Преди или след раждането да пазарувам за бебо?

  • 8 284
  • 197
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 121
Не мога да си представя мъжа ми как 2 дена хвърчи по магазините, за да купи легло, количка, памперси, дрешки и т.н. А аз няма да мога да взема участие в този пазар...  Naughty Че то пазаруването за мъничето е толкова хубаво!! Как да изпусна това удоволствие. А мисля, че след раждането ще имам достатъчно други неща, с които да се занимавам, освен с тичане по магазини. Така че сега правя подробен списък какво точно трябва да купим.

# 181
Да ти кажа, колкото и гадно да звучи, ако си родила две мъртви деца в две последователни бременности като мен-нищо няма да си купиш предварително. Аз сега чакам бебе, но бога ми, и косъм няма да си купя предварително. Какво толкова-ще им направя спсък точно какво искам и ще го купят.Едва ли ще остане бебето ми необлечено или без легло. Който не е преживял такива неща-може спокойно да си купува предварително. Но ако не дай боже се случи нещо - как ще гледаш всички неща, които си накупил?

# 182
  • Мнения: 463
Категорично преди!!! Аз направих така и благославям дните преди това, защото после бях напълно улеснена, всичко беше и по мой избор , а не по вкуса на някой друг. Въпреки което не ми достигаше време. Не си и представям как щях да се справя, ако не си бях подготвила всичко.

# 183
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Аз напазарувах някои неща преди раждането,а за останалите бях и предполагала та тях купувах след.Но по добре е почти всичко да си вземеш преди раждането че после е трудно да излизаш.Не вярвай на суеверия без обяснение.

# 184
  • Мнения: 1 531
Аз си бях купила ,  подредила и нагласила всичко още преди раждането ... според някой даже доста от рано . Но ... Naughty понеже суеверия не ме вълнуват никак , а и моя приятелка роди 8 месеца преди мен , та си взех поука .
Първо - няма нищо по приятно от това да се разхождаш и да избираш дрешки и вещи за бебчо !
Второ - мислиш ли , че след раждането ще успееш да се справиш със всичко или роднините и мъжът ти ще купят точно нещата които си харесвала и искала  Thinking
Трето - помисли колко е лесно да се прибереш и и всичко да те чака , а не мъжът ти да хвърчи като Гонзо Виелицата , защото непрекъснато нещо ще липсва .

Ние купихме креватчето , ваничката за къпане , завивки , одеалца , чаршафи . После взехме и количката в комплект с кошницата за кола ( това не е от първа необходимост ) , бях взела стерилизатор и шишета , козметика , памперси , кърпички , хавлиени кърпи за баня , лепенки на Чико за пъпче , биберони - залъгалки , ножичка , термометър ... дрешките си ги бях изпрала , изгладила и прибрала в скрина на бебето ... засега това се сещам ...

Наистина мисля , че поне основните неща трябва да са приготвени предварително .

Желая ти леко раждане и здраво и хубаво бебче   bouquet



нещо такова мисля и аз Peace
все пак зависи как се чувстваш ти Peace 
към 7-8ми месец мисля, че може да се започва с проучване, а към 9ти - с реално пазаруване  Peace

# 185
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Да ти кажа, колкото и гадно да звучи, ако си родила две мъртви деца в две последователни бременности като мен-нищо няма да си купиш предварително. Аз сега чакам бебе, но бога ми, и косъм няма да си купя предварително. Какво толкова-ще им направя спсък точно какво искам и ще го купят.Едва ли ще остане бебето ми необлечено или без легло. Който не е преживял такива неща-може спокойно да си купува предварително. Но ако не дай боже се случи нещо - как ще гледаш всички неща, които си накупил?

Права си може би за себе си, но повярвай ми причината за случилото се не е била в това, че си купила дрешките предварително, а със сигурност има друга много по-логична причина.
И моето първо дете почина, но въпреки всичко сега пак накупих всичко предварително без да се притеснявам излишно. Каквото има да става ще стане, без значение кога са били купени дрешките.

# 186
  • Мнения: 40
Абсолютно съм за това всичкооо ама всичко да се купи преди раждането!!!!

# 187
  • Мнения: 1 427
А може ли да се купи количката още в 4-тия месец newsm78.защото си харесах една в Продавалника,ама направо очите ми останаха в нея.Страх ме е че някой ще ме изпревари и после няма да си харесам друга.Не съм суеверна,но все пак дали не е ПРЕКАЛЕНО рано? Rolling Eyes

# 188
Въпросът ми беше какво ще правите всичко накупено,ако се случи нещастие?Няма ли да ви се скъса сърцето?

# 189
  • Мнения: 1 427
Е то пък бива ли и за това да се замисля човек!!!! Naughty

# 190
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
А може ли да се купи количката още в 4-тия месец newsm78.защото си харесах една в Продавалника,ама направо очите ми останаха в нея.Страх ме е че някой ще ме изпревари и после няма да си харесам друга.Не съм суеверна,но все пак дали не е ПРЕКАЛЕНО рано? Rolling Eyes

Купувай я, споко Grinning Аз мойта я купих в началото на 5-я месец макар, че всички ме спираха, но тогава беше с намаление и аз не исках да пропусна офертата Wink

# 191
  • София
  • Мнения: 553
Седмицата преди да родя купихме дрешки, количка, вана и т.н.Креватчето и скрина ни беше по поръчка и бяха готови докато ние бяхме в болницата. Шишетата и бибероните купихме след раждането. Заедно с мъжа ми пазарувахме и не ми се щеше някой друг вместо мен да ходи и да пазарува за моето бебе, докато аз съм в болницата например, а и удоволствието наистина е голямо.

# 192
  • Мнения: 4 451
Задължително преди раждането. После едва ли ще имаш време и сили за това.

# 193
  • Мнения: 2 614
За мен беше огромно удоволствие и радост сама да купувам малките дрешчици .... Не бих се лишила от нея... Но ти както решиш, по -важно е дедтенцето да е здраво...  Peace

# 194
  • Мнения: 189
Купих, изпрах и изгладих предварително дрешките, чаршафчетата и завивките, както и част от останалите неща от първа необходимост. Единствено количката купихме след като ни бяха изписали. Обяснението е като на повечето майчета писали дотук- не исках някой друг да пазарува нещата за детето ми, а ако после не ми харесат? Мъжът ми и без друго не знаеше къде се намира от щастие и беше по- ошашкан от мен, та да ходи да пазарува каквото и да е, той и до днес не е наясно с размери, материи и т.н.

А, и още нещо- не бях си купила помпа- впоследствие купихме общо три. За сметка на това накупихме яко шишета, от които само в началото ползвах за много кратко време само едно, тъй като се кърмим все още, а вода пропи на 7 месеца и то от шише.

Общи условия

Активация на акаунт