Бихте ли ми помогнали,имам нужда от съвети за начина на раждане.

  • 2 948
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 683
Аз родих нормално , без упойка ... според лекаря - бързо и без усложнения ( за 4 часа ) , според мен беше ужасно .. просто такива болки не пожелавам на никой  Sick
За упойката не мога да взема отношение , не са ми слагали и не знам как е , но ако се навия втори път да раждам , няма да е нормално ...

Истината е обаче , че наистина се възстанових много бързо - за един - два дни , много бързо свалих килограми и коремът ми стана плосък , но и това си е до ген , а не до тип раждане . Peace
И аз така  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 1 252
Исках да си раждам нормално, но човечето взе бързо да расте и 3 седмици преди термин ми го извадиха. Не съжалявам, че родих секцио, защото бебо беше огромен и щеше да ми причини много разкъсвания.
Много ми се иска следващото си дете да родя нормално. След секциото се наложи Емо да стои 5 дни в кувьоз, а цяла седмица му вливаха антибиотици. Не страдах от болката от операцията толкова, колкото от неизвестността за състоянието на бебето. Знаех, че се полагат грижи за него, но той не беше при мен и ми минаваха какви ли не кошмарни мисли през главата.

Иначе секциото не беше толкова страшно колкото си го мислех. Бях със спинална упойка и през цялото време си говорих с акушерката и анестезиоложката. След като извадиха бебето и като разбрахме размерите се обадих на всички роднини и приятели, докато ме шиеха. В реанимация стоях по-малко от 2 часа, след което ме свалиха в стаята. Болката дойде по-късно, но поне за мен не беше кой знае колко страшна. На следващия ден започнах с раздвижването като на всеки час ставах. На третия ден си обикалях свободно из коридорите.

# 62
  • Мнения: 1 951
Има достатъчно повредени бебета и осъкатени майки,след едно така да се каже-тежко раждане,както го е отредила природата!!!
Някои много се вживяват в ролята си на "героини"... Crazy
Болката няма как да е различна и при двете раждания.Еднаква е,просто заплесиите са ни големи Mr. Green


Напълно съм съгласна съгласна  Peace

За протокола - раждах със секцио по желание, и живот и здраве пак така ще раждам.

# 63
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Az razdah sekcio po lekarsko predpisanie. No da ti kaza vuobste ne suzaliavam. V nachaloto iskah da e normalno, no kato razbrah kakvi posledici ste ima za mene i se otkazah.I vuobste ama gram ne suzaliavam.Mnogo e vazno dali tialoto ti si go poddurzala za da moze da se vuzstanovish burzo.Az mnogo burzo se vuzstanovih.No otgovora ne e ednoznachen.Poznavam zeni razdali po normalen put za 2chasa sa rodili i ne sa usetili(obrazno). Moze bi mnogo e vaznno e i goleminata na deteto.No zivot i zdrave ako imame vroto dete pak cekcio ste izbera(vupreki che mai po-skoro pri men lekarite izbirat Laughing). E uspeh s izbora ti.

# 64
  • Мнения: 6 461
Аз раждах нормално,но това не значи ,че ще те съветвам и ти да раждаш по този начин.
Решението за раждане си е твое и каквото и да бъде то ,ще е правилно. Peace

# 65
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Много ме дразнят мнения на жени раждали примерно само секцио или такива раждали само нормално.
Първият път родих нормално, вторият секцио по мед.показания...
....родих нормално без болки, без упойка,без разкъсвания  за 40 мин, но знам че тези случаи като моя не са много.
Така е, пожелавам ти и второто да родиш лесно и бързо   bouquet Пожелавам го и на всички мами   bouquet


Не съм сигурна, че доктора трябва да реши, много лекари в България препоръчват секцио без да има причини за него, само и само да вземат повече пари.
Решението на втория доктор спаси живота на сина ми, когото извадиха със секцио лилав с двойно увита пъпна връв.

Не съм съгласна, че трябва да си настроена , че много ще те боли, напротив трябва да си мислиш как няма да боли, как всичко ще мине много бързо и всичко ще е наред.
Повярвай ми, и с двете раждания бях позитивно настроена, но от болки губих съзнание и естественото ми раждане се превърна в кошмар. Въпреки всичко реших и за второто да раждам нормално, но допитването до втори лекар ме разубеди 3дни преди операцията.

