Отговори
# 15
  • Мнения: 3 161
Как така ще захранваш, когато е с Т и неразположен? Пълни глупости. И от нищо не лишаваш детето си, не се връзвай на тази песен! Би го лишила единствено от необходимите количества кърма, ако даваш други неща, преди да е готов.

Педиатърът ти не е знаел какъв е проблемът и е постъпил по най-подлия възможен начин: прехвърлил го е на теб и се е хванал за най-лесното: кърменето.

Може да са зъби, но може и друг проблем да има. Следи внимателно детето, давай често да суче (кърменето е и вид болкоуспокояващо), и не вярвай много на лекарите, те често бъркат.

# 16
  • Мнения: 179
Температурата падна още снощи и за сега сме добре,не плаче ,нито пък е неразположен.И аз започвам да мяля,че са заби.А за захранването,опитах да му дам пюре от тиква ,но го прие много лошо,рев и пак рев.Той изобщо не знае какво да прави с лъжицата и избутва с езиче храната.А за капак ,в последствие на онази нощ,нали не иска да яде, сам с хиперлактация и възпаление на гърдата и с Т 39 градуса.Изобщо няма да слушам педито повече ,сте захраня когато переценя и хич не ме интересува.Сега основната ми задача ще е да се преборя с възпалението и с Т ,че я поддържам ,въпреки лекарствата които пия-паръцетамол и нурофен. Weary

# 17
  • Мнения: 2 039
Изобщо не се връзвай на тия глупости Naughty Добре си е детенцето-захрани си го когато ТИ сметнеш за добре (аз започнах да захранвам към 5.5 месеца-а ако слушах  педито...вече да сме на скара Laughing)

Напълно възможно е, това поведение да се дължи на зъбоникненето - температура, постоянно търсене на гърдата, рев...ние вечер се събуждаме през половин час и т.н
Ще отмине!
Важното е да си спокойна и да не се притесняваш от поведението на детето!

Успех!  bouquet
newsm10

# 18
  • Мнения: 185
Скъпо майче, искам и аз да ти вдъхна кураж! Това, което описваш, и на мен ми звучи като зъбки... , боляло го е нещо, щом е плачкал така... Аз знам, че никнещите зъбки болят много, може от тях да го боли главата и ушите и затова винаги обезболявам с нурофен, дори и да не съм сигурна, няма да я отровя с една лъжичка сиропче.
А за захранването, ти сама си си отговорила - поведението на бебко показва точния момент, когато той е готов за хапване. Аз захраних нашата беба след навършени 6 месеца, давах й да вкусва сварени на пара плодове и зеленчуци, което трудно можеше да се нарече ядене... Сега е на 7 м и половина и от скоро проявява интерес към храната - гледа по масата, разбира като ще я храня и бърза да започнем... Мисля, че това са признаци за захранване, при всяко бебче се проявяват по различно време, затова, наблюдавай бебо и сама ще определиш точния момент.
А за връзката "температура - захранване", точно обратното! При всяко неразположение на бебка сме оставали само на кърма, така организмът й се справя по - добре (захранването си е дразнител и допълнително утежнява положението). Килограмите са ви доста добре. Ние на 7 месеца бяхме около 8 кг. А и не забравяй, че млякото е по - калорично от пюренцата и кашите.  Hug  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 9 483
Зарежи всякакви пюрета и каши и си мини само на кърма-това е най-доброто за бебето ти, поне докато установиш какъв е проблема..аз също мисля че е от зъби, но все пак не съм капацитет Wink
И да те успокоя-няма да му навредиш ако е само на кърма....та в края на крайщата природата така го е измислила..споко.Нашият син беше единствено и само на кърма 6,5мес...вода пропи от около месец насам, и всичко си му е ОК.
А за температурата при теб-прави си компреси на гърдата /която те боли/ със зелеви листа /прясно зеле/, пий лецитин, масажи под душа със сапун НАЙ-ВЕЧЕ бебе да суче  и всичко ще мине Peace
Аз вече за 4-ти път се подреждам със запушен канал. Но още кърмя Mr. Green
Успех!  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 1 252
Да те успокоя и аз. Това няма да е последната ви такава нощ, едва сега започва кошмара със зъбките.
Ако я видя тази фея на зъбките кожичката ще и сваля, че вече сме с 8 зъба и при всичките изкарвам по няколко безсънни нощи с продухана от рев глава.
Педиатърът ти е за смяна, ако все още не си го разбрала Peace Какви пюрета и каши на вашата възраст? Напомни му, че освен СЗО и Уницеф, вече и собственото ни министерство на здравеопазването препоръчват излючителното кърмене до 6м. и да вземе да прочете нещо за късното захранване преди да дава съвети на майките. Аман от такива недоучили доктори  #Cussing out
 

Общи условия

Активация на акаунт