ЮЛИ 2023 щастие ще ни дари, бебчета сладки чакаме да се родят!

  • 30 388
  • 710
  •   1
Отговори
# 690
  • Wonderland
  • Мнения: 741
От опита, който имам с цеденето (година и 4 месеца с баткото) не препоръчвам да се тръгва трайно по този път. Свържете се с консултант по кърмене, може много да ви помогне. След като голямото ми дете категорично отказа да засуче (имам плоски и големи зърна), сега с това насрочих консултация още от болницата. Е, оказа се, че съвсем малко напасване ни трябва и нещата потръгнаха, малката суче все по-добре и все по-добре. Още имам болки понякога като засуче, но с практиката и там има подобрение. Тъй като моето бебе е с жълтеница също сучеше много вяло дори и с биберон. Консултантът ми показа поза, в която кърмата директно се “излива” в устичката на бебето с минимално усилие и така успях да я кърмя няколко дни докато стане по-активна. Най-добре похарчените ми сто лева до тук.

На мен едната гърда ми е отекла, а зърното е плоско и малкия няма никакъв интерес. Другата я “надушва”, но се е разглезил с шишета в болницата и не му се занимава, та много се мъчим и мисля да се свържа и аз с консултант. Към кого се обърна ти? Аз освен Хедра и Ася Демирева други май не знам.

# 691
  • Мнения: 786
Елена Василева от училище за родители ма-ма също консултира.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Във фейсбук групите ЗА ДЪЛГОТО КЪРМЕНЕ и Кърмене Въпроси & Отговори има много консултанти и дори се включват в дискусиите с полезни съвети. Относно плоските зърна, при мен в накрайници стана, иначе не успяваше да засуче. Така карахме до към 5-ти месец и те после се оформи ха, той порасна и така..
Снощи към 3 часа имах нещо като менструални болки, отпред, отзад. Контракции не усетих. Днес нищо ми няма пак.

# 693
  • София
  • Мнения: 328
От опита, който имам с цеденето (година и 4 месеца с баткото) не препоръчвам да се тръгва трайно по този път. Свържете се с консултант по кърмене, може много да ви помогне. След като голямото ми дете категорично отказа да засуче (имам плоски и големи зърна), сега с това насрочих консултация още от болницата. Е, оказа се, че съвсем малко напасване ни трябва и нещата потръгнаха, малката суче все по-добре и все по-добре. Още имам болки понякога като засуче, но с практиката и там има подобрение. Тъй като моето бебе е с жълтеница също сучеше много вяло дори и с биберон. Консултантът ми показа поза, в която кърмата директно се “излива” в устичката на бебето с минимално усилие и така успях да я кърмя няколко дни докато стане по-активна. Най-добре похарчените ми сто лева до тук.

На мен едната гърда ми е отекла, а зърното е плоско и малкия няма никакъв интерес. Другата я “надушва”, но се е разглезил с шишета в болницата и не му се занимава, та много се мъчим и мисля да се свържа и аз с консултант. Към кого се обърна ти? Аз освен Хедра и Ася Демирева други май не знам.
Изцеди малко от пълната гърда, препоръчвам даже с ръце, колкото да отпуснеш напрежението . Аз успях да регулирам с цедене на ръка . Купи си силиконови зърна докато се оформят, има предвид че са на размери и е много важно да ги уцелиш , боли иначе .

# 694
  • Мнения: 1 445
Момичета, освен парацетамол какво друго мога да пия? Главата ми така ме боли от 1 час насам, че просто .... Днес от сутринта ми е тръгнало на зле, че и кръвната захар сега я измерих 7.1 😬 Не ме боли главата от кръвно - малко е високо за мен (115/70 с 79 удара в мин), но не е причината за главоболието.

Нямам парацетамол вкъщи, имам панадол от този на малката. Дали бих могла от него да пия? Абсурд в това състояние да изляза навън в този пек до аптеката. Да не говорим,че трябва 16кг да нося по пътя... А всички съседи най-удобно не са си вкъщи 😬🫣

# 695
  • Мнения: 3 902
Можеш, ама ти трябва канска доза. Бързо да минава!

# 696
  • Варна
  • Мнения: 3 255
То Панадола май си е Парацетамол

# 697
  • Мнения: 1 445
С голям зор, но ми мина главата. Намерих една заблудена опаковка парацетамол в шкафа с лекарствата като малката заспа. Обаче пак си откарах към 3часа с усещането,че някой ми цепи главата отвътре навън. 😬🫣 Те такова главоболие от предната бременност един път като бях болна не бях виждала. Кошмар от всякъде...

# 698
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Krem4o, какво стана на прегледа?
Аз след малко съм на преглед и ме е страх какво ще чуя. Струва ми се, че или ще ми каже, че нямам никакви сигнали за раждане или, че нещо не ѝ харесва позиция или друга глупост и ще ме натири за секцио 😭

# 699
  • Мнения: 72
Вече не знам за кой преглед съм споделила 😁
Вчера бяхме при педиатъра и бебка е наддала само и единствено благодарениена усилието да я будя на 3 часа... Иначе ако питаш за крака, започнах рехабилитация днес след като стана ясно, че не е счупен.
Krem4o, какво стана на прегледа?
Аз след малко съм на преглед и ме е страх какво ще чуя. Струва ми се, че или ще ми каже, че нямам никакви сигнали за раждане или, че нещо не ѝ харесва позиция или друга глупост и ще ме натири за секцио 😭

# 700
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Аз за крака бях забравила даже, за бебче ми беше мисълта. По-добре ли е кракът?

# 701
  • Мнения: 72
Да, благодаря.

Аз нея мисля сега - няма събуждане, по цял ден спи, не се буди дори за ядене, а днес е особено ленива, многоме плаши
Аз за крака бях забравила даже, за бебче ми беше мисълта. По-добре ли е кракът?

# 702
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Педиатърът какво каза? Само че наддава добре? Вижда ли физиологична причина да е ленива?
Аз минах при АГ, каза че шийката е напълно изгладена, обаче нямам никакво разкритие. Дано да продължавам с контракциите, че шест дена са и много и малко.

# 703
  • Мнения: 72
Каза, че така може да е до месец и да я будим за хранене на 3 часа. Наддала е, от 7.07 до 17.07 близо 200 гр.
Педиатърът какво каза? Само че наддава добре? Вижда ли физиологична причина да е ленива?
Аз минах при АГ, каза че шийката е напълно изгладена, обаче нямам никакво разкритие. Дано да продължавам с контракциите, че шест дена са и много и малко.

# 704
  • Мнения: 16
Здравейте , не съм писала скоро , но родих на 3 юли малко сладко момченце . Не кърмя , понеже така и не успя да ми дойде кърмата ... Реших да пиша, защото от вчера съм с температура и сутринта установих , че съм с гнойна ангина . През нощта слагах маска , докато обслужвах бебето , но вчера през деня не го пазих , защото не знаех и се чувствах добре. Сега съм изолирана и на антибиотици, но много се притеснявам да не се зарази бебето.  Сутринта бяхме на консултация и докторката каза да се изолирам и да следя за симптоми. Въпросът ми е дали ви се е случвало нещо подобно и всякакви съвети биха ми били от полза.

Последна редакция: чт, 20 юли 2023, 11:56 от Bubulechencence

Общи условия

Активация на акаунт