# 66
  • Мнения: 2 643
Съвет не мога да дам,раждала съм само със секцио...Първия път отидох да раждам нормално,но...нещата се закучиха,нямах никаква родова дейност,никакво разкритие(въпреки конските дози окситоцин),накрая вдигнах много високо кръвно и лекарите решиха да ми направят секцио.
Бях потресена от факта,че не родих нормално!!!Месеци наред имах усещането,че "не си свърших работата"един вид.Още повече,че и през ум не ми минаваше,че са възможни каквито и да е усложнения по време на раждането.По онова време нямах нет Mr. Greenи бях доста боса откъм информация.Мислех си,че лекарите още по време на бременноста решават дали си за секцио или не.Та затова буквално бях смазана,мислех че едва ли не вината е в мен...
Втория път бях далеч по-наясно какво ме очаква.Минаваше ми мисълта да се пробвам за нормално,лекарката ме подкрепяше,но накрая ме достраша,признавам си...Рискът ми се стори голям,пък и проумях,че е по- важно бебето да е живо и здраво,отколкото начинът му на идване на бял свят Grinning
В заключение ще кажа,че не препоръчвам секциото,освен ако наистина не е наложително.И до ден днешен имам усещането,че един вид съм пропуснала нещо като не съм родила нормално.

# 67
  • Мнения: 466
Аз ще трябва да раждам секцио по медицински съображения , лично аз не съм възторжена особенно , но лекарката не изка да рискува . Притеснявам се от упойката , от възстановяваето после , наясно съм че е операция - не съм оперирана до сега ,тук прочетох такива думи за секциото , че направо ми причерня - толкова ли е страшно  #Crazy newsm78 Cry

# 68
  • Мнения: 46 551
... тук прочетох такива думи за секциото , че направо ми причерня - толкова ли е страшно  #Crazy newsm78 Cry

Не се притеснявай Sunglasses за мен това беше най-лесната част от цялата бременност Grinning

# 69
  • Мнения: 2 643
Не е страшно секциото,но в никакъв случай не е става въпрос за процедура в луксозен СПА център(както някои си мислят)Нито пък е болкоспестяващо,в никакъв случай....

# 70
  • София
  • Мнения: 978
На твое място бих взела под внимание и мнението на гинеколога, който следи бремеността ти, и ако не се налага секцио изобщо не е толкова страшно да раждаш нормално. Аз раждах така , с епидурална упойка и съм доволна. Имам представа и от оперативната намеса защото имам две гинекологични операции.

# 71
  • Мнения: 466
Лекарката , която ми следи бременноста и която ще ми прави секциото е противник на секциото и това което знам за нея е че такива филми ама понеже бебето голямо хайде да е секцио и тям подобни няма - няма и нищо да плащам за секциото - просто наистина се налага от глена точка на сигурност . Като четох и като се има впревид ,че ме е шубе от операция и направо ми се раздвои погледа  #Crazy- за това попитах толкова ли е страшно

# 72
  • Мнения: 163
От опит - първото нормално без външни шевове - 4200 кг.,казаха,че второто ще е по - голямо и по една или друга причина реших да е секцио - в крайна сметка се роди 3800 кг.и двете раждания си имат и плюсовете и минусите.При нормалното се възстанових много по - бързо,но пък контракциите боляха ужасно и се чувствах като изцедена (раждане 8 часа).Секциото мина за 25 мин.без болка,но после 2 дни болеше ужасно-след което по - слаба болка и така около 2 седмици.Сега ако ме питаш трудно бих решила по какъв начин да родя - може би бих избрала раждането във вана,но каквото и да решиш успех и леко раждане!!!

# 73
  • Мнения: 508
Аз раждах нормално. Вярно боли, не е най-приятното изживяване, но мина и след две седмици бях като нова. Незнам но лекарите и акушерките където раждах/Тина Киркова/ бяха много против епидуралната упойка и цезарово, без нужда, не , че нямат изгода да ти вземат парите. Naughty

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз родих секцио и нито за миг не съм съжалявала,ако отново забременея пак ще родя така.

Общи условия

Активация на акаунт