо. Прочети за принципа на работа на ултразвука и ще разбереш. Това което виждаш като картинка всъщност е обработка на данните постъпили в апарата от използваните звукови вълни. Случва се в изображението да се появят "сенки", но това не означава, че до бебето има нещо.
Благодаря ти 😊

# 9
  • Мнения: 788
Villi, прилича на yolk sac/ жълтъчно мехурче, което е съвсем нормално. От него се изхранва фетусът преди развитието на плацентата. Ето ти примерно изображение от Google, потърси и ти, за да видиш и да прочетеш:



Не съм с медицинско образование, но това е според мен.

# 10
  • Мнения: 8
Villi, прилича на yolk sac/ жълтъчно мехурче, което е съвсем нормално. От него се изхранва фетусът преди развитието на плацентата. Ето ти примерно изображение от Google, потърси и ти, за да видиш и да прочетеш:



Не съм с медицинско образование, но това е според мен.
Да наистина е почти същото. Много благодаря

Общи условия

Активация на акаунт